Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A pewnie że nie potrwa. To raczej oczywiste - ES robi zmiany w interfejsie związane z debiutem nowego miśka. Nie mam pojęcia czy w estetyce też, ale muszą dojść nowe funkcjonalności związane chociażby z obsługą mieszacza. Jak skończą, będzie debiut nowego eCoala i nowego interfejsu. Tak myślę że max tydzień łącznie z testami u np.Karoki i Minertu. Więc Karoka mógłbyś się nie krygować tylko napisać wprost o co chodzi - o ile Ci ES oczywiście nie zabronił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, nie siejcie paniki. Nie potrwa to do zimy.

 

 

Nie wszyscy grzeją piecem tylko w zimie, u mnie piec chodzi cały rok i rozumiem jakby to były prace konserwacyjne i trwające maksymalnie 24h, a tak będę pozbawiony informacji jakby coś z piecem było coś nie tak. Ciekawe jakbyś zareagował jakby twój np. dostawca internetu w związku z pracami konserwacyjnymi zawiesza działanie internetu do odwołania.

Ja kupując piec kupiłem go właśnie z taką funkcjonalnością i brak podglądu i powiadomienia ON-Line to dla mnie duże nieudogodnienie zwłaszcza w sezonie urlopowym, zobaczę jak wrócę z urlopu na warunki gwarancji/rękojmi pod kątem niezdolności zakupionego pieca z umową zwłaszcza po lakonicznej informacją na stronie esterownik.pl o braku terminu zakończenia prac.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie grzeję tylko zimą, grzeję CWU latem już ósmy sezon.

Patrz a nie którzy piszą że internet przy kotle węglowym to gadżet :)

A co do tej awarii internetu przeżyłem to już kilka razy, mogłem im tylko skoczyć na wałek a z drugiej strony słyszałem że trwa usuwanie awarii która zostanie usunięta w możliwie najkrótszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego ecoal ma w ... poważaniu temp zadaną CO 60*C ?

 

Tryb zima , priorytet CWU wyłączony , dopiero później włączyłem żeby sprawdzić czy podniesie temp CO.

 

[ATTACH=CONFIG]323208[/ATTACH]

Wytłumacz Adaś o co Ci chodzi bo nie mogę zajarzyć, widzę że wsio jest ok czyli włączyłeś priorytet i podniósł temp. zadaną ?

Jeśli jednak masz wszystko dogrzane CO i CWU to wtedy sterownik będzie tylko na temp. minimalnej a nie zadanej.

Nie wiem czy się rozumiemy i czy dobrze Ci wyjaśniłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego ecoal ma w ... poważaniu temp zadaną CO 60*C ?

 

Tryb zima , priorytet CWU wyłączony , dopiero później włączyłem żeby sprawdzić czy podniesie temp CO.

 

[ATTACH=CONFIG]323208[/ATTACH]

 

W trybie lato sterownik przechodzi na temperature minimalna i od niej podnosi tyle o ile ustawiony jest priorytet.

Ustaw temperature minimalna wyzsza niz 45 i po problemie.

Mam nadzieje ze wiesz na jakiej zasadzie dziala priorytet w misku i kiedy sie zalacza i jakie warunki musza byc spelnione by priorytet zadzialal.

Jezeli nie to polecam zajrzec do instrukcji ecoala i ja przeczytac, bo to podstawa

Zdrowia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz Adaś o co Ci chodzi bo nie mogę zajarzyć, widzę że wsio jest ok czyli włączyłeś priorytet i podniósł temp. zadaną ?

Jeśli jednak masz wszystko dogrzane CO i CWU to wtedy sterownik będzie tylko na temp. minimalnej a nie zadanej.

Nie wiem czy się rozumiemy i czy dobrze Ci wyjaśniłem ?

 

Dokladnie tak jak Wiesiu pisze.

Jezeli wszystko dogrzane sterownik przechodzi w podtrzymanie i temp minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy grzeją piecem tylko w zimie, u mnie piec chodzi cały rok i rozumiem jakby to były prace konserwacyjne i trwające maksymalnie 24h, a tak będę pozbawiony informacji jakby coś z piecem było coś nie tak. Ciekawe jakbyś zareagował jakby twój np. dostawca internetu w związku z pracami konserwacyjnymi zawiesza działanie internetu do odwołania.

Ja kupując piec kupiłem go właśnie z taką funkcjonalnością i brak podglądu i powiadomienia ON-Line to dla mnie duże nieudogodnienie zwłaszcza w sezonie urlopowym, zobaczę jak wrócę z urlopu na warunki gwarancji/rękojmi pod kątem niezdolności zakupionego pieca z umową zwłaszcza po lakonicznej informacją na stronie esterownik.pl o braku terminu zakończenia prac.

 

Zabiora czlowiekowi zabawke do obslugi pieca i juz problem, bo uzytkownik nie umie sobie z piecem poradzic.

A co gdyby ci na tydzien braklo pradu i musial bys na awaryjnym palic lub ognisko w domu rozpalac.

Nie dajmy sie zwariowac i nie popadajmy w paranoje kiedy jak co roku przed sezonem wylaczaja portal na tydzien.

To zakrawa na uzaleznienie od ecoala,portalu i aplikacji

Smsy i meile beda przychodzily prawie do konca konserwacji kiedy to na koniec sie tym zajmia to raptem 1 dzien z calego tygodnia

Chyba sie bez tego obedziemy

Ps. Przepraszam za uszczypliwosc, ale nie dajmy sie zwariowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wolałem ten pewien fragment przemilczeć.

Jest to usługa dodatkowa i bezpłatna, gdybym ponosił jakieś dodatkowe koszty z nią związane mógł bym zrozumieć czyjeś jakieś rozgoryczenie bo płacę a ktoś nie udostępnia mi tego za co płacę, dodatkowo gratisowo mam co miesiąc ładowane konto 10-cioma gratisowymi SMSami przez kilka lat gdzie w u konkurencji pisze się już o wprowadzeniu abonamentu za taką usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Używam od początku przekierowanie portów na routerze. Przede wszystkim dlatego, że jest możliwe zobaczyć pracę kotła w zasadzie na każdym telefonie komórkowym, który jest zdolny do wyświetlania stron internetowych.

Nie obchodzi mnie statystyka, bo dla mnie jest najlepsza statystyka popatrzeć ile pozostaje węgla.

:bye::bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz Adaś o co Ci chodzi bo nie mogę zajarzyć, widzę że wsio jest ok czyli włączyłeś priorytet i podniósł temp. zadaną ?

Jeśli jednak masz wszystko dogrzane CO i CWU to wtedy sterownik będzie tylko na temp. minimalnej a nie zadanej.

Nie wiem czy się rozumiemy i czy dobrze Ci wyjaśniłem ?

 

 

Mam ustawiony tryb zima bo kociołek stoi w chłodnym pomieszczeniu (30m2 12-18*C) i w tym trybie lepiej się zbiera.

 

Ustawiłem programator CO jak na obrazku czyli prawie cała doba obniżone do 40*C (wiadomo zrobi 42*C) a od 18:00 chciałem żeby CO podskoczyło do 60*C w trybie zima powinien tak zrobić czy trzeba jeszcze coś ustawić, zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiora czlowiekowi zabawke do obslugi pieca i juz problem, bo uzytkownik nie umie sobie z piecem poradzic.

A co gdyby ci na tydzien braklo pradu i musial bys na awaryjnym palic lub ognisko w domu rozpalac.

Nie dajmy sie zwariowac i nie popadajmy w paranoje kiedy jak co roku przed sezonem wylaczaja portal na tydzien.

To zakrawa na uzaleznienie od ecoala,portalu i aplikacji

Smsy i meile beda przychodzily prawie do konca konserwacji kiedy to na koniec sie tym zajmia to raptem 1 dzien z calego tygodnia

Chyba sie bez tego obedziemy

Ps. Przepraszam za uszczypliwosc, ale nie dajmy sie zwariowac

 

Nie było by problemu jakby określili termin zakończenia prac, a tak to można gdybać że to będzie tydzień, a jak za tydzień napiszą że w tym roku się nie uporają i włącza na wiosnę? Ciekawe jakbyś zareagował jakby coś takiego napisał firma monitorująca ci dom (alarm oni ci zakładali i gratis miałeś w tym 5 lat abonamentu)? Chyba bardzo dobre porównanie do pieca?

 

Wiesiu tak to jest kiedy ES daje uzytkownikowi palec za darmo, a ten jeszcze chce całą ręke i to z pretensjami

 

Nic gratis nie dostałem, tylko kupując kocioł miałem usługę w zestawie.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...