Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
No nie wiem .Uważasz ,że 22 stopnie to luksus przy braku zimy?Nie jestem mam zdolności matematycznych do obliczeń ,ale twierdze że będzie taniej z opini innych urzytkowników i znajomych.Oczywiście nie mówię ,że nie masz racji.

To może lepiej zamienić mój kominek na kominek z płaszczem wodnym,bo to też brałem pod uwage?

Za kwotę jaką chcesz wydać na ekosyf ogranicz zużycie energii domu na ogrzewanie i będzie tanio.

To zamiast wrzucania butelek plastikowych i śmieci do kotła wyjdzie ci na zdrowie, uczul też sąsiadów i znajomych ze palenie śmieciami i plastikiem szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za kwotę jaką chcesz wydać na ekosyf ogranicz zużycie energii domu na ogrzewanie i będzie tanio.

To zamiast wrzucania butelek plastikowych i śmieci do kotła wyjdzie ci na zdrowie, uczul też sąsiadów i znajomych ze palenie śmieciami i plastikiem szkodzi.

 

A gdzie jest powiedziane ,że bede palił śmieciami?!

I co rozumiesz przez "ogranicz zużycie energi"? Ja kumam ,że masz pewnie chate eko, moja taka nie jest i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A gdzie jest powiedziane ,że bede palił śmieciami?!

I co rozumiesz przez "ogranicz zużycie energi"? Ja kumam ,że masz pewnie chate eko, moja taka nie jest i nie będzie.

Jest wiele sposobów na ograniczenie strat energii przez dom a chaty nie mam eko tylko z właśnie z niskimi stratami energii.

W każdym domu jest to możliwe do zastosowania.

 

Jeśli nie będziesz palił śmieciami lub byle gownem kosz 1kWh będzie ci wynosił ile pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele sposobów na ograniczenie strat energii przez dom a chaty nie mam eko tylko z właśnie z niskimi stratami energii.

W każdym domu jest to możliwe do zastosowania.

 

Jeśli nie będziesz palił śmieciami lub byle gownem kosz 1kWh będzie ci wynosił ile pisałem.

 

Więc proszę napisz mi jak mam za tą kwotę ograniczyć straty energii.Tak pokrótce jak byś mogł?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest powiedziane ,że bede palił śmieciami?!

I co rozumiesz przez "ogranicz zużycie energi"? Ja kumam ,że masz pewnie chate eko, moja taka nie jest i nie będzie.

 

Słuchaj dalej Arturo , to za chwile każe ci zburzyć dom , bo masz durszlak , a jak nie to grzać czystym prądem ...

Koszty dla niego to żaden problem , bo te koszty byś TY poniósł a nie on ...

 

Co do Twojej sytuacji ...

 

Uważam że w Twojej sytuacji przejście z gazu na ekogroszek jest opłacalne. Sądzę że oszczędności w skali roku mogą być nawet 30-50%.

Nowoczesny kocioł ma nowoczesną (inteligentną) elektronikę i nie trzeba być jakimś "wybitnym" fachowcem aby poprawnie i oszczędnie spalać opał , bo to robi sterownik.

Masz duże zapotrzebowanie na ciepło , więc i zyski w kosztach ogrzewania będą spore.

 

Osobiście w Twoim przypadku wziąłbym tańszy kocioł (Skamp 15KW) z palnikiem Ardeo i sterownikiem SPP.

Prosty sterownik a zarazem z naprawdę świetnym algorytmem i prosty w obsłudze , a sam kocioł tańszy ...

 

Dla Artura każdy kto użytkuje kocioł na paliwo stałe to wróg i uważa że każddy kto ma kocioł na paliwo stałem pali śmieciami i zasmradza całą okolicę ..

 

To taki forumowy troll , który pisze by pisać i obraża kogo się da .

 

 

Dodatkowo proponowalbym jeśli zdecydujesz się na kocioł całkowitą rezygnację z gazu. Po co płacić abonament za gaz ?

Kotłem wodę też można grzać w lato. Mój kocioł grzeje obecnie tylko wodę. Wystarczy sobie spojrzeć w moim podpisie i masz pełen podgląd pracy mojego kotła i jakie ma spalanie w lato ...

 

Oczywiście grzejąc gazem masz pełny komfort i czystość. Przy kotle tak różowo nie będzie , wymaga trochę pracy , trochę trzeba się ubrudzić , pomęczyć , ale za to koszty eksploatacji są niższe ...

 

Coś za coś ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest powiedziane ,że bede palił śmieciami?!

I co rozumiesz przez "ogranicz zużycie energi"? Ja kumam ,że masz pewnie chate eko, moja taka nie jest i nie będzie.

 

Nie słuchaj go,bo wszystkie jego wypowiedzi wskazują na to, że jest naganiacz sprzedawców pomp ciepła :)

Jeżeli rachunki za gaz są już dla Ciebie za wysokie, to każde inne rozwiązanie niż kocioł na groszek będzie Cię kosztowało więcej niż obecnie.

Czy zamian kominka na płaszcz wodny to dobry krok? Nie wiem, ale ja sobie bardzo chwalę - zamieniłem swojego Cheminées Philippe na 24kW Lechmę z płaszczem wodnym. Przez dwa ostatnie sezony to właściwie gaz jest wspomagającym kominek, a nie odwrotnie. Mając kominek w płaszczem wodnym ogrzewam nim cały budynek oraz zasobnik wody (160L).

Podobnie jak Ty zamierzam dostawic u siebie kocioł na eko, chciałem 12kW, bo tak wychodzi mi z obliczeń, ale jeden ze "znawców tematu" przekonał mnie do wzięcie 17kW, z powodu łatwiejszego i mniej problematycznego prowadzenia takiego kotła.

Dobry kocioł i dobre paliwo, ze sprawdzonego źródła powinny spełnic Twoje założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

I znowu nie czytacie ze zrozumieniem i chcecie do czystego domu wpakować parowóz na ekosyf za 8000zl dla oszczędności paru stowek rocznie.

Zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło już o 3000kWh przy gazie da już tyle co palenie ekosyfem.

 

Kolejne idiotyczne propozycje to wyrzucenie gazu i wstawienie za to syfu.

Frajdę wam sprawia robienie krzywdy inwestorom ?

 

I powtórzę, to DOM zużywa energię na ogrzewanie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie poczytałem troszkę na temat tego kociołka i mam pewną sprawę.Poszukuję konkretnego pana do sprzdarzy mi tego piecyka i montażu u mnie na chacie.Od razu informuje okolica Zielonej Góry.W domu mam zamontowany już piec gazowy który daję radę od 15 lat ,ale koszty są zbyt wysokie i chciałbym przejść na palenie np.ekogroszkiem. Chciałbym by kocioł wspołpracował już z istniejącą instalacją czyli latem paliłbym gazem a zimą Rbr-em.Dom coś w okolicach 200m ,więc myślę że 17kw by wystrarczyło.Do kotła gazowego jest podłączony zasobnik 150l.To tak pokrótce.

Dziekuje i czekam na jakieś sugestie i propozycję.

 

Witaj,

 

Podstaw dane swojego domu do kalkulatora pod linkiem

 

http://www.cieplowlasciwie.pl/start

 

i wklej link do strony z wynikiem to zobaczymy jakiej mocy potrzebujesz.

 

Komin masz murowany czy systemowy typu Schiedel, w instalacji grzejniki czy także podłogówka ?

 

PS do porad trolla Arturo podchodź z rezerwą bo on nie zna się na kotłach na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie poczytałem troszkę na temat tego kociołka i mam pewną sprawę.Poszukuję konkretnego pana do sprzdarzy mi tego piecyka i montażu u mnie na chacie.Od razu informuje okolica Zielonej Góry.W domu mam zamontowany już piec gazowy który daję radę od 15 lat ,ale koszty są zbyt wysokie i chciałbym przejść na palenie np.ekogroszkiem. Chciałbym by kocioł wspołpracował już z istniejącą instalacją czyli latem paliłbym gazem a zimą Rbr-em.Dom coś w okolicach 200m ,więc myślę że 17kw by wystrarczyło.Do kotła gazowego jest podłączony zasobnik 150l.To tak pokrótce.

Dziekuje i czekam na jakieś sugestie i propozycję.

 

Co to za dom?

Termomodernizacji nie dasz rady tam robić ?

Przez ostatnie dwa lata mieszkałem w podobnym domu (190m2, sciana 1W Porotherm 48cm) i tez za dwa lekkie zimowe miesiace płaciłem okolo 1500zl za gaz.

Tym niemniej (gdyby to był moj dom) nigdy nie przyszłaby mi na myśl zmiana gazu na "eko"wegiel.

Te 10tyś zł wolalbym jednak przeznaczyć na ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam że w Twojej sytuacji przejście z gazu na ekogroszek jest opłacalne. Sądzę że oszczędności w skali roku mogą być nawet 30-50%.

Nowoczesny kocioł ma nowoczesną (inteligentną) elektronikę i nie trzeba być jakimś "wybitnym" fachowcem aby poprawnie i oszczędnie spalać opał , bo to robi sterownik.

.

 

Troche temu przeczą Twoje posty o problemach ze spalaniem, przesypywaniem i suszeniem mokrego opału, kombinowaniem z ustawieniami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS do porad trolla Arturo podchodź z rezerwą bo on nie zna się na kotłach na ekogroszek.

 

Arturo z pewnością jest trolem i na pewno nie zna się na kotłach eko, ale chyba nie można odmówić mu odrobiny racji w tym przypadku, zanim pozna się więcej faktów:confused:

Instalacja RBR w domu to wydatek >10tys. zł, bo sam kocioł kosztuje ponad 8tys. Jeżeli za tą kwotę jest możliwość poprawienia izolacji domu (dołożenie styro na ścianach, czy wełny na stropie) to moim zdaniem TO będzie najlepszym rozwiązaniem dla pytającego. Dopiero gdy wykluczy się taką możliwość można zacząć dobierać kocioł - ale to moje zdanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo z pewnością jest trolem i na pewno nie zna się na kotłach eko, ale chyba nie można odmówić mu odrobiny racji w tym przypadku, zanim pozna się więcej faktów:confused:

Instalacja RBR w domu to wydatek >10tys. zł, bo sam kocioł kosztuje ponad 8tys. Jeżeli za tą kwotę jest możliwość poprawienia izolacji domu (dołożenie styro na ścianach, czy wełny na stropie) to moim zdaniem TO będzie najlepszym rozwiązaniem dla pytającego. Dopiero gdy wykluczy się taką możliwość można zacząć dobierać kocioł - ale to moje zdanie;)

 

Nie ma możliwości poprawy izolacji! nie pytajcie dlaczego :p powód jest taki ,że na chacie jest boazeria pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche temu przeczą Twoje posty o problemach ze spalaniem, przesypywaniem i suszeniem mokrego opału, kombinowaniem z ustawieniami....

 

Powiem tak ...

Przez kilka lat problemów zbytnio nie miałem.

Problemy się zaczęły jak zmieniłem opał ruski na polski i dodatkowo trafi mi się opał (miał) o paskudnych właściwościach koksująco-spiekający.

Dlatego polecam najpierw kupić kilka worków na test i sprawdzić jak się dany opał spala , aby nie wpakować się na minę ..

Mi udało się ten opał spalić , ale sądzę że dla wielu byłby to opał nie nadający sie do spalania ...

 

Podstawą jest dobry , sprawdzony opał , bo jak trafi się na jakiś felerny (jak ja) to zaczynają się problemy ...

 

Inna rzecz że dążyłem do "ideału" i aby popiół był idealny i itd , ale to nie jest możliwe i należy odpuścić , bo szkoda czasu i nerwów ...

 

Obecnie od kilku miesięcy koicioł idzie na takich samych ustawieniach a ja przychodzę do kotłowni wybrać popiół i załadować opał.

 

Obecnie grzeję tylko wodę. Kocioł odpaliłem 20 majai widzę że następny załadunek czeka mnie sądzę że w lipcu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości poprawy izolacji! nie pytajcie dlaczego :p powód jest taki ,że na chacie jest boazeria pcv.

 

Obniżysz koszty gdzieś o połowę. Masz stary kocioł gazowy i koszt wytworzenia 1kWh wynosi 0,32zł a może i wyżej. Przy nowoczesnym kotle gazowym możesz osiągnąc cenę w okolicach 24-26gr za kWh czyli rachunki o jedną czwartą w dół. Przy groszku koszt to 16-18gr za kWh czyli kolejne 20-25% w dół.

A tak a'propos kazdą "boazerię" można zdemontowac i zamontowac ponownie :), docieplenie budynku to dobra inwestycja, ale długofalowa, doraźne rozwiązanie na poprawienie komfortu cieplnego to kocioł na groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżysz koszty gdzieś o połowę. Masz stary kocioł gazowy i koszt wytworzenia 1kWh wynosi 0,32zł a może i wyżej. Przy nowoczesnym kotle gazowym możesz osiągnąc cenę w okolicach 24-26gr za kWh czyli rachunki o jedną czwartą w dół. Przy groszku koszt to 16-18gr za kWh czyli kolejne 20-25% w dół.

A tak a'propos kazdą "boazerię" można zdemontowac i zamontowac ponownie :), docieplenie budynku to dobra inwestycja, ale długofalowa, doraźne rozwiązanie na poprawienie komfortu cieplnego to kocioł na groszek.

 

Dom to stara technologia,pustak w środku 5cm styropianu i na zew 2cm styropianu + boazeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto podejmuje polemikę z Fujaro72 sam sobie wystawia świadectwo. To jest przecież ten sam facet, który chciał u siebie na strychu zamontować pompę ciepła, bo tam jest najcieplejsze powietrze w domu, i tak umieszczoną pompą ogrzewać dom. Już to swiadczy o jego poziomie umysłowym i zdolności do rozumienia kwestii technicznych. No i nie rozumie jeszcze jednej rzeczy. Otóż prąd w Polsce jest wytwarzany z węgla. Ze sprawnością około 33%. A pompiarze zużywaja ten prąd do ogrzewania domów. Zwalczanie więc przez Fujaro72 ogrzewania domów węglem domów jest jego swoistą schizofrenią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...