Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Masz na myśli badania kotłów RBR ???

Facet - w jakim świecie Ty żyjesz ???

 

Tak RBR. To tak trochę ironiczne pytanie było.

Sterownik eCoal.pl w opcji Retortowy-eCoal da sobie rad także z miałem, którego udział w wydobywanym urobku stanowi około 80%. Padnie tylko przy miale "z odsiewek".

 

Dlaczego padnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro już mnie tak tropisz :) to powiem Ci że ja nie mam takiej wiedzy i żaden producent którego kotły sprzedaję niema obowiązku żeby mi coś tłumaczyć, ja mam tylko sprzedać jego wyrób, jego dobra wola że chciał mi coś pokazać.

O jakieś konkretne informacje proponuję się skontaktować właśnie z producentem, co, jak, dlaczego czy jak długo.

Przecież telefony są ogólnie dostępne.

A jakby producent dał Ci do sprzedaży taki biały proszek - to też byś się nie interesował, co sprzedajesz?

Kiedy wreszcie przestaniesz wypisywać takie nonsensy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę, co pisałem już dziesiątki razy:

Obserwuję od 2008r. pracę kotła OGNIWO EKO (bez Plus) 35 kW ze sterownikiem eCoal w wersji nr 1, w której NIC nie można korygować (ani serwisant, ani tym bardziej użytkownik). Pracuje z powodzeniem. Użytkownik nie zna się na kotłach, ani na sterownikach, ani na węglu. Przestawił się na węgiel z gazu i jest wniebowzięty.

 

Jest jeden szkopuł. Obecnie ecoal pracuje na trochę innych palnikach, które powstały później, niż ecoal v1. Tu też daje radę bez korekt? To po co gadanie o dedykowanych palnikach, jeśli algorytm ecoal włada każdym (tak tak, II-ga generacji, wiem) palnikiem na każdym wymienniku, który został opracowany w czasie późniejszym, niż opracowanie sterowania?

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden szkopuł. Obecnie ecoal pracuje na trochę innych palnikach, które powstały później, niż ecoal v1. Tu też daje radę bez korekt? To po co gadanie o dedykowanych palnikach, jeśli algorytm ecoal włada każdym (tak tak, II-ga generacji, wiem) palnikiem na każdym wymienniku, który został opracowany w czasie późniejszym, niż opracowanie sterowania?

To, co jest obecnie - jest wynikiem działań nabywcy licencji, czyli producenta sterownika.

Tam proszę kierować wszystkie takie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co jest obecnie - jest wynikiem działań nabywcy licencji, czyli producenta sterownika.

Tam proszę kierować wszystkie takie pytania.

 

Dyplomata :)

Może umówmy się, że jeśli piszemy o ecoalu, to domyślnie przyjmijmy, że chodzi o jego najbardziej aktualną wersję i formę. Wtedy nie będzie niepotrzebnych przepychanek typu "a bo wersja v1 to... ". Świat rwie do przodu więc archiwalia pozostawmy w archiwum.

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyplomata :)

Może umówmy się, że jeśli piszemy o ecoalu, to domyślnie przyjmijmy, że chodzi o jego najbardziej aktualną wersję i formę. Wtedy nie będzie niepotrzebnych przepychanek typu "a bo wersja v1 to... ". Świat rwie do przodu więc archiwalia pozostawmy w archiwum.

Wersja najnowsza też może pracować tak, jak wersja nr 1 - wystarczy nic nie korygować :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnie na miale "z odsiewek" bo to nie jest miał "naturalny", tylko - można powiedzieć - sztucznie preparowany. Jego skład ziarnowy jest nietypowy, zawiera bardzo dużo pyłu o ziarnach poniżej 1mm.

 

Co będzie się działo? Spieki powstaną?

ECoal sobie nie poradzi czy palnik tak naprawdę?

Bo widzę, że teraz na składach "ekomiał" czyli taka odsiewka specjalnie do kotłów z podajnikami.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz laikowi co się nie zna na spalaniu tylko ładuje do zasobnika i przełącza na Auto.

Pewnie "miliony słuchaczy" chętnie się dowie jak to jest.

Miał z odsiewek ma ziarna do 5mm

Miał naturalny ma ziarna do 20mm

Wierz mi, że najlepiej będzie, jeśli oglądniesz sobie oba te węgle. Nie zbywam Cię. Naprawdę będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyplomata :)

Może umówmy się, że jeśli piszemy o ecoalu, to domyślnie przyjmijmy, że chodzi o jego najbardziej aktualną wersję i formę. Wtedy nie będzie niepotrzebnych przepychanek typu "a bo wersja v1 to... ". Świat rwie do przodu więc archiwalia pozostawmy w archiwum.

 

Najnowszy eCOAL 2 jest jeszcze mało znany, ale algorytm ma taki jak niedawne 1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...