Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Chyba mnie nie podejrzewacie o skrobanie ceramiki. Nie skrobałem też żadnych blach. Czyszczenie tego kotła to dla mnie omiatanie wszystkich płaszczyzn szczotką z włosia końskiego. Co do ceramiki to odkłada się na niej pył w czasie pracy w podtrzymaniu(zbyt niska jej temperatura). Gdy kocioł wejdzie w tryb pracy to następuje jej samoczyszczenie. Oczywiście nie ma potrzeby jej czyścić - zrobiłem to z ciekawości - a miękka szczotka jej nie uszkodzi. Do momentu czyszczenia spaliłem około 200kg groszku Sobieski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba mnie nie podejrzewacie o skrobanie ceramiki. Nie skrobałem też żadnych blach. Czyszczenie tego kotła to dla mnie omiatanie wszystkich płaszczyzn szczotką z włosia końskiego. Co do ceramiki to odkłada się na niej pył w czasie pracy w podtrzymaniu(zbyt niska jej temperatura). Gdy kocioł wejdzie w tryb pracy to następuje jej samoczyszczenie. Oczywiście nie ma potrzeby jej czyścić - zrobiłem to z ciekawości - a miękka szczotka jej nie uszkodzi. Do momentu czyszczenia spaliłem około 200kg groszku Sobieski.

 

Ignac

nikt cie o skrobanie nie podejrzewa. nawet cba i proboszcz.

 

z tego co piszesz to jak w tym kotle jest goraco to sie nawet pył spali?

Pył czyli to co niepalne.

 

Gratulacje i dziubeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie podejrzewacie o skrobanie ceramiki. Nie skrobałem też żadnych blach. Czyszczenie tego kotła to dla mnie omiatanie wszystkich płaszczyzn szczotką z włosia końskiego. Co do ceramiki to odkłada się na niej pył w czasie pracy w podtrzymaniu(zbyt niska jej temperatura). Gdy kocioł wejdzie w tryb pracy to następuje jej samoczyszczenie. Oczywiście nie ma potrzeby jej czyścić - zrobiłem to z ciekawości - a miękka szczotka jej nie uszkodzi. Do momentu czyszczenia spaliłem około 200kg groszku Sobieski.

 

"Spiskowiec" zrozumiałł o co mi chodziło...masz super węgiel że z 200kg masz około 1/2 litra pyłu.

 

Tutaj #23698

poprzednia strona..popiół to nie pył :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów. Co mój wpis to jakieś idiotyczne komentarze. ,,,,

 

IgnacC spokojnie, to tylko takie serdeczne uszczypliwości. (ot, taka gra słówek)

 

Ja na przykład bardzo polubiłem kocioł RBR-Ekouniwersal, kiedy dowiedziałem się od sprzedawców tegoż kotła, że ceramika o właściwościach izolacyjnych, wklejana z niezwykłą starannością przez producenta kotła, do wymiennika kotła w obrębie komory spalania, jest zdolna gromadzić ciepło w czasie tzw. pracy kotła, by później w czasie tzw. potrzymania to ciepło oddawać.

 

Zapewne dzięki takim rewelacjom, ten Twój kocioł ma takie "uznanie".

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma to sens ?

[ATTACH=CONFIG]319100[/ATTACH]

 

Moim zdaniem NIE.

 

W komorze spalania, powinno się wykorzystywać maksymalnie ciepło z płomienia oraz gazów spalinowych na drodze promieniowania.

 

Ty natomiast utworzyłeś szczelną przegrodę (zasłonę) dla przenoszenia ciepła drogą promieniowania.

Wystarczającą izolacją w komorze spalania jest gruba nieruchoma warstwa laminarna spalin przy ściankach wymiennika, no i osiadły pył na tychże ściankach.

 

U samej góry, można by wykonać "wklęsły sufit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, tam u góry na wysokości kierownicy spalin jest potężny deflektor, w starszych kotłach żeliwny a od dłuższego już czasu płyta szamotowa.

 

Moim zdaniem, płyta szamotowa to nie to samo co "wklęsły sufit".

 

Wyobrażam sobie, że gazy spalinowe z nad paleniska, unoszone wartko ku górze dzięki dużej różnicy temperatur, przy tym "wklęsłym suficie" będą wpadały w inną "turbulencje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, płyta szamotowa to nie to samo co "wklęsły sufit".

 

Wyobrażam sobie, że gazy spalinowe z nad paleniska, unoszone wartko ku górze dzięki dużej różnicy temperatur, przy tym "wklęsłym suficie" będą wpadały w inną "turbulencje".

 

A co to za nowy dopalacz ten wklęsły sufit? Jest to z czegoś zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie poczytałem troszkę na temat tego kociołka i mam pewną sprawę.Poszukuję konkretnego pana do sprzdarzy mi tego piecyka i montażu u mnie na chacie.Od razu informuje okolica Zielonej Góry.W domu mam zamontowany już piec gazowy który daję radę od 15 lat ,ale koszty są zbyt wysokie i chciałbym przejść na palenie np.ekogroszkiem. Chciałbym by kocioł wspołpracował już z istniejącą instalacją czyli latem paliłbym gazem a zimą Rbr-em.Dom coś w okolicach 200m ,więc myślę że 17kw by wystrarczyło.Do kotła gazowego jest podłączony zasobnik 150l.To tak pokrótce.

Dziekuje i czekam na jakieś sugestie i propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam wszystkich. Panowie poczytałem troszkę na temat tego kociołka i mam pewną sprawę.Poszukuję konkretnego pana do sprzdarzy mi tego piecyka i montażu u mnie na chacie.Od razu informuje okolica Zielonej Góry.W domu mam zamontowany już piec gazowy który daję radę od 15 lat ,ale koszty są zbyt wysokie i chciałbym przejść na palenie np.ekogroszkiem. Chciałbym by kocioł wspołpracował już z istniejącą instalacją czyli latem paliłbym gazem a zimą Rbr-em.Dom coś w okolicach 200m ,więc myślę że 17kw by wystrarczyło.Do kotła gazowego jest podłączony zasobnik 150l.To tak pokrótce.

Dziekuje i czekam na jakieś sugestie i propozycję.

A czy Ty myślisz, ze przy tak duzej inwestycji będzie znacznie taniej ? Jak tak to się mylisz i to bardzo.

Za 8tys.zł otrzymujesz jako niedoświadczony palacz 1kWh w cenie 0,20zł i syf w domu a teraz przy gazie 1kWh masz w cenie 0,22-0,25zl i czysto w domu.

Jako, ze to dom zużywa energię na ogrzewanie za tą kwotę ogranicz mu zużycie tej energii i ciesz się czystością w domu i nie myśl o syfie i byciem płaczem za max. 500zl rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie poczytałem troszkę na temat tego kociołka i mam pewną sprawę.Poszukuję konkretnego pana do sprzdarzy mi tego piecyka i montażu u mnie na chacie.Od razu informuje okolica Zielonej Góry.W domu mam zamontowany już piec gazowy który daję radę od 15 lat ,ale koszty są zbyt wysokie i chciałbym przejść na palenie np.ekogroszkiem. Chciałbym by kocioł wspołpracował już z istniejącą instalacją czyli latem paliłbym gazem a zimą Rbr-em.Dom coś w okolicach 200m ,więc myślę że 17kw by wystrarczyło.Do kotła gazowego jest podłączony zasobnik 150l.To tak pokrótce.

Dziekuje i czekam na jakieś sugestie i propozycję.

 

jakie masz zużycie gazu , ile placisz za gaz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz zużycie gazu , ile placisz za gaz. ?

 

ponad 5tys rocznie i w chacie zimno 22stopnie plus palę w kominku a zimy od dwoch lat nie było. Może bardziej precyzyjnie za okres 2014.12.17 - 2015.02.18 faktura 1.734 zł i powtarzam nie było zimy plus kominek .

Edytowane przez gekonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ponad 5tys rocznie i w chacie zimno 22stopnie plus palę w kominku a zimy od dwoch lat nie było. Może bardziej precyzyjnie za okres 2014.12.17 - 2015.02.18 faktura 1.734 zł i powtarzam nie było zimy plus kominek .

No tak jak mowilem, zużycie energii z gazu na c.o + cwu to 20000kWh. Paląc ekosyfem doświadczony palacz uzyska te 20000kWh kosztem 3200zl, Ty nie mając do tej pory styczności zapłacisz min. 4000zł.

Gdzie sens ?

Za kwote przeznaczona na kociol na ekosyf Ogranicz zużycie energii na ogrzewanie i zostaw czysty dom. Będzie tanio i komfortowo.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mowilem, zużycie energii z gazu na c.o + cwu to 20000kWh. Paląc ekosyfem doświadczony palacz uzyska te 20000kWh kosztem 3700zl, Ty nie mając do tej pory styczności zapłacisz min. 4000zł.

Gdzie sens ?

Ogranicz zużycie energii na ogrzewanie i zostaw czysty dom. Będzie tanio i komfortowo.

 

No nie wiem .Uważasz ,że 22 stopnie to luksus przy braku zimy?Nie jestem mam zdolności matematycznych do obliczeń ,ale twierdze że będzie taniej z opini innych urzytkowników i znajomych.Oczywiście nie mówię ,że nie masz racji.

To może lepiej zamienić mój kominek na kominek z płaszczem wodnym,bo to też brałem pod uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...