Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A może mi ktoś opisać jak u niego wygląda koszt takiego ogrzewania?

 

A co już masz?

Jeżeli kotłownie z kominem to zakosztuje Cię: kocioł 8400 + trochę klamotów za 1000-1500zł + spięcie tego wszystkiego za ???? Jeżeli nie masz kotłowni z kominem to dojdzie Ci jego dostawienie za ok. 200-220zł za mb + "stworzenie" kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co już masz?

Jeżeli kotłownie z kominem to zakosztuje Cię: kocioł 8400 + trochę klamotów za 1000-1500zł + spięcie tego wszystkiego za ???? Jeżeli nie masz kotłowni z kominem to dojdzie Ci jego dostawienie za ok. 200-220zł za mb + "stworzenie" kotłowni

 

Mam komin po kominku i kotłownie.

 

Strop jest ocieplony no już takim durakiem nie jestem:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast wrzucania butelek plastikowych i śmieci do kotła wyjdzie ci na zdrowie, uczul też sąsiadów i znajomych ze palenie śmieciami i plastikiem szkodzi.

Nie wszyscy tak jak Ty walisz butelki do kominka żeby podlicznik od pompki nie zwariował, bo jakby tu i co na forum później pisać, hehe

Teraz już wiesz od czego masz sadze na dachówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc proszę napisz mi jak mam za tą kwotę ograniczyć straty energii.Tak pokrótce jak byś mogł?

?

Kup pompę ciepła od Arturo i trzymaj 18 stopni w domu, musisz tylko wmówić domownikom że to bardzo zdrowa i komfortowa temperatura :)

W sumie to najlepiej wyburz swój dom, postaw nowy na płycie, zrób wszędzie podłogówkę i kup pompę ciepła, do tego skłoni Cię pomoc Arturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał do wyboru wydać 10tys. na kocioł lub zainwestować te pieniądze w izolację, to wybrałbym izolację

 

Strop jest ocieplony no już takim durakiem nie jestem:p

 

wiesz, tu było już sporo przypadków - ze ktoś pisze co zrobić, bo nie potrafi w domu nagrzać....i po jakimś czasie okazywało się, np. że strop jeszcze nie jest ocieplony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj dalej Arturo , to za chwile każe ci zburzyć dom , bo masz durszlak , a jak nie to grzać czystym prądem ...

Koszty dla niego to żaden problem , bo te koszty byś TY poniósł a nie on ...

 

Czytam po kolei i tak sobie komentuję spamera ale widzę że Kaszpir już wcześniej mnie uprzedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie słuchaj go,bo wszystkie jego wypowiedzi wskazują na to, że jest naganiacz sprzedawców pomp ciepła :)

Kup pompę ciepła od Arturo i trzymaj 18 stopni w domu, musisz tylko wmówić domownikom że to bardzo zdrowa i komfortowa temperatura :)

W sumie to najlepiej wyburz swój dom, postaw nowy na płycie, zrób wszędzie podłogówkę i kup pompę ciepła, do tego skłoni Cię pomoc Arturka.

 

 

To jest tak jak "mądrzy" czytają ze zrozumieniem,dla których gaz ziemny=pompa ciepła ;)

Za kwotę jaką chcesz wydać na ekosyf ogranicz zużycie energii domu na ogrzewanie i będzie tanio.

Za 8tys.zł otrzymujesz jako niedoświadczony palacz 1kWh w cenie 0,20zł i syf w domu a teraz przy gazie 1kWh masz w cenie 0,22-0,25zl i czysto w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podziwiam Twój zapał.

Ponoc na szemranym można trochę dorobic ;), wiec zapał jest penie "niedarmowy"

W promowaniu czystego ogrzewania w tym przypadku gazem ziemnym zamiast ekosyfem ?

 

Odezwali się dwaj sprzedawcy,tu Was boli,że dudki uciekają ;)

 

Tym niemniej (gdyby to był moj dom) nigdy nie przyszłaby mi na myśl zmiana gazu na "eko"wegiel.

Te 10tyś zł wolalbym jednak przeznaczyć na ocieplenie

Jeżeli za tą kwotę jest możliwość poprawienia izolacji domu (dołożenie styro na ścianach, czy wełny na stropie) to moim zdaniem TO będzie najlepszym rozwiązaniem dla pytającego.

gdybym miał do wyboru wydać 10tys. na kocioł lub zainwestować te pieniądze w izolację, to wybrałbym izolację

Jako, ze to dom zużywa energię na ogrzewanie za tą kwotę ogranicz mu zużycie tej energii i ciesz się czystością w domu i nie myśl o syfie i byciem płaczem za max. 500zl rocznie.

 

A Co Wy proponujecie z własnego punktu widzenia czyli zarabiania na nieswiadomych inwestorach ?

Oczywiście przejście z gazu ziemnego na Wasze kotły na ekosyf ;)

I to jest szczyt wszystkiego...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Co Wy proponujecie z własnego punktu widzenia czyli zarabiania na nieswiadomych inwestorach ?

Oczywiście przejście z gazu ziemnego na Wasze kotły na ekosyf ;)

I to jest szczyt wszystkiego...

 

nie przesadzaj

maja wykupiony PP - mają

dom jest nowy? - nie jest

 

więc doradzać mogą :p

mi to w niczym nie przeszkadza.

Inwestor podejmie sam decyzję, taka lub inną. Czy będzie zadowolony czy z dokonanego wyboru, to on sam będzie dopiero wiedzieć po jakimś czasie

Efekt oszczędności można uzyskać na 2 sposoby - skoro oni sprzedają kotły, to trudno żeby polecali inwestycje w izolacje :p

wyluzuj trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj

maja wykupiony PP - mają

dom jest nowy? - nie jest

 

więc doradzać mogą :p

mi to w niczym nie przeszkadza.

Inwestor podejmie sam decyzję, taka lub inną. Czy będzie zadowolony czy z dokonanego wyboru, to on sam będzie dopiero wiedzieć po jakimś czasie

Efekt oszczędności można uzyskać na 2 sposoby - skoro oni sprzedają kotły, to trudno żeby polecali inwestycje w izolacje :p

wyluzuj trochę...

 

No chyba ze w izolacje rur z kotła do zasobnika CWU, hehe, tak i jest świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj

maja wykupiony PP - mają

dom jest nowy? - nie jest

 

więc doradzać mogą :p

mi to w niczym nie przeszkadza.

Inwestor podejmie sam decyzję, taka lub inną. Czy będzie zadowolony czy z dokonanego wyboru, to on sam będzie dopiero wiedzieć po jakimś czasie

Efekt oszczędności można uzyskać na 2 sposoby - skoro oni sprzedają kotły, to trudno żeby polecali inwestycje w izolacje :p

wyluzuj trochę...

 

Arturo72 tego nigdy nie zrozumie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo z pewnością jest trolem i na pewno nie zna się na kotłach eko, ale chyba nie można odmówić mu odrobiny racji w tym przypadku, zanim pozna się więcej faktów:confused:

Instalacja RBR w domu to wydatek >10tys. zł, bo sam kocioł kosztuje ponad 8tys. Jeżeli za tą kwotę jest możliwość poprawienia izolacji domu (dołożenie styro na ścianach, czy wełny na stropie) to moim zdaniem TO będzie najlepszym rozwiązaniem dla pytającego. Dopiero gdy wykluczy się taką możliwość można zacząć dobierać kocioł - ale to moje zdanie;)

 

Zgadza się, dlatego napisałem, żeby wkleił link z wynikiem z cieplowlasciwie to poza doborem kotła zobaczymy ile którędy ciepła ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
No nie wiem .Uważasz ,że 22 stopnie to luksus przy braku zimy?Nie jestem mam zdolności matematycznych do obliczeń ,ale twierdze że będzie taniej z opini innych urzytkowników i znajomych.Oczywiście nie mówię ,że nie masz racji.

To może lepiej zamienić mój kominek na kominek z płaszczem wodnym,bo to też brałem pod uwage?

 

Z tym 'brakiem zimy" to chyba nie do końca jest prawda.Zima trwa obecnie 6-7 miesięcy.Jeśli zakładasz,że zima to mróz i śnieg w czasie kalendarzowej zimy,to ja przy nieocieplonym stropodachu-spalam mniej w taką zimę,a niżeli w zimę "niekalendarzową",która trwa 6 miesięcy.Szczególnie jak brak śniegu.

Moim skromnym zdaniem,jak masz iglo ,które pochłania teraz takie ilości opału (energii)-kotłem na eko nie zaoszczędzisz.Zmiana źródła ciepła,w Twoim przypadku (niedoświadczony palacz) -to 300-500pln zaoszczędzone na sezon-przy temp.o jakiej wspomniałeś.Jak chcesz 25deg,to jeszcze mniej.Można zaoszczędzić więcej,paląc miałem-ale nie polecam.Tak więc zwrot inwestycji w czasie- raczej zbyt długim.

Posłuchaj tych co radzą OZC,a na początek-inspekcja kamerą termowizyjną.Potem wnioski.

Ja się godzę na spore spalanie,ale "obiekt" zarabia na siebie.Ty masz dom.

Wybór należy do Ciebie

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odezwali się dwaj sprzedawcy,tu Was boli,że dudki uciekają ;)

 

 

 

 

 

 

A Co Wy proponujecie z własnego punktu widzenia czyli zarabiania na nieswiadomych inwestorach ?

A Ty kołku z państwowego lasu co proponujesz ?

Swoją pompkę za 15 tysięcy z wyobraźni ?

Chłop na gaz nie wyrabia a Ty go chcesz w maliny puścić bo Ty kasę za pościki pewnie zwiniesz.

On wie co mu zaproponowałem bo napisał przez allledrogo wiadomośc a Ty młotku nie musisz wiedzieć.

Aha, spadaj trollu pompowy że tak bardzo grzecznie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A Ty kołku z państwowego lasu co proponujesz ?

Swoją pompkę za 15 tysięcy z wyobraźni ?

Chłop na gaz nie wyrabia a Ty go chcesz w maliny puścić bo Ty kasę za pościki pewnie zwiniesz.

On wie co mu zaproponowałem bo napisał przez allledrogo wiadomośc a Ty młotku nie musisz wiedzieć.

Aha, spadaj trollu pompowy że tak bardzo grzecznie napiszę.

 

Posiadam wyceny pomp ciepła.Z montażem,za PC PW ,nie ma szans "wyrobić" się poniżej 30k pln.To jest realna cena.Pompa bodajże 7,4kW Daikin Altherma ,grzałka,montaż ,rozruch- ok 28k,a z możliwością chłodzenia ponad 29k pln.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego napisałem, żeby wkleił link z wynikiem z cieplowlasciwie to poza doborem kotła zobaczymy ile którędy ciepła ucieka.

 

Własnie, ze nie zobaczymy, podział strat obliczony przez ciepłowłasciwe diametralnie rózni sie od dokładnych obliczen ozc. Wyniki juz mniej sie róznią, najmniejsze co nie znaczy małe są błedy projektowego obciązenia cieplnego, duzo wieksze (nawet do 100%) są błedy zapotrzebowania na ciepło, podział strat to jeszcze wieksze błedy. Zawsze jednak to lepsze niz nic, jezeli dla kogos te wyniki są wyrocznią to nie ma problemu. Zauwazyłem jeszcze inną prawidłowość ciepławłasciwego, im starszy i gorzej ocieplony budynek tym błedy są wieksze w stosunku do budynków nowych i dobrze ocieplonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...