Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Pan chyba też wie o tym że pan jako obywatel naszego pięknego kraju zobligowany jest zawiadomić odpowiednie władze jeśli ma pan dowody łamania prawa przez określone osoby bądź podmioty, jeśli przez pana opieszałość powstanie nieszczęście może pan być uznany jako współodpowiedzialny.

 

Szanowny panie skresz

 

ma pan racje. Nie tylko ja. Pan rowniez. I tamten pan i pani i tamci oo tam.

Bo powzieliscie ta wiedze chocby poprzez to ze odpisujecie na moje wpisy.

Tak jestesmy wszyscy jako spoleczenstwo winni tego, ze niektorzy cwani olewajac przepisy plywaja na powierzchni zamiast gnic w szambie. I nie dotyczy to tylko drobnego marginesu w postaci kotlow. Jeden sprzedaje towar bez papierow, inny miesza cos z czyms i mowi ze to cacy a dowodow na to brak. Przymykamy oko na to i tamto. A jesli ktos w tym grajdole odezwie sie to jest uwazany za kapusia, gnide i kogo tam jeszcze.

Jest takie powiedzenie: czemus biedny? reszte zapewne pan zna.

W USA na przyklad ogromnym przestepstwem jest cyganienie na podatkach. W UK sciaganie na egzaminach. W Szwajcarii ... W Niemczech ... itd.

Pewnie dlatego te panstwa do biednych nie naleza a ich spoleczenstwom zyje sie lepiej.

Natomiast w RP kto nie kombinuje to cwok i doopek.

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

 

p.s. nawet psa zanim sie przyleje smycza upomina sie. Czlowiek ponoc bardziej rozumna istota jest.

Jaki moral z tego panie skresz?

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie prawda, doniesienie na sprzedawce kotła (odpowiedzialnie) może złożyć tylko "jeleń" który kupił normę. Dla innych norma jest tajna, lub kradziona?

 

Nie prosze pana

norma tutaj mniej znaczy. Wazniejsza jest ustawa o ogolnym bezpieczenstwie produktow. A ta jest dostepna nie tylko dla jeleni i to za darmoche.

Norma rowniez nie jest tajna. Tyle ze trzeba za nia zaplacic.

Rozumiem, ze dla pana najlepiej by bylo aby dali ja panu za darmo i jeszcze wylozyli jak przyslowiowej krowie na rowie co w niej zapisane. A i tak znalezliby sie tacy, co by powiedzieli ze to nic nie warte i zwrot kasy sie im nalezy (za czas stracony).

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie skresz

 

ma pan racje. Nie tylko ja. Pan rowniez. I tamten pan i pani i tamci oo tam.

Bo powzieliscie ta wiedze chocby poprzez to ze odpisujecie na moje wpisy.

Tak jestesmy wszyscy jako spoleczenstwo winni tego, ze niektorzy cwani olewajac przepisy plywaja na powierzchni zamiast gnic w szambie. I nie dotyczy to tylko drobnego marginesu w postaci kotlow. Jeden sprzedaje towar bez papierow, inny miesza cos z czyms i mowi ze to cacy a dowodow na to brak. Przymykamy oko na to i tamto. A jesli ktos w tym grajdole odezwie sie to jest uwazany za kapusia, gnide i kogo tam jeszcze.

Jest takie powiedzenie: czemus biedny? reszte zapewne pan zna.

W USA na przyklad ogromnym przestepstwem jest cyganienie na podatkach. W UK sciaganie na egzaminach. W Szwajcarii ... W Niemczech ... itd.

Pewnie dlatego te panstwa do biednych nie naleza a ich spoleczenstwom zyje sie lepiej.

Natomiast w RP kto nie kombinuje to cwok i doopek.

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

 

p.s. nawet psa zanim sie przyleje smycza upomina sie. Czlowiek ponoc bardziej rozumna istota jest.

Jaki moral z tego panie skresz?

 

 

Strasznie się pan myli, nie wiem czy umyślnie ale nie to jest istotne a to że przeinacza pan znów fakty.

 

To pan cały czas twierdzi ze X czy Y ma nie takie papiery itp. mało tego ma pan normy i pisze pan ze piec X czy Y nie powinien być dopuszczony bo np. może się stać tragedia i to na panu spoczywa ten obowiązek by to zgłosić. Proszę nie mieszać w to ludzi postronnych takich jak ja bo ja nie mam ani wiedzy a co więcej nawet nie widziałem tych papierów a to że przeczytałem coś co napisał jakiś np. cienkibolek do niczego nikogo nie obliguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się pan myli, nie wiem czy umyślnie ale nie to jest istotne a to że przeinacza pan znów fakty.

 

To pan cały czas twierdzi ze X czy Y ma nie takie papiery itp. mało tego ma pan normy i pisze pan ze piec X czy Y nie powinien być dopuszczony bo np. może się stać tragedia i to na panu spoczywa ten obowiązek by to zgłosić. Proszę nie mieszać w to ludzi postronnych takich jak ja bo ja nie mam ani wiedzy a co więcej nawet nie widziałem tych papierów a to że przeczytałem coś co napisał jakiś np. cienkibolek do niczego nikogo nie obliguje.

 

Szanowny panie,

moze by tak w koncu ludz postronny zaczal myslec i na przyklad zechcial poznac swoje prawa. A ma ich duzo.

Przyklad: pan s. kupil sobie piec (wystawiony do sprzedazy przez producenta lub dystrybutora). Z gwarancja i tzw. papierami. Minelo troche czasu i znudzil sie panu. Cos innego wpadlo w oko. No to co moze zrobic pan s.? Ano sprawdzic sobie papiery znudzonego cuda porownac ich stan prawny na dzien zakupu i ... (jesli widac wtope) poprosic grzecznie pana producenta lub dystrybutora o zabranie sobie na swoj koszt oraz zwrot wylozonej na produkt kasy. To sa swiete prawa nabywcy, jesli zrobiony zostal w konia przez producenta lub dystrybutora. I gdybysmy tak wszyscy o swoje prawa dbali to by grupa szemrana szybko poszla po rozum do glowy, ze nie warto wycinac niektorych numerow, bo za duzo jest do stracenia.

Trudne?

pozdrawiam

 

p.s. " Proszę nie mieszać w to ludzi postronnych takich jak ja bo ja nie mam ani wiedzy ..."

 

ALE GLOS PAN STRONNICZY ZABIERA i to czesto w sprawach o ktorych sam mowi, ze nie ma pojecia (sorry: wiedzy).

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie,

moze by tak w koncu ...................

 

Szanowni Panowie bolki,lolki inne ch..je muje dzikie węże przestańcie już pisać te przemądrzałe elaboraty nie wnoszące nic w temacie kotła i znów trolować ten wątek, widać, że sezon się zbliża to trzeba konkurencji trochę piachu w tryby wsypać.

Sami się przebadajcie jak nie macie już co, mam RBR-a czwarty sezon na oczy żadnych kwitów nie widziałem i nie narzekam i sądzę że jak się kiedyś wykonczy i nie przejdę na inne ogrzewanie to też kupię RBR-a, a Pan panie lolek ile czasu już eksploatuje swojego RBR-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie bolki,lolki inne ch..je muje dzikie węże przestańcie już pisać te przemądrzałe elaboraty nie wnoszące nic w temacie kotła i znów trolować ten wątek, widać, że sezon się zbliża to trzeba konkurencji trochę piachu w tryby wsypać.

Sami się przebadajcie jak nie macie już co, mam RBR-a czwarty sezon na oczy żadnych kwitów nie widziałem i nie narzekam i sądzę że jak się kiedyś wykonczy i nie przejdę na inne ogrzewanie to też kupię RBR-a, a Pan panie lolek ile czasu już eksploatuje swojego RBR-a

 

Szanowny panie,

jednym z okreslen potwierdzil pan, ze dzisiaj do lustra popatrzyl i mu sie buzka z tym skojarzyla. Wypisz wymaluj. ale nie musi sie nam pan wszystkim tak odkrywac. Trudno. natura czasem psikusy czyni.

A teraz do rzeczy.

To, ze dyskusja o przepisach jest w tym watku a nie w innym to czysty przypadek. Podobnie jak wpisy o wszystkim i niczym w innych watkach.

Problem braku pewnych rzeczy nie dotyczy przeciez jednego tylko kotla. To problem branzy.

Ciesze sie ze z dobrym skutkiem (wg pana) eksploatuje pan swoj kociolek juz tak dlugo. Z calego serca zycze co najmniej z piec razy tyle. Powaznie.

A tak przy okazji: potrafi pan wskazac miejsce gdzie ktos pisalby o tym, ze ten kociolek jest be? To co najwyzej ludzie z nim zwiazani sa nie do konca powazni, bo im sie nie chce (nie potrafia?) czy moze z jakis innych powodow doprowadzic temat do konca i spac spokojnie.

Rozumiem, ze dla pana na przyklad prawo jazdy to zbedny dokument. Dowod osobisty czy paszport tez. I wiele innych papierkow. O przepisach prawa nawet nie wspominam.

Tyle ze w cywilizowanym swiecie obowiazuja bo zostaly tak przyjete pewne kanony postepowania. Teraz pan japi na mnie. A prosze odpowiedziec, co by bylo gdyby panski kociolek nie zachowywal sie tak poprawnie?

Podejrzewam, ze walnalby pan watek: jak wykonczyc producenta, dystrybutora etc. Pomozcie.

Typowa mentalnosc Kalego. Teraz pan tego dziela nie czytaj bo bedzie panu jeszcze gorecej.

I ostroznie przy goleniu, bo lustro znowu prawde powie i panu dzien zniesmaczy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie bolek czy tam lolek i tym podobni

Został stworzony wątek na temat badań, norm ...

Link do dalszej dyskusji aby nie śmiecić i spamować : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238880-Dyskusja-o-normach-badaniach-kot%C5%82%C3%B3w-itp-itd

 

Proponuję posty nie w temacie wątku potraktować poprzez znaczek na dole postu ▲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie dwie sprawy. około 20 sierpnia instalator będzie instalował mojego rbr-a .Na załączonej fotce mam podłączenie jakie zostało po odłączeniu poprzedniego kotła.Czy mogę to pozostawić tak jak jest i do tego podłączć nowy kocioł czy lepiej coś zmienić?Druga sprawa to po wyłożeniu kotła ceramiką między krawędzią palnika a tylną ścianką kotła pozostała przestrzeń około 6cm.Pytanie czy to wystarczy żeby popiół swobodnie spadał z palnika?Liczę na wsze opinnie i pomoc.Pozdrawiam wszystkich.DSC_1013.jpgDSC_1019.jpgDSC_1025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie dwie sprawy. około 20 sierpnia instalator będzie instalował mojego rbr-a .Na załączonej fotce mam podłączenie jakie zostało po odłączeniu poprzedniego kotła.Czy mogę to pozostawić tak jak jest i do tego podłączć nowy kocioł czy lepiej coś zmienić?Druga sprawa to po wyłożeniu kotła ceramiką między krawędzią palnika a tylną ścianką kotła pozostała przestrzeń około 6cm.Pytanie czy to wystarczy żeby popiół swobodnie spadał z palnika?Liczę na wsze opinnie i pomoc.Pozdrawiam wszystkich.[ATTACH=CONFIG]327048[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]327049[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]327051[/ATTACH]

 

A masz CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z poprzednim kotłem byłeś zadowolony z tego podłączenia to po podłączeniu nowego też tak powinno być. Jeżeli zależy ci na tym aby kocioł pracował też na grawitacji to tak zostaw. co do odległości palnika od ścianek to na pewno taka odległość wystarczy, jedynie w przypadku kiedy będziesz miał jakieś problemy z kiepskim grochem który potrafi się spiekać i produkować szlakę ale to na wszystkich innych palnikach będzie podobnie czyli z problemami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie dwie sprawy. około 20 sierpnia instalator będzie instalował mojego rbr-a .Na załączonej fotce mam podłączenie jakie zostało po odłączeniu poprzedniego kotła.Czy mogę to pozostawić tak jak jest i do tego podłączć nowy kocioł czy lepiej coś zmienić? ,,,,

 

Na załączonym zdjęciu nie została uwidoczniona "rura bezpieczeństwa + rura wznośna" do naczynia wzbiorczego.

 

Czy ona istnieje ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie bolki,lolki inne ch..je muje dzikie węże przestańcie już pisać te przemądrzałe elaboraty nie wnoszące nic w temacie kotła i znów trolować ten wątek, widać, że sezon się zbliża to trzeba konkurencji trochę piachu w tryby wsypać.

Sami się przebadajcie jak nie macie już co, mam RBR-a czwarty sezon na oczy żadnych kwitów nie widziałem i nie narzekam i sądzę że jak się kiedyś wykonczy i nie przejdę na inne ogrzewanie to też kupię RBR-a, a Pan panie lolek ile czasu już eksploatuje swojego RBR-a

 

Ciekawe jakbyś się zachował jakby wprowadzili ci zakaz palenia kotłem bez badań, jak doniesiesz badania to możesz palić, jak nie kocioł idzie na złom i wykładasz kasę na nowy z badaniami. Powoli idzie wszystko w tym kierunku, ja mieszkam w takiej okolicy gdzie pewnie pierwsze takie coś wprowadzą w Polsce, a kupowałem kocioł z badaniami (tak przynajmniej widniało na stronie producenta), a badań nie dostałem . Jak coś takiego wprowadzą to będę musiał przemyśleć co będzie dla mnie korzystniejsze czy zakup nowego kotła z badaniami czy udanie się do prawnika i wyegzekwowanie od producenta rekompensaty, jak na razie jest cisza, a z kotła po za problemami przy uruchomieniu jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...