Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam i pozdrawiam wszystkich rbr-owcòw i proszę podpowiedzcie czy aktualizować ecola z wersji

O.3.1.6 do 0.3.1.8

Jak palisz na automacie a teraz zapewne tak jest to nie ma potrzeby zmieniać.Gdybyś chciał przejść na grupowe to zmień bo można w danej mocy ustawić krotność podawania w grzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tutaj:

http://www.tme.eu/pl/details/wiz811mj/moduly-wiznet/wiznet/ (już jest 10zł droższy niż 2dni temu ale to zawsze 101zł nie 210)

 

Tutaj moja faktura, że sobie nie wymyślam i zapłaciłem 91zł

[ATTACH=CONFIG]328822[/ATTACH]

 

Chip http://pl.rs-online.com/web/p/kontrolery-ethernet/0419930/ kosztuje 19PLN+ wysyłka - ciekawe co pada ? :) Czy kondziorki za parę groszy czy chip , swoją drogą za 200PLN powinien mieć jakąś "osłonę" optyczną taką chociaż jak switch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem do kwoty 170zł +VAT daje 209zł BRUTTO

To ,że cena jest taka a nie inna to już sprawa E-S.

Racja jak i moja opinia wystawiona na ten temat to moja sprawa i myśle, że może dać do myślenia, oraz zaoszczędzenia pare zł innym osobom.

 

Tylko szkoda, że nikt ze sprzedawców nie napisał tego wczesniej. Wątpliwe, że nikt nie wiedział, troche sprzedajecie kotłów, a czytajac forum ES awaria ta nie jest żadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jak i moja opinia wystawiona na ten temat to moja sprawa i myśle, że może dać do myślenia, oraz zaoszczędzenia pare zł innym osobom.

 

Tylko szkoda, że nikt ze sprzedawców nie napisał tego wczesniej. Wątpliwe, że nikt nie wiedział, troche sprzedajecie kotłów, a czytajac forum ES awaria ta nie jest żadkością.

Aby być szczerym to miałem może ze 2 przypadki wymiany modułów.

Nie zagłębiałem się w temat jego kosztu i czy ew inny będzie współgrał z tym co daje E-S.

Mi osobiście nie miał jeszcze okazji sie uwalić a mam go już 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiejś DTR żeby więcej wymiarów złapać?

Mam, ale to chyba wszystkie :) no jeszcze na upartego 120cm potrzebujesz od posadzki do osi otworu kominowego, jeśli jest niżej można trochę obniżyć stosując inny rodzaj kolana ( kolano hamburskie )

Fotki Ci wysłałem na maila, chyba doszły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Opoczna mozesz do mnie wpaść mieszkam pomiedzy Piotrkowem a Sulejowem tylko jeszcze stera nie wyslalem do naprawy wiec przez WWW nie poogladamy. No i teraz jade do Czech na weekend wiec jak cos od poniedzialku jestem popołudniami w domu.

 

Moze macie pomysl w co zapakowac plytke od stera do wysyłki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby być szczerym to miałem może ze 2 przypadki wymiany modułów.

Nie zagłębiałem się w temat jego kosztu i czy ew inny będzie współgrał z tym co daje E-S.

Mi osobiście nie miał jeszcze okazji sie uwalić a mam go już 5 lat.

 

 

Sam z siebie pewnie nie poleci, ale jak Ci odpowiednio dobrze rypnie piorunem to... poleci. Kilka bramek w tym roku odeszło do krainy wiecznych łowów, nawet Kobra ma martwy moduł w spp v2. Wszystkie przypadki łączy jedno- upalone routery i niekiedy inne AGD. Tak więc im wybaczam.

Tego typu rzeczy nie da się rozsądnym kosztem zabezpieczyć w 100%, przekleństwem jest długi kabel, który często idzie jeszcze przez pół wsi.

Ktoś wspomniał że moduły powinny mieć izolacje- one z natury są izolowane (dla odpowiednio słabych wyładowań).

 

Czyli suma sumarum... idzie burza, odłączajcie zasilanie i ethernet idący po kablu. Najtańsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie.

 

Jak już widzicie że scalak kosztuje 2 dychy to dla podnerwowania zaproponował bym takiej osobie samodzielną naprawę bo to na pewno też do zrobienia, i to za darmo. To jeszcze taką historie napisze.

Kiedyś był robiony martwy zestaw po burzy (BET, SPP, PPX). Wymienione były kolejne części aż do momentu gdy nie wstało jak trzeba. Okazało się że poleciały wszystkie półprzewodniki. To dowodzi że jeśli nie poleci całość lub nawet część, to należy się spodziewać że coś będzie już mocno nadwyrężone i nie ma gwarancji ile jeszcze pożyje. Ogólnie loteria. Dlatego wymiana "całości" może być w uzasadnionym przypadku najlepszym rozwiązaniem, inna sprawa że dziś taniej jest zabrać z półki nową płyte główną (w zasadzie dowolnego urządzenia) niż wymieniać na niej wszystko jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...