Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się nie czepiam. Ja się tylko pytam. O, na przykład: w jaki sposób i kto ocenia przydatność danego palnika dla sterowania ecoalem? Jak długo takie testy trwają? Czy producent sterownika ma jakiś wpływ na to, który palnik zostanie zamontowany przez producenta kotła (na podstawie jakich badań?).

Skoro już mnie tak tropisz :) to powiem Ci że ja nie mam takiej wiedzy i żaden producent którego kotły sprzedaję niema obowiązku żeby mi coś tłumaczyć, ja mam tylko sprzedać jego wyrób, jego dobra wola że chciał mi coś pokazać.

O jakieś konkretne informacje proponuję się skontaktować właśnie z producentem, co, jak, dlaczego czy jak długo.

Przecież telefony są ogólnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tam była prowokująca treść ale to chyba Ciebie wycieli. (Bo Cię cytowałem?)

 

O tej minucie to jest przy zaniku zasilania, odbiorze ciepła lub odprowadzaniu nadmiaru ciepła. I to są "średnie wartości występujące maksymalnie w ciągu 1min". Pieron wie jak to rozumieć, czy testują nie dłużej niż 1min od wystąpienia usterki czy bada się średnią minutową wartość w okolicy wystąpienia max.

 

Przy teście na 5% nie ma właśnie podanego czasu (ani tekstu z tą minutą), tak czy siak 1 minuta to za mało że CO doleciało do 5% (?!). Wy też coś wspominaliście o tych 5% więc jak to się odbywa "u was"?.

Z resztą jeśli ukatrupi się dmuchawę to sterownikiem raczej CO się nie wygoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób na to "co tu zrobić,żeby nic nie robić a pieniądze mieć" .

 

Eeee, to jak też bym tak chciał :)

 

Postaw sobie ekotłownie z abonamentem*, sprzedawaj przetłumaczone normy*, kasuj za efektywne konsultacje jeśli nie masz ich wliczonych z cene sprzedanego kotła*.

 

--------------------------------

*Niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tam była prowokująca treść ale to chyba Ciebie wycieli. (Bo Cię cytowałem?)

 

O tej minucie to jest przy zaniku zasilania, odbiorze ciepła lub odprowadzaniu nadmiaru ciepła. I to są "średnie wartości występujące maksymalnie w ciągu 1min". Pieron wie jak to rozumieć, czy testują nie dłużej niż 1min od wystąpienia usterki czy bada się średnią minutową wartość w okolicy wystąpienia max.

 

Przy teście na 5% nie ma właśnie podanego czasu (ani tekstu z tą minutą), tak czy siak 1 minuta to za mało że CO doleciało do 5% (?!). Wy też coś wspominaliście o tych 5% więc jak to się odbywa "u was"?.

Z resztą jeśli ukatrupi się dmuchawę to sterownikiem raczej CO się nie wygoni.

 

Szanowny panie

 

chodzi o to, ze jesli wystapi przekroczenie CO przez ponad minute chocby raz w czasie badan bezpieczenstwa to kociol nie przechodzi.

Uprzedzam reakcje pana karoki: prosze pana badania bezpieczenstwa kotla to bardzo wazny punkt calych badan. Wiem ze pan o tym nie wie bo pan tylko sprzedaje. A prawie ze na 100% moge pana zapewnic, ze to co pan sprzedaje takich badan albo nie przechodzilo wcale albo gdyby bylo poddane to by nie przeszlo. Pytal pan karoka jak to mozliwe, ze ... odpowiadam nieskromnie: fachowiec tym sie rozni od prawie fachowca. A to prawie czyni ta roznice.

 

Panie bolek: nie dam rady tutaj teraz panu wytlumaczyc co i jak, bo to dluzsza tyrada byc musi.

 

Musze juz spac bo mnie od rana masa ciekawych rzeczy spotkac ma.

Dobranoc pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mnie tak tropisz :) to powiem Ci że ja nie mam takiej wiedzy i żaden producent którego kotły sprzedaję niema obowiązku żeby mi coś tłumaczyć, ja mam tylko sprzedać jego wyrób, jego dobra wola że chciał mi coś pokazać.

O jakieś konkretne informacje proponuję się skontaktować właśnie z producentem, co, jak, dlaczego czy jak długo.

Przecież telefony są ogólnie dostępne.

 

Mówisz, że coś widziałeś... To może i coś wiesz... W sumie to chyba nie tajemnica, chociaż jeśli producent tylko "coś" pokazał.... Ok, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ZZ

Stosujemy te http://www.goshe.pl/?p=622

Można je montować w pionie.

Np ZZ ferro ma pełne otwarcie ,przy zamontowaniu w pionie klapka przy pełnym otwarciu nie opadnie samoczynnie (grawitacyjnie wg Fenixa2).

Goshe nie ma pełnego otwarcia do pionu i zawsze klapka wraca do pozycji poziomej czyli zamkniętej.

To tak w skrócie.

To nie tylko moja opinia. Pofatygowałem sie i poszukałem proszę:

http://www.termic.com.pl/attachments/file/obejscie_pomp.html

 

Cytat:

"[TABLE=width: 900]

[TR]

[TD=width: 150] http://www.termic.com.pl/attachments/image/osprzet/zawor_zwrotny_klapowy.gif

- kliknij, aby powiększyć

(2 zdjęcia)

[/TD]

[TD=width: 600, colspan: 4] Zawory zwrotne klapowe

mosiężne[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 600, colspan: 4]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 600, colspan: 4] Producent: różni producenci

Dostępne warianty:

- ∅ ½", ∅ ¾" - inne rozmiary pod zamówienie.

Zawory zwrotne klapowe, mosiężne. Wahadło metalowe z uszczelką.

Montaż:

Zgodny z kierunkiem przepływu czynnika w instalacji. Na korpusie kierunek

oznakowany jest strzałką.

Montaż w pozycji poziomej (pokrywą do góry) lub pionowej (strzałką do góry).[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

"

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Twoja grawitacja nieco różni się od mojej. Szkoda pisania z Tobą na ten temat.

NIe napisałeś po co montujesz przy grawitacji zawory zwrotne klapowe?

Tak szkoda pisać bo brak ci argumentów i nie chcesz się przyznać do pomyłki.

 

Wracając do ZZ

Stosujemy te http://www.goshe.pl/?p=622

Można je montować w pionie.

Np ZZ ferro ma pełne otwarcie ,przy zamontowaniu w pionie klapka przy pełnym otwarciu nie opadnie samoczynnie (grawitacyjnie wg Fenixa2).

Goshe nie ma pełnego otwarcia do pionu i zawsze klapka wraca do pozycji poziomej czyli zamkniętej.To tak w skrócie.

 

NIGDZIE NIE pisałem że Ferro można montować w pionie tylko, że są zawory klapowe które można montować w pionie i podałem do nich link oraz napisałem że należy sprawdzić w sklepie z armaturą. Zresztą ty również podałeś do podobnych link czyli przyznajesz mi rację.

Tak, że nie ładnie tak naginać fakty żeby wyszło na twoje.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe napisałeś po co montujesz przy grawitacji zawory zwrotne klapowe?

Tak szkoda pisać bo brak ci argumentów i nie chcesz się przyznać do pomyłki.

 

 

 

NIGDZIE NIE pisałem że Ferro można montować w pionie tylko, że są zawory klapowe które można montować w pionie i podałem do nich link oraz napisałem że należy sprawdzić w sklepie z armaturą. Zresztą ty również podałeś do podobnych link czyli przyznajesz mi rację.

Tak, że nie ładnie tak naginać fakty żeby wyszło na twoje.

Człowieku o co ci chodzi!!!

Czy ja piję do ciebie?

Napisałem tylko czy przy grawitacji (a takie są z układami pompowymi) klapka czasem nie powinna się podnieść?

Twoja grawitacja to przyciąganie bo o nia ci chodziło a ja ci napisałem,że mi chodzi o grawitację w obiegu CO.

Tak ciężko ci to pojąc?

 

O zaworze klapowym pisałem ogólnie,gdybym pisał do ciebie to bym cię cytował nie uważasz?

I nic nie naginam żeby wyszło na moje,raczej Ty naginasz aby wyszło na Twoje.

Koniec dyskusji bo szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mnie tak tropisz :) to powiem Ci że ja nie mam takiej wiedzy i żaden producent którego kotły sprzedaję niema obowiązku żeby mi coś tłumaczyć, ja mam tylko sprzedać jego wyrób, jego dobra wola że chciał mi coś pokazać.

O jakieś konkretne informacje proponuję się skontaktować właśnie z producentem, co, jak, dlaczego czy jak długo.

Przecież telefony są ogólnie dostępne.

 

Witam panie karoka

 

z przykroscia stwierdzam, ze po raz kolejny mijasz sie pan niestety z prawda. Zgodnie z ustawa o ogolnym bezpieczenstwie produktow pana obowiazkiem jesli jest pan sprzedawca czegos na rynku obejmujacym chocby jedno z panstw UE dokladne sprawdzenie czy dokumenty dostarczone z wyrobem przez jego producenta lub importera sa zgodne z przepisami.

Tylko tyle i az tyle.

Nawet nie pytam, czy pan to uczynil, bo wszyscy wiemy co i jak.

Czytac czytac czytac. Bo brak wiedzy czasami moze sie strasznie na leniwym zemscic.

 

p.s. poniewaz wiem ze nie lubi pan czytania tzw. papierow to uprzejmie prosze o przelamanie swojej niecheci i wywolanie chocby w sieci czegos takiego: USTAWA z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogolnym bezpieczenstwie produktow.

 

A jak juz pan tam trafi, to uprzejmie prosze przeczytac tycke czyli art. 10 11 12.

Poniewaz panskie wpisy nie tylko na tym forum sa dostepne to nie wykreci sie pan ze nie wiedzal o tym czy o tamtym.

 

Jak juz pan poczyta to chetnie poczytam pana racji i kolejnych wyduman nie majacych pokrycia w faktach. Bo wg przepisow jest pan DYSTRYBUTOREM. Niestety

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ty się o mnie troszczysz, tysiące sprzedawców kotłów w kraju a może i nawet poza jego granicami to chyba nawet mi zazdroszczą że tak dbasz o mnie.

Ja mam to co potrzebuję, jakieś te badania mi dali a ja nie jestem znawcą czy są one szemrane, nieszemrane czy tylko jedynie słuszne.

Mam też jakieś deklaracje producentów którzy to w nich deklarują że wyrób jest zgodny z tym czy tamtym, czy jeszcze z czymś.

Gdybyś troszczył się tak o swoich jak o mnie na pewno ja miałbym lżej, także jak Ci pisałem popatrz najpierw na swoje podwórko a później sąsiada.

Życzę dalszego miłego wypoczynku i nie zaprzątaj sobie głowy jakimś tam karoką.

Ja właśnie kończę pakowanie i ruszam na noc, jutro pozdrowię Cię ale już z nad Adriatyku.

Jak dojadę :) Bywajcie.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ty się o mnie troszczysz, tysiące sprzedawców kotłów w kraju a może i nawet poza jego granicami to chyba nawet mi zazdroszczą że tak dbasz o mnie.

Ja mam to co potrzebuję, jakieś te badania mi dali a ja nie jestem znawcą czy są one szemrane, nieszemrane czy tylko jedynie słuszne.

Mam też jakieś deklaracje producentów którzy to w nich deklarują że wyrób jest zgodny z tym czy tamtym, czy jeszcze z czymś.

Gdybyś troszczył się tak o swoich jak o mnie na pewno ja miałbym lżej, także jak Ci pisałem popatrz najpierw na swoje podwórko a później sąsiada.

Życzę dalszego miłego wypoczynku i nie zaprzątaj sobie głowy jakimś tam karoką.

Ja właśnie kończę pakowanie i ruszam na noc, jutro pozdrowię Cię ale już z nad Adriatyku.

Jak dojadę :) Bywajcie.

 

Panie karoka

szerokiej drogi i udanego wypoczynku

 

Do wszystkich Was dystrybutorow i malych producentow

 

czy na prawde nie widzicie, ze chce wam pomoc i ochronic przed trudnymi do opisania skutkami?

Ustawa jest ustawa. Czy sie komus podoba czy nie powinien prawa przestrzegac. Jesli tego nie robi to musi sie liczyc z sankcjami jesli go najda.

Ponad 3/4 kotlow w Polsce nie ma prawa funkcjonowac na rynku. Organy kontrolne powoli zbieraja sily i rusza.

Ci ktorzy wykladaja kase i czas aby ich wyroby mialy papiery w porzadku od tych organow tego po prostu zadaja. I nie ma w tym nic dziwnego. Rynek wolny? OK. ale na jednakowych zasadach.

Pytanie do dystrybutorow. czy tak trudno powiedziec producentowi: ok bede sprzedawal twoje wyroby. Ale pod warunkiem, ze ich papiery beda w porzadku.

Przy takiej nadprodukcji jaka jest obecnie w kraju chetnych producentow znajdziecie bez liku. I bedziecie spac spokojnie. A ci co chca przeslowiowo szklem poope utrzec albo pojda po rozum do glowy albo na dno. czy to takie nierozumne?

 

p.s. czy do wielu nadal nie dociera, ze lepiej znam przepisy i zasady prawa od nich?

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek: ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kol lolek czy bolek czy tam Z2 ze pszczyny-a niech sie biera za .....

w transporcie my też dostali po jajach a chcąc wejść to takiej pracy to trzeba masa papierków zezwoleń certyfikatów licencji zabezpieczenia w postaci zamrożonej gotówki w banku mieć-OBOWIĄZKOWO

nie ma zmiłuj się

ale wiesz już mi się nie chce niczego -nawet czytać tych bzdur tutaj

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku powiem tak, rozśmieszyło mnie promowanie tego nowego systemu sterowania, jednocześnie do eko syfu (jak mawia tutejszy trybunał) i do pompy ciepła.

 

Wygrzebałem na stronie SOLATO takie ciekawostki:

 

Producent kotła co testuje jakość każdej partii ekogroszku wspólnie z dostawcą węgla. Ustawienia pracy dla danego pieca co system SOLATO przesyła bezpośrednio do sterownika. Wystarczy tylko wpisać numer z worka w panel sterowania.

 

Zdalne serwisowanie przez techników producenta kotła i producenta sterownika oraz dostawcy ekogroszku zapewnia najlepsze wsparcie. Moduł automocy zapewnia szybką identyfikację usterki i szybką reakcję personelu serwisu.

 

 

ps.

Na dodatek w tym programie uczestniczy mój ulubiony producent kotłów z podajnikiem tłokowym.

 

Zapewniam Cię, że nawet osobista wizyta dwóch serwisantów (w tym kierownika) nie pomogła ustalić przyczyn wyrzucania dużej ilości ciepła do atmosfery, zamiast przenikania ciepła do wymiennika kotła (kocioł o mocy około 60 kW).

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie karoka

 

z przykroscia stwierdzam, ze po raz kolejny mijasz sie pan niestety z prawda. Zgodnie z ustawa o ogolnym bezpieczenstwie produktow pana obowiazkiem jesli jest pan sprzedawca czegos na rynku obejmujacym chocby jedno z panstw UE dokladne sprawdzenie czy dokumenty dostarczone z wyrobem przez jego producenta lub importera sa zgodne z przepisami.

Tylko tyle i az tyle.

Nawet nie pytam, czy pan to uczynil, bo wszyscy wiemy co i jak.

Czytac czytac czytac. Bo brak wiedzy czasami moze sie strasznie na leniwym zemscic.

 

p.s. poniewaz wiem ze nie lubi pan czytania tzw. papierow to uprzejmie prosze o przelamanie swojej niecheci i wywolanie chocby w sieci czegos takiego: USTAWA z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogolnym bezpieczenstwie produktow.

 

A jak juz pan tam trafi, to uprzejmie prosze przeczytac tycke czyli art. 10 11 12.

Poniewaz panskie wpisy nie tylko na tym forum sa dostepne to nie wykreci sie pan ze nie wiedzal o tym czy o tamtym.

 

Jak juz pan poczyta to chetnie poczytam pana racji i kolejnych wyduman nie majacych pokrycia w faktach. Bo wg przepisow jest pan DYSTRYBUTOREM. Niestety

 

 

 

 

Pan chyba też wie o tym że pan jako obywatel naszego pięknego kraju zobligowany jest zawiadomić odpowiednie władze jeśli ma pan dowody łamania prawa przez określone osoby bądź podmioty, jeśli przez pana opieszałość powstanie nieszczęście może pan być uznany jako współodpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku powiem tak, rozśmieszyło mnie promowanie tego nowego systemu sterowania, jednocześnie do eko syfu (jak mawia tutejszy trybunał) i do pompy ciepła.

 

Wygrzebałem na stronie SOLATO takie ciekawostki:

 

Producent kotła co testuje jakość każdej partii ekogroszku wspólnie z dostawcą węgla. Ustawienia pracy dla danego pieca co system SOLATO przesyła bezpośrednio do sterownika. Wystarczy tylko wpisać numer z worka w panel sterowania.

 

Zdalne serwisowanie przez techników producenta kotła i producenta sterownika oraz dostawcy ekogroszku zapewnia najlepsze wsparcie. Moduł automocy zapewnia szybką identyfikację usterki i szybką reakcję personelu serwisu.

 

 

ps.

Na dodatek w tym programie uczestniczy mój ulubiony producent kotłów z podajnikiem tłokowym.

 

Zapewniam Cię, że nawet osobista wizyta dwóch serwisantów (w tym kierownika) nie pomogła ustalić przyczyn wyrzucania dużej ilości ciepła do atmosfery, zamiast przenikania ciepła do wymiennika kotła (kocioł o mocy około 60 kW).

 

Drogi Andrzeju,

 

Na jakiej podstawie sądzisz, ze promuję ten system?

 

Wiem, że jest gorąco, ale pomyśl chwilę ze spokojem

- czy to nie jest przypadkiem moja konkurencja?

 

Napisałem, bo bardzo podobają mi się grafiki. I dopisałem

"nie wiem, czy działa?", bo mam podobne wątpliwości, jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...