Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj rano padał deszcz. Ogródek musiał poczekać. Ja w tym czasie postanowiłem przeprowadzić pewne obserwacje. Najpierw jeden cykl mojego podtrzymania.

mój wykres.jpg

Sterownik już w drugiej minucie stwierdza przyrost temperatury i nie podaje następnej dawki paliwa. W ciągu trzech minut stwierdza przyrost temperatury o co najmniej 15oC i kończy przepalanie.

A teraz wykres kolegi z tego forum.

kolegi wykres.jpg

Sterownik nie stwierdza odpowiedniego przyrostu(jest nawet spadek) temperatury w ciągu trzech minut i podaje następną dawkę z równoczesnym zwiększeniem mocy wentylatora. Powolny przyrost temperatury powoduje jeszcze dwukrotne powtórzenie tej operacji. Dopiero w 10 minucie następuje osiągnięcie wymaganego przyrostu temperatury i zakończenie cyklu przepalania.

Edycja: Oczywiście chodzi o temperaturę spalin.

Edytowane przez IgnacC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, co uda mi się wykorzystac z oryginalnych, mam zamiar eCoala przenieśc z zasobnika na ścianę koło kotła - blisko rozdzielnicy ze sterownikami - liczę się z tym, że nie wszystkich dołączonych kabli styknie.

Co będziesz miał za krótkie możesz sobie po przedłużać, każdy czujnik ma możliwość kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano padał deszcz. Ogródek musiał poczekać. Ja w tym czasie postanowiłem przeprowadzić pewne obserwacje. Najpierw jeden cykl mojego podtrzymania.

[ATTACH=CONFIG]318275[/ATTACH]

Sterownik już w drugiej minucie stwierdza przyrost temperatury i nie podaje następnej dawki paliwa. W ciągu trzech minut stwierdza przyrost temperatury o co najmniej 15oC i kończy przepalanie.

A teraz wykres kolegi z tego forum.

[ATTACH=CONFIG]318276[/ATTACH]

Sterownik nie stwierdza odpowiedniego przyrostu(jest nawet spadek) temperatury w ciągu trzech minut i podaje następną dawkę z równoczesnym zwiększeniem mocy wentylatora. Powolny przyrost temperatury powoduje jeszcze dwukrotne powtórzenie tej operacji. Dopiero w 10 minucie następuje osiągnięcie wymaganego przyrostu temperatury i zakończenie cyklu przepalania.

Edycja: Oczywiście chodzi o temperaturę spalin.

 

To możesz jeszcze doliczyć czas pracy podajnika i zobaczyć która metoda jest oszczędniejsza czy mniejszą ilość i kilka cykli czy duża dawka na jeden cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano padał deszcz. Ogródek musiał poczekać. Ja w tym czasie postanowiłem przeprowadzić pewne obserwacje. Najpierw jeden cykl mojego podtrzymania.

[ATTACH=CONFIG]318275[/ATTACH]

Sterownik już w drugiej minucie stwierdza przyrost temperatury i nie podaje następnej dawki paliwa. W ciągu trzech minut stwierdza przyrost temperatury o co najmniej 15oC i kończy przepalanie.

A teraz wykres kolegi z tego forum.

[ATTACH=CONFIG]318276[/ATTACH]

Sterownik nie stwierdza odpowiedniego przyrostu(jest nawet spadek) temperatury w ciągu trzech minut i podaje następną dawkę z równoczesnym zwiększeniem mocy wentylatora. Powolny przyrost temperatury powoduje jeszcze dwukrotne powtórzenie tej operacji. Dopiero w 10 minucie następuje osiągnięcie wymaganego przyrostu temperatury i zakończenie cyklu przepalania.

Edycja: Oczywiście chodzi o temperaturę spalin.

To jakie masz średnie żużycie? Bo widze po statystykach że twoja metoda jest droższa a moja oszczędniejsza czyli duża dawka na jeden cykl.

Edytowane przez raf1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie masz średnie żużycie? Bo widze po statystykach że twoja metoda jest droższa a moja oszczędniejsza czyli duża dawka na jeden cykl.

 

U Ciebie wychodzi około 35 sekund podania na jeden cykl, czyli połowa z tego na godzinę. U mnie średnia z dziesięciu cykli to około 16 sekund na godzinę. Nie o to jednak chodzi. Jeżeli braknie prądu na dwie godziny to Twój może się już nie podnieść(przy braku prądu tuż przed doładowaniem-to razem 4 godziny). W moim przypadku będzie to 3 godziny. Poza tym niskie schodzenie żaru w palniki przyspiesza jego zużycie.

Moje statystyki jeszcze nic nie mówią, za krótki okres i nie dobrane jeszcze dokładnie minutowe zużycie paliwa.

Czy możesz podać ile masz wpisane podawanie na 1 minutę? Ja wpisałem 0,3kg na minutę, ale widzę, że tyle nie schodzi.

Edit. Odebrałeś moje PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, co uda mi się wykorzystac z oryginalnych, mam zamiar eCoala przenieśc z zasobnika na ścianę koło kotła - blisko rozdzielnicy ze sterownikami - liczę się z tym, że nie wszystkich dołączonych kabli styknie.

Ja też mam zamiar przenieść sterownik na ścianę po prawej stronie pieca ponieważ nad zasobnikiem mam zbiornik CWU i przeciek może być niebezpieczny dla elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w powodu bliskości wszystkich kabli do czujek "niepiecowych" (zew., CWU, kabel sieciowy) oraz wygodniejszego do niego dostępu.

Zastanawiam się jeszcze czy samego panala nie wrzucic gdzieś do części mieszkalnej - takie ułatwienie, dla pozostałych domowników - czym są połączone, sieciówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje podnoszenie trwa 5 minut. Przy takim czasie pewnie masz wysoki kopczyk i dobry węgiel. Jak na tak dużą przerwę masz szybkie podnoszenie.

Jeżeli to Jaret to jest to węgiel o niskiej temperaturze zapłonu i dobrze trzyma żar ale pod kołderką z popiołu.

Edytowane przez IgnacC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...