Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

W spalaniu oczywiście :)

 

To niech mi to ktoś wytłumaczy: ojcowie ecoala twierdzili, że ów automatyczny sterownik może pracować tylko na określonych palnikach i wymiennikach.

Potem pojawiła się nowa generacja palników "II-ej generacji" i spalania grupowe, które jest niby półautomatem i daje lepsze efekty ekonomiczne. Poza tym działa na wszystkim palnikach (bruli jest sprzedawane samodzielnie) Teraz zaś Instalco daje inne palniki z tym samym automatem, a Karoka twierdzi, że na innych palnikach niż te na licencji ICHPW może być "katastrofa".

 

Wygląda mi to na bardzo sprytną strategię marketingową: Sprzedajemy Ci automat. Jednocześnie informujemy, że automat "pali wiecej" i "nie sprawdza się na wszystkich węglach", (kij z tym, że wiemy, że nie przystosowany do palnika w Twoim kotle, ale Ci nie powiemy). Ale nie przejmuj się, Nabywco, gdy już rozczaruje cię nasz automat, masz "półautomat", dzięki któremu Twoje palenie będzie wreszcie ekonomiczne.

W pewnym sensie genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To niech mi to ktoś wytłumaczy: ojcowie ecoala twierdzili, że ów automatyczny sterownik może pracować tylko na określonych palnikach i wymiennikach.

Potem pojawiła się nowa generacja palników "II-ej generacji" i spalania grupowe, które jest niby półautomatem i daje lepsze efekty ekonomiczne. Poza tym działa na wszystkim palnikach (bruli jest sprzedawane samodzielnie) Teraz zaś Instalco daje inne palniki z tym samym automatem, a Karoka twierdzi, że na innych palnikach niż te na licencji ICHPW może być "katastrofa".

QIM widzę że sobie przetłumaczyłeś tak jak chciałeś :)

Przeczytaj to co napisałem jeszcze raz, pisałem że katastrofalnie może się zakończyć praca automatem na palnikach które nie są preferowane do tegoż automatu.

Nawet sam dedykowany palnik nie jest wszystkim co jest potrzebne do poprawnej pracy tego automatu bo równie ważna jest tutaj odpowiednia dmuchawa o odpowiedniej wydajności, nic nie pisałem natomiast że współpracuje tylko z palnikami które są na licencji Instytutu.

Dlatego też eCoal jest sprzedawany tym producentom stosują te dedykowane palniki i wentylatory.

Pisanie że eCoal spali więcej ? też nie jest do końca prawdą ponieważ czytałem tutaj wpisy które brzmiały akurat odwrotnie.

Zależy kto korzysta z tego automatu.

Ci którzy mają odpowiednią wiedzę o spalaniu nie potrzebują żadnych automatów czy jakiś PIDów, jednak z całą stanowczością mogę Ci napisać że poza tą garstką ludzi z forów większość jednak korzysta z tego automatu i nie chce nawet za darmo wprowadzania do swoich sterowników jakiś nowszych wersji oprogramoawania z grupowym czy ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowano się na jego montaż pewnie tak a co do reszty to za szybko żeby pisać takie rzeczy, ja nie wiem kto kupi kotły i na czym będzie takiemu człowiekowi zależeć, jakie są jego potrzeby i wiedza. Ważne że każdy ma wybór, nie mam czasu na siedzenie i dostatecznej wiedzy palę w auto, chcę się trochę pobawić i spróbować sił próbuję grupowego, mam wiedzę palę w ręcznym ale mam wybór mając ten sterownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych panow

 

i znowu bedzie niezla zadyma, bo tak chwalony przez was Batory narusza prawa autorskie zabezpieczone patentem. Z tego co mi sie o uszy obilo to juz sie paru przejechalo, przejedzie sie nastepny.

 

Pozdrowienia z Antypodow.

Gdzie tu widzisz pochwały? To że zacytowałem z ich strony że ma cofkę i zawleczkę to fakt a ty uważasz za pochwałę? Jak się będzie na nim "dobrze spalać" to będzie dopiero pochwała.

Pozdrowienia z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych panow

 

i znowu bedzie niezla zadyma, bo tak chwalony przez was Batory narusza prawa autorskie zabezpieczone patentem. Z tego co mi sie o uszy obilo to juz sie paru przejechalo, przejedzie sie nastepny.

 

Pozdrowienia z Antypodow.

 

 

Burżuj !!!

 

Po co Ci zabawa w "palniki" skoro tam wypoczywasz ?

 

 

@QIM

 

ecoal jest baaardzo wygodny , zimą pracuje lepiej jak grupowy u mnie przynajmniej. Latem najtaniej wychodzi ręczy ale trzeba korygować podtrzymanie jak się zmieni odbiór - np wyjazd na kilka dni - bo się wygasi ...

 

Na ecoalu trzeba się postarać żeby zgasł ... wstaje nawet po 8h i to na różnych paliwach ... (może miałem szczęście ... oprócz epizodu z V ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się tam Boluś znowu na tym nie znam a piszą że wyrób jest objęty ochroną patentową także te rzeczy nie są potrzebne użytkownikom, niech się martwi ten kto powinien.

Nie siodłaj po pijaku kangura :)

Aby do czwartku :)

 

:D

 

Byłem w okolicy w zeszył weekend , chciałem wpaść i zobaczyć nowego koalę ale auto mi odmówiło posłuszeństwa i musiałem wracać szybciutko (piszcząca zielona strzała). W Nysie myślałem że się spalę ze wstydu ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

U mnie w automacie spalał w zimie około 5% - 7%i więcej ale to bez specjalnego ustawiania. Aby tylko nie było niedopałów. Jak się postarasz i dobrze dobierzesz podawanie i korektę wiatru to możesz zapomnieć nawet na cały rok pod warunkiem stosowania jednej partii opału a spalanie może dorównać grupowemu. Jedno co to obecna wersja automatu spala wszystkie węgle, poprzednia miała problemy z węglami mocniejszymi a po wprowadzeniu najpierw regulacji nadmuchu a potem regulacji dawki poprawa na plus i to duży. Grupowe potrzebuje lekkiego nadzoru jak się miesza różne węgle, przy jednakowym pracuje tak jak ustawisz i możesz zapomnieć. Grupowe potrzebuje wstępnych nastaw aby zacząć palić a automat ruszy z chwilą włożenia wtyczki stera do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci ale co jakiś czas się jakby resetuje.Muszę dopytać czy tak ma być.

Wczoraj podczas rozpalania przejżałem na szybko menu , jest inaczej poukładane i dużo wartości i funkcji widać z samego panela.

 

Czy jest możliwość żeby User sobie wybrał które parametry będą wyświetlane na głównym ekranie. Taka personalizacja 2-3 wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech mi to ktoś wytłumaczy: ojcowie ecoala twierdzili, że ów automatyczny sterownik może pracować tylko na określonych palnikach i wymiennikach.

Potem pojawiła się nowa generacja palników "II-ej generacji" i spalania grupowe, które jest niby półautomatem i daje lepsze efekty ekonomiczne. Poza tym działa na wszystkim palnikach (bruli jest sprzedawane samodzielnie) Teraz zaś Instalco daje inne palniki z tym samym automatem, a Karoka twierdzi, że na innych palnikach niż te na licencji ICHPW może być "katastrofa".

 

Wygląda mi to na bardzo sprytną strategię marketingową: Sprzedajemy Ci automat. Jednocześnie informujemy, że automat "pali wiecej" i "nie sprawdza się na wszystkich węglach", (kij z tym, że wiemy, że nie przystosowany do palnika w Twoim kotle, ale Ci nie powiemy). Ale nie przejmuj się, Nabywco, gdy już rozczaruje cię nasz automat, masz "półautomat", dzięki któremu Twoje palenie będzie wreszcie ekonomiczne.

W pewnym sensie genialne.

 

Nie wiem już czy mi się śniło, czy gdzieś słyszałem że podobno użytkownicy którzy posiadają kocioł z palnikiem Brucer mogą do niego dokupić eCoala.

Zawijan czy możesz potwierdzić bądź zaprzeczyć ? Masz może jakieś informacje na ten temat ?

 

Jest taka możliwość ale jest warunek, musi być on (sterownik) zamontowany przez uprawnioną do tego osobę,która stwierdzi,że w danym kotle jest palnik II generacji .

 

Tak to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w automacie spalał w zimie około 5% - 7%i więcej ale to bez specjalnego ustawiania. Aby tylko nie było niedopałów. Jak się postarasz i dobrze dobierzesz podawanie i korektę wiatru to możesz zapomnieć nawet na cały rok pod warunkiem stosowania jednej partii opału a spalanie może dorównać grupowemu. Jedno co to obecna wersja automatu spala wszystkie węgle, poprzednia miała problemy z węglami mocniejszymi a po wprowadzeniu najpierw regulacji nadmuchu a potem regulacji dawki poprawa na plus i to duży. Grupowe potrzebuje lekkiego nadzoru jak się miesza różne węgle, przy jednakowym pracuje tak jak ustawisz i możesz zapomnieć. Grupowe potrzebuje wstępnych nastaw aby zacząć palić a automat ruszy z chwilą włożenia wtyczki stera do gniazdka.

 

Ale co to za "automat", który ma opcje ręcznej korekty działania? To sterownik ręczny. Już przy okazji grupowego "półautomatu" napisałem, co o tym myślę. Automat, jak dobrze pali to zasługa jego. Ale jeśli coś nie tak, to wina użytkownika, bo nie skorygował pracy automatu :D.

 

Na podstawie wcześniej prowadzonej dyskusji można też przypuszczać, że jeśli palnik nie jest tak do końca zgodny z ecoalem, praca automatu również będzie wymagać korekt, tak jak przy "niestandardowym" węglu. Czyli jest automat, a jakby go nie było.

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za "automat", który ma opcje ręcznej korekty działania? To sterownik ręczny. Już przy okazji grupowego "półautomatu" napisałem, co o tym myślę. Automat, jak dobrze pali to zasługa jego. Ale jeśli coś nie tak, to wina użytkownika, bo nie skorygował pracy automatu :D.

 

To prawda. Początek był taki, że ustawiałeś "tylko" obroty dmuchawy,

teraz ustawiasz wszystko. To "tylko" to też bardzo dużo, zupełnie

zmienia proces spalania i w automacie nie powinno być.

 

Domyślam się, że odpowiedź będzie taka, że półautomat i pracę

ręczną dodano w celu uszczęśliwienia użytkowników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Początek był taki, że ustawiałeś "tylko" obroty dmuchawy,

teraz ustawiasz wszystko. To "tylko" to też bardzo dużo, zupełnie

zmienia proces spalania i w automacie nie powinno być.

 

Domyślam się, że odpowiedź będzie taka, że półautomat i pracę

ręczną dodano w celu uszczęśliwienia użytkowników. :)

 

Trudno się dziwić, że uszczęśliwiają, jeśli pozwalają na przykład oszczędzić opał lub właściwie go spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
To prawda. Początek był taki, że ustawiałeś "tylko" obroty dmuchawy,

teraz ustawiasz wszystko. To "tylko" to też bardzo dużo, zupełnie

zmienia proces spalania i w automacie nie powinno być.

 

Domyślam się, że odpowiedź będzie taka, że półautomat i pracę

ręczną dodano w celu uszczęśliwienia użytkowników. :)

 

Automatyczna praca czegokolwiek,nie jest w żaden sposób uzależniona od usera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za "automat", który ma opcje ręcznej korekty działania? To sterownik ręczny. Już przy okazji grupowego "półautomatu" napisałem, co o tym myślę. Automat, jak dobrze pali to zasługa jego. Ale jeśli coś nie tak, to wina użytkownika, bo nie skorygował pracy automatu :D.

 

Na podstawie wcześniej prowadzonej dyskusji można też przypuszczać, że jeśli palnik nie jest tak do końca zgodny z ecoalem, praca automatu również będzie wymagać korekt, tak jak przy "niestandardowym" węglu. Czyli jest automat, a jakby go nie było.

karoka65 napisał:

Ci którzy mają odpowiednią wiedzę o spalaniu nie potrzebują żadnych automatów czy jakiś PIDów, jednak z całą stanowczością mogę Ci napisać że poza tą garstką ludzi z forów większość jednak korzysta z tego automatu i nie chce nawet za darmo wprowadzania do swoich sterowników jakiś nowszych wersji oprogramoawania z grupowym czy ręcznym.

Miałem tu na myśli automat jaki był jeszcze w starszych wersjach tego sterownika, ustawia się tam tylko temp. CO i CWU, niema żadnych korekt i tych sterowników wdziałem najwięcej i o nich pisałem.

Wprowadzone korekty czasu podawania i korekty nadmuchu to już dużo późniejsza sprawa i nie ja o to krzyczałem ale co poniektórzy userzy na FM i na E-S teraz to wytykając jaki to automat :)

Nie bierz tego do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak groch byłby powtarzalny i taki jak przewidują normy (taki jak z testów) automat byłby bez korekt a tak wszyscy wiedzą co jest w sprzedaży i dopiero po pierwszej godzinie wiemy co mamy na palniku.

A że zdecydowana większość patrzy na taniość a pali najtańszymi śmieciami to trzeba było zrobić korekty :)

Jak niema DTRki to krzyk i docinki, a jak na to patrzeć obiektywnym okiem to w jakim celu je pisać ? tak się zastanawiam, jak i tak każdy jest mądrzejszy od producenta który robi tam jakieś zapisy, w sumie to i tak pewnie większość najpierw pcha paliuchy do stera, jak nagrzebie to dzwoni do producenta albo sprzedawcy a ten papier zwany instrukcją pewnie i tak już zaginął podczas robót :)

Taka nasza polska rzeczywistość :)

Przepraszam ten promil który jednak czyta to co tam napisali :) bo czasem się takie rodzynki trafiają ale bardzo rzadko niestety.

Życzę spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...