Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

QIM, tyś się napił dzisiaj czegoś ? :)

To samo piszesz co godzinę.

Ty to paliłeś na tym eCoalu i Ci się wykładał na czymś czy tylko się czegoś naczytałeś ?

A... To... to przeglądareczce się czknęło :D. Zaraz się wykasuje :) A czytuję ostatnio forum i to co o ecoalu piszą i... No i wnioski same się wyciągają.

O! Kolega "dwadzieścia" :bye:

Faktycznie duża nadaktywność ostatnimi czasy. Palił nie na eCoalu, ale coal i to w KWK 25kW :D.

 

"So what?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czytuję ostatnio forum i to co o ecoalu piszą i... .

No zaczynają dużo pisać bo nowego zrobili i może dlatego, dzisiaj słyszałem od jednego gościa że konkurencja też coś nowego tworzy ale raczej się nie skusi choć z ciekawości kupił "jedynkę" z tego co mówi to pupy nie urywa porównując do tego co niektórzy piszą, także widzisz jak to jest z tą wiarą w słowo pisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale do rzeczy, nie mogę dokopać się do tematu o normach to podpytam tutaj. W tej 303 5 2012, a w niej 5 16 3, czyli badanie na wypadek usterki nadmuchu. Jak to się odbywa, przez jaki czas nie może dojść do tych 5% CO, bo albo nie widzę, albo nie ma... Inna sprawa, skoro jest to test na wypadek padnięcia dmuchawy a sam kocioł ma być szczelny to jak do tych 5% nie dopuścić?. Możesz odpowiedzieć jak wrócisz, chyba że ktoś jeszcze ma pojęcie w tej materii to proszę o info

No musisz chyba poczekać na normalizatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ karoka

To komu wierzyć? Tym na forach czy tym bezimiennym, którzy się nie udzielają?

Można wysnuć wniosek, że ci pierwsi to tylko pianę biją, m.in. wymusili dodanie ustawień do automatu ecoal, o czym to piszecie niejednoznacznie czy dobre to czy złe posunięcie.

Powiem Ci że ten akurat jest z forum i właśnie tutaj przeczytał trochę tych ochów i achów, rzadziej teraz pisuje.

A co bardziej pyskaci ( ja też :) ) ubiją i tej piany trochę :)

Ja widzę tych sterowników bardzo dużo i jak dla mnie to nie było potrzeby wprowadzania tych korekt, tym bardziej od czasu kiedy pojawiło się grupowe i ręczny w tym sterowniku ale ja mam tyle do gadania co i Ty :)

Normalni Kowalscy mają inne priorytety niż ta grupka Kowalskich którzy zaglądają na fora.

Co Ci daje taka korekta jeśli taki normalny Kowalski niema nawet zielonego pojęcia jak to ma wyglądać, także skąd ma wiedzieć co korygować ?

To tylko na forach tak ładnie wygląda, badania, spalania, sterowania i całe to pitolenie, w normalnym świecie wygląda to całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz poważne pytanie: czy jest instrukcja dla użytkownika, która zawiera opis, co i jak pokręcić przy automatycznym ecoalu, gdy coś nie pali jak należy?

 

 

Jak nie pali to albo wiatrak nie uszczelniony , palnik zapchany , korona źle osadzona , kocioł nie szczelny, rura odprowadzająca spaliny do komina zapchana, opał się zawiesił.

 

Jeśli wszystko wymienione wyżej jest ok to ster w trybie ecoal spala prawidłowo (bez korekt wiatru i podawania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musisz chyba poczekać na normalizatorów :)

 

A niech se norme kupi i poczyta. Mnie tu dobrze jak temu bacy.

"baco kaj to idziecie? a do burdelu. To po co wom ta ksionzecka do nabozenstwa? A bo jak mi sie tam spodobo, to se do niedzieli ostanem"

 

pan bolek (bez lolka) czytac czytac czytac albo z kasy wyskoczyc to sie jakas ekspertyzke zrobi, kaske skasuje, karoke wq.wi i wszystko bedzie ok jak mawiaja tutejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pali to albo wiatrak nie uszczelniony , palnik zapchany , korona źle osadzona , kocioł nie szczelny, rura odprowadzająca spaliny do komina zapchana, opał się zawiesił.

 

Jeśli wszystko wymienione wyżej jest ok to ster w trybie ecoal spala prawidłowo (bez korekt wiatru i podawania).

 

Czyli pali nieprawidłowo tylko w takich przypadkach, które wymieniłeś. Jak w takim razie do tego ma się to, co niektórzy pisali tu o węglu?

Edytowane przez QIM
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pali nieprawidłowo tylko w takich przypadkach, które wymieniłeś. Jak w takim razie do tego na się to, co niektórzy pisali tu o węglu?

 

Spala prawie każdy węgiel od czecha do odsiewki , wynalazki pomijam one się same spalają w koszu :)

 

 

Nie wiedzą co mają w palniku :) Ściągał któryś po sezonie koronę ? Ja nie dawno odkryłem że moje problemy z nadmuchem spowodowane były odlewem przejściówki do wiatraka ...

 

Gdyby nie pożar varmo dalej bym tego nie wykrył ... a tak zrobiłem przegląd całości , wyczyściłem kanały powietrzne w palniku , uszczelniłem wlot powietrza z wiatraka - zupełnie inaczej pracuje

 

Do tego dochodzi przebijanie "grawitacyjne" powrotem na podłogówkę (główny winowajca) - po zakręceniu wszystkich zaworów na rozdzielaczach + samych rozdzielaczy - temp na poddaszu spadła o 2*C a i przede wszystkim zużycie wungla na CWU poszło w dół !

 

Każdy jest winny tylko nie JA ... to tak na koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spala prawie każdy węgiel od czecha do odsiewki , wynalazki pomijam one się same spalają w koszu :)

 

 

Nie wiedzą co mają w palniku :) Ściągał któryś po sezonie koronę ? Ja nie dawno odkryłem że moje problemy z nadmuchem spowodowane były odlewem przejściówki do wiatraka ...

 

Gdyby nie pożar varmo dalej bym tego nie wykrył ... a tak zrobiłem przegląd całości , wyczyściłem kanały powietrzne w palniku , uszczelniłem wlot powietrza z wiatraka - zupełnie inaczej pracuje

 

Do tego dochodzi przebijanie "grawitacyjne" powrotem na podłogówkę (główny winowajca) - po zakręceniu wszystkich zaworów na rozdzielaczach + samych rozdzielaczy - temp na poddaszu spadła o 2*C a i przede wszystkim zużycie wungla na CWU poszło w dół !

 

Każdy jest winny tylko nie JA ... to tak na koniec :)

 

Ok, dzięki za Twój opis doświadczeń z tym sterownikiem.

Ciekawe bardzo jest to, że musiałeś poprawić kocioł po fabryce. Chodzi o uszczelnienie połączenia dmuchawy z palnikiem?

W sumie wydaje się mieć związek z wprowadzeniem parametrów poprawiających efekty pracy algorytmu ecoal, co prowadzi do wniosku, że algorytm może i dobry i nie możnaby się go czepiać, ale układy wykonawcze potrafią odbiegać nieco od wymaganych standardów, które ostatnio ładnie opisał Minertu. I zatoczyliśmy koło z powrotem do początku dyskusji. Czy nowe wersję palników II-ej generacji są kompatybilne z algorytmem ecoal? Karoka pisał, że jeden taki (batory) obserwował, ale szczegółów nie ujawnił, bo jeszcze za wcześnie. No ale klient już kocioł dostał z takim palnikiem. Tak w sumie bez potwierdzenia, że będzie to razem hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na wykresach a nie naocznie, na wykresach hulał jak to ująłeś :)

Normalnie kotły idą ze standardowym wyposażeniem, czytaj palnikiem ale dobre wieści szybko się roznoszą, tamten kocioł z tego co wiem kto inny zamawiał a kto inny tutaj pisał :) Niektórzy sprzedawcy interesują się bardziej asortymentem a inni mniej.

Widziałem że na czyste ogrzewanie chwalono jednego producenta za uniwersalność bo robi na zamówienie taki kocioł, montuje różne palniki czy sterowniki, czy tutaj uniwersalność jest inaczej poglądana i zaczyna się czepialstwo ?

Może traktujmy wszystkich jednakowo ?

Dlaczego mam komuś nie powiedzieć że jest taki czy taki palnik skoro nawet sam będę go montował niedługo ? taki niewierny Tomasz jestem że chcę też sam zobaczyć :)

W zeszłym tygodniu dostałem zamówienie z Wołomina i gościu pisze że chce taki i taki palnik czy jest możliwość, to co mam mu odmówić skoro się z nim zapoznał i taki akurat chce ? Trzeba być uniwersalnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na wykresach a nie naocznie, na wykresach hulał jak to ująłeś :)

Normalnie kotły idą ze standardowym wyposażeniem, czytaj palnikiem ale dobre wieści szybko się roznoszą, tamten kocioł z tego co wiem kto inny zamawiał a kto inny tutaj pisał :) Niektórzy sprzedawcy interesują się bardziej asortymentem a inni mniej.

Widziałem że na czyste ogrzewanie chwalono jednego producenta za uniwersalność bo robi na zamówienie taki kocioł, montuje różne palniki czy sterowniki, czy tutaj uniwersalność jest inaczej poglądana i zaczyna się czepialstwo ?

Może traktujmy wszystkich jednakowo ?

Dlaczego mam komuś nie powiedzieć że jest taki czy taki palnik skoro nawet sam będę go montował niedługo ? taki niewierny Tomasz jestem że chcę też sam zobaczyć :)

W zeszłym tygodniu dostałem zamówienie z Wołomina i gościu pisze że chce taki i taki palnik czy jest możliwość, to co mam mu odmówić skoro się z nim zapoznał i taki akurat chce ? Trzeba być uniwersalnym :)

 

Ja się nie czepiam. Ja się tylko pytam. O, na przykład: w jaki sposób i kto ocenia przydatność danego palnika dla sterowania ecoalem? Jak długo takie testy trwają? Czy producent sterownika ma jakiś wpływ na to, który palnik zostanie zamontowany przez producenta kotła (na podstawie jakich badań?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi przebijanie "grawitacyjne" powrotem na podłogówkę (główny winowajca) - po zakręceniu wszystkich zaworów na rozdzielaczach + samych rozdzielaczy - temp na poddaszu spadła o 2*C a i przede wszystkim zużycie wungla na CWU poszło w dół !

Możesz rozwinąć temat. Dobrze rozumiem, ciepła woda przez powrót z podłogówki płynęła na poddasze? Grzejesz tylko CWU?

A to za pompą nie ma zaworu zwrotnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć temat. Dobrze rozumiem, ciepła woda przez powrót z podłogówki płynęła na poddasze? Grzejesz tylko CWU?

A to za pompą nie ma zaworu zwrotnego?

 

Czy płynęła nie wiem , ciepło "się" transportowało :)

 

Mam zwrotne na każdym obiegu , prawidłowo zamontowane , powrót na rozdzielaczu był gorący i zasilanie ciepłe. Grzeje tylko CWU. Popmpki obiegów podłogówek (parter,piętro) wyłączone

 

Po "zakręceniu" rozdzielaczy i zaworków na pętlach i wszystkich kulowych (oprócz obiegu cwu) - rozdzielacze zimne a zużycie na CWU wygląda dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...