Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Arturo, ja Ci odpisałem tutaj bo widzę że wszędzie szkalujesz minertu i wklejasz to samo w każdym wątku, to wygląda mi na jakąś chorobę ale nie wiem czy da się jeszcze leczyć.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em&p=6909793&viewfull=1#post6909793

Zejdź na ziemię proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo spóbuję Ci to wytłumaczyć ostatni raz Otóż to OZC które robiłem było niekompletne brakowało mi mocy pieca(piec robiony) spalałem duże ilosci drzewa którego tam nie wpisałem tak ze to OZC nie całkiem do tego mam stare budownictwo bez porządnego audytu nie bardzo strzelać .Dodatkowo częste braki prądu(raz a nawet dwa razy w tygodniu) chciałem zabezpieczyć sie w większy ruszt awaryjny(wiem żę to też nie jest wyjscie ale czuję sie pewniej) Wiem ze kociłoł bedzie miał mniejsza sprawność gdyż śledze to forum przeszło rok i chodz nie porównuję swojej wiedzy co do niektórych tutaj wiem co nieco co i dla zaspokojenia Twojej ciekawosci rozmawiałem o tym z Minertu osobiscie kilka godzin (dosłownie kilka godz miałem setki pytań) nikt w zwykłym sklepie nie poświeciłby mi tyle czasu ciesze sie bo o mały włos miałbym kocioł 29kw tłokowy i zrusztem wodnym tak jak dziesiatki moich sasiadów ( Ci to są szczęśliwi) Z tego co wiem TY nie śledzisz tego forum dla poszerzenia wiedzy lecz dla kasy więc na nic zdają sie Twoje kąśliwe uwagi.Pozdrawiam serdecznie również i Ciebie miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę odpalał RBR-A z nowym eCoalem. Na teraz mogę powiedzieć, że wyświetlacz idealnie do niego pasuje bo jest zielony. Układ menu jest nieco inny niż w poprzedniej wersji. Trzeba się trochę przestawić ale jest to do szybkiego ogarnięcia.

 

Jak możesz zapodaj podgląd chociaż na jakiś czas :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo chciałem zobaczyć czym to się różnic, bo jak zarazie to raczej zmiany wizualne i dodatkowy moduły, kwestia najbardziej interesująca to ceny tych modułów ale wydaje mi się że komplet z 6 czujnikami i 6 termostatami + sterownik i sterowanie obcym źródłem w 2tys się nie zamknie chociaż chciałbym się zdziwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo chciałem zobaczyć czym to się różnic, bo jak zarazie to raczej zmiany wizualne i dodatkowy moduły, kwestia najbardziej interesująca to ceny tych modułów ale wydaje mi się że komplet z 6 czujnikami i 6 termostatami + sterownik i sterowanie obcym źródłem w 2tys się nie zamknie chociaż chciałbym się zdziwić.

No jest jeszcze problem z platformą, nie wszystko działa i nie można jeszcze udostępnić sterownika.

Mam dostęp do jednego sterownika ale otrzymałem login i hasło do konta żeby sobie pogrzebać :)

Powiem że jak ktoś będzie sobie chciał zrobić swój indywidualny schemat a chałpa duża to się pobawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaka jest planowana cena sprzedaży nowego stera do RBRów, co do ceny nadajnika radiowego ( będzie wpinany w płytę główną ), termostatów i dodatkowych modułów jeszcze nic nie ustalone, dopiero będzie to wchodzić powoli z czasem do oferty.

 

 

Bawiłeś się sterownikiem wiec zapytam bo gryzie mnie jedna rzecz.

 

Chłopaki na literę Z........... mówią że nowe OEPM ma maksymalnie 26KW a ograniczone jest to przez sterownik, wie jak wygląda w przypadku jak zamawiasz sterownik dla kotła RBR 35 albo 42KW skoro ster max wyciąga 26KW. Ewentualnie czy musisz za każdym razem przy zamówieniu mówić do jakiego kotła chcesz sterownik, czy tez nie ma to różnicy a ograniczenie to tylko wymysł Z............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ma algorytmy spalania jak w starszej wersji ale z tego co chłopaki z E-S piszą będą wprowadzać aktualizacje z biegiem czasu.

Ja nie odpowiadam za to co piszą panowie :)

 

za to co piszą to nawet oni nie odpowiadają (chyba)

 

ps. Tak czy inaczej chciałem sobie wymienić sterownik bo akurat robię zmiany w kotłowni ale już cała sytuacje mnie zniesmaczyła, bo chyba coś jest ale nie wiadomo do końca, można coś kupić ale nie wiadomo czy na pewno, mają być moduły ale nie wiadomo kiedy i za ile, niby coś jest a jednak nie, no ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skresz trzymałbym się tego wpisu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6909456&viewfull=1#post6909456

Napisał to współwłaściciel firmy także info z pierwszej ręki ( pisze o cytacie z tego postu ).

Ja nie chcę tutaj się wychylać bo to początki a później będzie że karoka kogoś na czarował żeby mu się kotły sprzedawały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla tych którzy nie śledzą forum E-S wkleję faktycznie jeszcze i tutaj:

Zostałem upoważniony przez szefa Instalco do dokonania wpisu dotyczącego zakupu nowej wersji sterownika eCoal dla obecnych posiadaczy kotłów RBR-Ekouniwersal.

Będzie możliwość zakupienia nowej wersji sterownika ale jak wyżej czyli tylko do RBRów.

Nie będzie możliwości, wymiany czy jakiejś zamiany za dopłatą, tylko zakup żeby było jasne.

Pewnie zaraz pojawi się najważniejsze kolejne pytanie: ile ?

Na chwilę obecną przewidywana cena sprzedaży to 1150pln brutto, w tym już koszt wysyłki.

Jeśliby się coś zmieniło dam znać.

Tyle udało mi się dowiedzieć i tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich .

Na forum pierwszy wpis (do tej pory tylko czytałem )więc liczę na wyrozumiałość i pomoc.Od wczoraj zostałem posiadaczem rbr 12 (nowa model 2015).Kociołek stoi w kotłowni i czeka na montaż.Po wstępnych oględzinach stwierdziłem że nie jest wyposażony w podajnik ekoenergii lecz palnik o nazwie Batory(http://www.palnikbatory.pl/).Znalazłem więc stronę producenta i po zagłębieniu sie w temat okazało się że batory jest produkowany w dwóch wersjach:batory 20(zakres regulacji mocy 10-20 kW oraz większy batory 40 zakres 20-40kW. W małej wersji wielkość retory to około 20cmx20cm. W dużej wersji występują dwie retory okrągła ośrednicy 32cm oraz mniejszy prostokąt 21cmx27cm. Po oględzinach retory zamontowanej w moim kotle (rozmiar 21cmx27cm)okazało sie że jest to retora z palnika batory 40. Nie wiem czy jest to błąd producenta ,czy celowo zamontowano palnik większej mocy do kociołka 12kW. Jeszcze jedno pytanie czy zamontowanie takiego palnika nie wpłynie na większe zużycie opału. Będę wdzięczny za każdą odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...