Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Palnik Batory jest objęty ochronną patentową. Uzyskał wzór użytkowy.

 

czy uwaza pan, ze tresc:

"Produkt jest zgłoszony do urzedu patentowego" (cytat z wpisu na stronie producenta Batorego pkt. 8

jest rownoznaczny z tym, ze sie juz ma?

 

A tak na marginesie: jesli cos mam zastrzezone w UP RP to podaje numer (chocby zgloszenia) jesli juz nie P lub W.

 

czyzby kolejna Wunderwaffe (po wynikach badan) rzewienia pospolitego rabarbarem zwanego?

Mam ale nie pokaze boscie tego nie godni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Qrcze,

ta wyszukiwarka UP RP taka jakas dziwna. Na pytanie o palniki (z wzorem uzytkowym) wyrzuca 64 pozycje nawet z obrazkami ale jakos Batorego tam nie widac. nawet dymu z kominow onego.

Zatonal czy moze kolejny unterseeboot albo inna zolta lodz podwodna?

 

p.s. czy widzicie panowie pewne podobienstwa tego onego do palnika z ekoenergii? tez rogi na wentylator, slimakowa koncowka wypisz wymaluj ekoenergia, a wyglad slimaka (katy i inne) zywcem zerzniete z brucera i burnera bez pytania czy mozna.

jak sie przyjrzec obrazkom z tego onego to widac jeszcze wiecej podobienstw lub kalek do innych.

Fajna "maszyna".

Juz widze jak sie ferajna przeciwnikow praw wlasnosci cieszy na tym forum. I na innych tez.

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ciekawy, to chyba można napisać czy zadzwonić do jego producenta

 

Co do brucera, patentowany był stary model, monoblok, stare mocowanie dmuchawy. Jak Pan Jacek parę m-cy temu mówił zgłoszenie jest tak napisane,że w jednym wyrobie musi zaistnieć wszystkie 5naruszeń patentowych. Nie wiem też, czy patent na brucera nie został ostatecznie odsprzedany ekoenergii, bo był taki temat swego czasu.

 

Nie pamiętam wszystkich, ale to przecież można uzupełnić.

1. Zgłoszone było napowietrzenie szczelinowe asymetryczne. Batory jest wiercony, inaczej napowietrzony. Zatem jedno odpada

2. Zgłoszony był przeciwzwój-ta łopatka. Batory jej nie ma, jest fragment pustego ślimaka i inne zwoje (inne od brucera,burnera,ekoenergii), jest też inna średnica ślimaka, wiec z tymi kątami to też pudło....

3. Tutaj głowica inaczej pasowana jest z korpusem i główne doszczelnienie jest w innym miejscu. W brucerze był po zewnątrz rowek.

 

Reszty nie znam.

Jeżeli faktycznie batory coś zgłosił, to można się nadziać na topór obusieczny, bo co gdyby nowe mocowanie dmuchawy było zastrzeżone.... albo napowietrzenie wiercone....

 

To już sobie muszą wyjaśnić właściciele praw patentowych do brucera i producent batorego

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, chyba coś kręcisz

 

W zgłoszeniu patentu brucera jest właściciel ekoenergii

JABŁOŃSKI GRZEGORZ JANISZEWSKI SŁAWOMIR MORAWSKI KONRAD ŚCIĄŻKO MAREK ZAWISTOWSKI JACEK

WYN 383934

 

użytkowy:

JABŁOŃSKI GRZEGORZ JANISZEWSKI SŁAWOMIR MORAWSKI KONRAD ŚCIĄŻKO MAREK ZAWISTOWSKI JACEK

UZY 115990

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gratuluje spostrzegawczosci" szanownemu panu. Widze ze kolejny myli mnie z kims. Fajnie.

aby nie bylo kryptoreklamy to powiem tak:

[ATTACH=CONFIG]327886[/ATTACH]

poznaj Stachu po zapachu.

Milego dnia

 

p.s. logo z kierownicy wycialem z premedytacja

Oj zawijan

Przecież już wszyscy wiedzą ,że to ty

Daj se już chlopie na luz

Dobrze wiesz, że nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to licencja jest odsprzedana za gruba kase.

Dlatego takie podobienstwo.

Ma tylko inaczej dziury nawiercone a reszta jest identyko

 

Co ty chłopie za bzdury wypisujesz.

 

O batorym to się w rbr prawdopodobnie dowiedzieli od mojej osoby po rozmowie sprzed paru m-cy z minertu, po tym czasie wszedł e-mail z zapytaniem

 

Jest inny wymiar paleniska, inne uszczelnienie, inny ślimak, z grubsza podobny jest jedynie zewnętrzny kształt, inny wymiar (wiekszy) ramki na kosz

baaa jest inna liczba pewnych otworów z którymi eko kulała...

 

podobnie to aktualnie wygląda mini ekoenergia, bo ona z kolei teraz ma tak uszczelnianą głowicę jak ten batory i tak samo zredukowana liczbę pewnych otworów (wreszcie po latach walki)....

 

Czasami jak się czegoś nie wie, to lepiej nie pisać

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zawijan

Przecież już wszyscy wiedzą ,że to ty

Daj se już chlopie na luz

Dobrze wiesz, że nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu

 

Oj Mikolaj Mikolaj,

dej se juz chlopie na luz. wszyscy wiedza co potrafisz. Wpadka za wpadka.

Bronisz czegos o czym nie masz - tak mi sie o uszy obilo - pojecia.

Znowu dobrze by bylo abys poczytal co to jest wzor uzytkowy, co to jest patent i cala reszta.

A pisanie Faszyzm z duzej litery to juz przesada, bo wyglada to na propagowanie tej idei, a to prawem zabronione. jak sierp i mlot.

Ciekawi mnie skad ty masz wiedze o sprzedanych licencjach i jak grubej kasie.

 

A skoro sie tak juz bawimy to moze mala zagadka -

jest takie cos:

 

Bezumowna Aneksja Tamtego Oryginalnego Rozwiazania YYY!

 

Zadanie: przedstaw drzewo genealogiczne do trzeciego pokolenia wstecz tego onego albo powiedz: jak mial na imie dziadek tego batorego

 

Milej zabawy

 

p.s. Panie Santa Claus

czy znasz pan moze numer tego wzoru uzytkowego tego onego batorego?

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek: ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoenergia ma własny patent i poprawione rozwionzanie brucera który miał błędy.

mowa tu o ekoenergii 2.

pierwsza zawierała błedy

mała też je posiada

pod koniec roku ma wyjść poprawiona mała

 

A ta Mr S. Claus moglby te numery patenta podac? Bo ta przegladarka UP RP to taka jakas dziwna jest. Nic sie cudownego "znalezc" nie da.

 

ps. przepraszam ze pytam: a co ma byc poprawione pod koniec roku? Z kogo czego zerzniete?

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienię temat. i napiszę coś zgodnego z wątkiem - bo tu ostatnio tylko prywatne przepychanki.

Otóż mój RBR wczoraj wieczorem został wniesiony do piwnicy na docelowe miejsce.

Oznacza to, że lada chwila (kilka tyg) będę użytkownikiem tego pieca.

Ekipa wnosząca piec kosztowała 250zł.

Profesjonalnie przygotowani ze specjalnymi pasami i szelkami.

Wnieśli szybko i sprawnie. Podesłał mi ich Suspenser - DZIĘKI

 

Mam pytanie do Was o pierwsze uruchomienie instalacji.

Jak płukacie instalacje? Wiadomo że podczas remontu i budowy do rur może się dostać jakiś drobny gruz, pył, pająki itp.

Jakoś to płukacie czy idziecie na żywioł i sprawdzacie tylko ten filtr siatkowy przed pompą CO?

A może macie więcej tych filtrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienię temat. i napiszę coś zgodnego z wątkiem - bo tu ostatnio tylko prywatne przepychanki.

Otóż mój RBR wczoraj wieczorem został wniesiony do piwnicy na docelowe miejsce.

Oznacza to, że lada chwila (kilka tyg) będę użytkownikiem tego pieca.

Ekipa wnosząca piec kosztowała 250zł.

Profesjonalnie przygotowani ze specjalnymi pasami i szelkami.

Wnieśli szybko i sprawnie. Podesłał mi ich Suspenser - DZIĘKI

 

Mam pytanie do Was o pierwsze uruchomienie instalacji.

Jak płukacie instalacje? Wiadomo że podczas remontu i budowy do rur może się dostać jakiś drobny gruz, pył, pająki itp.

Jakoś to płukacie czy idziecie na żywioł i sprawdzacie tylko ten filtr siatkowy przed pompą CO?

A może macie więcej tych filtrów?

 

 

jak uważasz że jest to potrzebne to najpierw możesz podłączyć węża pod zasilanie i powrót, pod zasilanie dać wodę o powrót podłączyć do kanalizacji po godzince zakończ, spuść wodę do końca i podobnie postępuj z każdym grzejnikiem z osobna. Są też różne preparaty do czyszczenia instalacji.

 

 

przeczytaj to http://www.karbon.com.pl/chemia-instalacyjna/47-ogrzewanie/54-fernox-preparaty-do-instalacji-co-i-cwu.html?showall=1&limitstart=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...