Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Raczej z proponowanego przez sterownik trybu pracy.Kilka sekund pracy i godzina w postoju :no:

Komora spalania ma prawo być lekko czarna.Choć nie powinna.Wymiennik,powinien być szary,nigdy czarny.

 

Nie jest to kolor centralnie czarny ale rózni się od tego jaki widać zimą. W zimie jest to jasno beżowy a teraz coś jakby grafitowy. Sterownik jest myślę całkiem przyzwoity. Oferuje dużo możliwości choć pewnie do ideału mu brakuje. Jak na moją wiedzę i umiejętności to jest git. Może po tym jak nabędę wiecej doświadczenia stwierdzę że jest lepszy sterownik na rynku i zamienię obecny na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Sterownik jest myślę całkiem przyzwoity.

Skoro w kotle jest czarno-są dwie opcje.Wina palacza,lub sterownika.Sterownik ma funkcję auto,odpal,zaczekaj.Jeśli skutek będzie taki jak dotychczas,wyeliminujesz palacza.Znajdziesz winnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w kotle jest czarno-są dwie opcje.Wina palacza,lub sterownika.Sterownik ma funkcję auto,odpal,zaczekaj.Jeśli skutek będzie taki jak dotychczas,wyeliminujesz palacza.Znajdziesz winnego :)

 

Znam Woje zdanie na temat tego sterownika i wiem który uważasz za najlepszy. Ja nie dążę do idealnego spalania węgla tylko do przyzwoitego. Niedopałków raczej nie widać, na palniku też ok, a że trochę ciemniej latem w komorze spalania to szczegół. Razna jakiścp czas przeczyszczę, wsypię trochę grochu i tyle. Wodę użytkową grzeje, tyłek w zimie też, roboty przy tym bardzo mało więc jest tak jak chciałem. Choć nie twierdzę że nie da się lepiej spalać węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że w piecu jest czarniej. Oto fotki z porównaniem do czarnego dekielka.[ATTACH=CONFIG]317910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]317911[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]317912[/ATTACH]

 

To mój jest chyba zepsuty ... ;)

 

Twój wygląda idealnie , choćbym się zes.ał na miękko to tak nie wyglądał , nawet na spp

 

Chyba będę musiał egzorcyzmy na moim odpalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że w piecu jest czarniej. Oto fotki z porównaniem do czarnego dekielka.[ATTACH=CONFIG]317910[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]317911[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]317912[/ATTACH]

Kurde i można mieć w kotle siwo paląc na kolali nawet latem i to w automacie :)

Przedtem to tylko sprzedawcy RBRów tak pisali że można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz porównanie wykresów temperatury jednego cyklu w podtrzymaniu mojego pieca i pieca raf1.

[ATTACH=CONFIG]317931[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]317932[/ATTACH]

 

Sterownik kotła można oszukać na wiele sposobów.

 

Jednym z nich jest, świadome lub nie świadome "odseparowanie" części wymiennika ciepła kotła z funkcji wymiany ciepła.

Stąd ta stroma charakterystyka, gwałtownie narastającej temperatury strugi spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik kotła można oszukać na wiele sposobów.

 

Jednym z nich jest, świadome lub nie świadome "odseparowanie" części wymiennika ciepła kotła z funkcji wymiany ciepła.

Stąd ta stroma charakterystyka, gwałtownie narastającej temperatury strugi spalin.

 

To co napisałem (zaznaczone na czerwono), jest nieprawdą.

 

Prawidłowo powinno być tak "z funkcji przenikania ciepła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik kotła można oszukać na wiele sposobów.

 

Jednym z nich jest, świadome lub nie świadome "odseparowanie" części wymiennika ciepła kotła z funkcji wymiany ciepła.

Stąd ta stroma charakterystyka, gwałtownie narastającej temperatury strugi spalin.

Czy naprawdę myślisz, że oszukuję? Sterownik po starcie przepalania w podtrzymaniu sprawdza przyrost temperatury w ciągu 3 minut. Jeżeli w tym czasie temperatura nie wzrośnie o odpowiedni zakres następuje podanie następnych dawek paliwa i pomiar za kolejne minuty. Najkorzystniejszy jest więc czas 3 minut narostu temperatury. Jeżeli chodzi o oszukiwanie przez skracanie obiegu spalin to właśnie przeprowadziłem taki test.

3 spaliny.jpg

Do punktu 1 praca normalna.

Od 1 do 2 praca z otwartą kierownicą spalin. Spaliny bezpośrednio z komory spalania wypływają na półkę poziomą z pominięciem komory tylnej.

Podwyższona temperatura spalin w czasie gdy nie pracuje palnik i wentylator wynika z wychładzania ceramiki przez ich strumień.

Punkt 2 to moment zamknięcia kierownicy spalin i jednoczesnego wysunięcia zawirowywacza z odsłonięciem przelotu spalin bezpośrednio z komory tylnej do komina. Powoduje to nieznaczne podwyższenie temperatury spalin ale zwiększa przepływ grawitacyjny(ciąg) przez wyłączony wentylator(brak oporu przepływu spalin przez zawirowywacz).

Punkt 3 to powrót do normalnego obiegu spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się tłumaczyć :)

 

Ton Twej wypowiedzi dotyczącej ostatniego postu IgnacC-a, to moim zdaniem jedna z technik perswazji na autora posta, oraz wpływ na odbiór czytających treść tego posta.

 

 

Minertu, o ile mnie pamięć nie myli, to nigdy nie podałeś na forum ( także na innych forach ), tak ciekawych i interesujących informacji jak IgnacC, który to dopiero wczoraj pierwszy raz uruchomił swój kocioł.

 

Zawsze lubiłeś podawać tylko medialne fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ton Twej wypowiedzi dotyczącej ostatniego postu IgnacC-a, to moim zdaniem jedna z technik perswazji na autora posta, oraz wpływ na odbiór czytających treść tego posta.

 

 

Minertu, o ile mnie pamięć nie myli, to nigdy nie podałeś na forum ( także na innych forach ), tak ciekawych i interesujących informacji jak IgnacC, który to dopiero wczoraj pierwszy raz uruchomił swój kocioł.

 

Zawsze lubiłeś podawać tylko medialne fakty.

 

Bo gdybym to robił ja nie było by to takie wiarygodne. Kiedyś mi zarzucono ,że wychwalam bo handluję. IgnacC nie handluje więc jest bardziej wiarygodny. Ty oczywiście nie spał byś w nocy gdybyś się czegoś nie czepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...