Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Zawijan o sprzedaży zestawów sterownik eCoal.pl, palnik Brucer, dmuchawa rozmawialiśmy w Zabrzu i była na to zgoda pod warunkiem ,że będę to montował osobiście. Po pewnym czasie zdecydowano ,że eCoal.pl będzie tylko dla producentów. Napewno to pamiętasz.

nie pamiętam, jestem już stary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tutaj pada bardzo dużo różnych twierdzeń. Bardzo często - wyssanych z palca.

Niekiedy prostuję je... niekiedy już brak mi sił... bo jakbym gadał do ściany

Ej, no... Jako jeden z twórców, na pewno wiesz, jakie są wymogi dla poprawnej współpracy sterownika ecoal i palnika (jakiegośtam). Coś jest na rzeczy z dystrybucją powietrza. Coś jest w temacie ilości podawanego węgla /sek pracy podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Zarobił na tym 5-6 tysięcy złotych rocznie

 

Wydał taki choć dwuletni "zarobek" na termomodernizację budynku?

Jak tak ,to pewnie wrócił już do ogrzewania gazem i zapomniał o kotle na węgiel.

Jeśli nie,zawsze może kupić nowy kocioł na ekogroszek.Ot,choćby taki 26kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydał taki choć dwuletni "zarobek" na termomodernizację budynku?

Jak tak ,to pewnie wrócił już do ogrzewania gazem i zapomniał o kotle na węgiel.

Jeśli nie,zawsze może kupić nowy kocioł na ekogroszek.Ot,choćby taki 26kW.

Nie zaglądam mu do kieszeni. Nie wiem, na co wydaje swoje pieniądze. Nie wiem, ile wydaje.

Od 2009r. grzeje dom tym kotłem, o którym pisałem. W zbliżającym się sezonie grzewczym będzie grzał nim nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co jest obecnie - jest wynikiem działań nabywcy licencji, czyli producenta sterownika.

Tam proszę kierować wszystkie takie pytania.

No proszę, współtwórcy sterownika można wszystko, nawet odsyłać a jak karoka odsyła to pisze nonsensy.

Jakieś postkomunistyczne podejście panie doktores a ja myślałem że już demokracja nastała, widać że nie dla wszystkich.

Pozdrawiam z daleka, tylko się nie po wyżynajcie zanim wrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku nie było żadnej korekcji obrotów dmuchawy

I tych sterowników widzę najwięcej u ludzi i nie są to jeszcze 1-nki a obecnie schodzące.

Forum czy to co jest zarejestrowane na eSterownik to kropla w morzu, zawsze piszę że forum to tylko garstka ludzi bawiąca się czy walczącą między sobą w sieci, rzeczywistość to już całkiem inna bajka. Dla tego realnego świata my wszyscy tutaj jesteśmy poglądani za takich kosmitów, tak to wygląda.

Dobra znikam bo szkoda urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wypuszczane do niedawna jak piszesz to nie były 1 :)

Po googluj to znajdziesz.

 

Myślę, że każdy łatwiej załapie o co chodzi gdy odróżni mu się wersję 1 od 2 niż wdawanie się w szczegóły i podawanie, że 1.1234567 zmieniła się na 2.345678.

 

Ostatnio zmieniło się nie tylko oprogramowanie, lecz architektura i wygląd sterownika a to każdy użytkownik może łatwo odróżnić.

 

I o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat już mi tutaj wyjaśniono. Więc zapytałem ogólnie, jakie kryteria spełnić musi palnik, aby mógł być wykorzystany w kotle sterowanym ecoalem.

Palniki: najpierw BRUCER a potem BURNER-S zostały dość dokładnie przebadane ze sterownikiem eCoal, którego algorytmy są dostosowane właśnie do nich. Inne palniki tzw. II-ej generacji, nawet te "bruceropodobne", nie były przez nas badane z tym sterownikiem, toteż ich kompatybilność z eCoalem jest dla nas niewiadomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki: najpierw BRUCER a potem BURNER-S zostały dość dokładnie przebadane ze sterownikiem eCoal, którego algorytmy są dostosowane właśnie do nich. Inne palniki tzw. II-ej generacji, nawet te "bruceropodobne", nie były przez nas badane z tym sterownikiem, toteż ich kompatybilność z eCoalem jest dla nas niewiadomą.

 

Bardzo dziękuję. A jak długo trwały takie badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na każdej str. trzeba pisać aby trzymać się tematu?

Był podany adres, a wy dalej to samo, jak dzieci.

Został stworzony wątek na temat badań, norm ...

Link do dalszej dyskusji aby nie śmiecić i spamować : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238880-Dyskusja-o-normach-badaniach-kot%C5%82%C3%B3w-itp-itd

 

Proponuję posty nie w temacie wątku potraktować poprzez znaczek na dole postu ▲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...