Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U siebie zamontowałem mały switch 5-cio portowy ( w kotłowni bezpośrednio przy kotle - sterowniku). kosztuje grosze a w jakiś sposób zabezpiecza połączenie LAN.

 

Już pisałem to nie problem LAN switchy po drodze do pieca mam 2 (jeden to router)

 

Chodzi mi o zabezpieczenie od strony zasilania 220/240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem to nie problem LAN switchy po drodze do pieca mam 2 (jeden to router)

 

Chodzi mi o zabezpieczenie od strony zasilania 220/240

 

OK. Sorry, nie doczytałem.

Po sieci 230V mam tylko UPS-a i listwę przpięciową z warystorami i oczywiście wyłącznik różnicowo-prądowy podłączony tylko do kotła, switcha i RPi.

Gdy mocno błyska to i tak wyłączam wszystko z sieci, pod warunkiem , że jestem w domu. Choć żona ma prikaz wyłączania urządzeń w całym domu łącznie z kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sorry, nie doczytałem.

Po sieci 230V mam tylko UPS-a i listwę przpięciową z warystorami i oczywiście wyłącznik różnicowo-prądowy podłączony tylko do kotła, switcha i RPi.

Gdy mocno błyska to i tak wyłączam wszystko z sieci, pod warunkiem , że jestem w domu. Choć żona ma prikaz wyłączania urządzeń w całym domu łącznie z kotłem.

 

To jeszcze weź pod uwagę wszystkie przewody od czujników i pomp czy nie biegną równolegle z niezabezpieczonymi przewodami. Nie raz widziałem jak wypaliło dziurę w płycie elektronicznej od blisko przebiegającego przewodu uziemienia, a co dopiero jak nie masz widocznych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi o dopłacie za nią nie wiadomo.

No właśnie ja także dostałem propozycję dopłaty do elektronicznej zawleczki... :confused:

Poza tym batory ma jeszcze jedną fajną zaletę - dostałem info, że po jego zastosowaniu powiększył się zasobnik na groszek :)

Ja na pewno wybiorę wersję z tym palnikiem.

Edytowane przez Pigmey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja także dostałem propozycję dopłaty do elektronicznej zawleczki... :confused:

Poza tym batory ma jeszcze jedną fajną zaletę - dostałem info, że po jego zastosowaniu powiększył się zasobnik na groszek :)

Ja na pewno wybiorę wersję z tym palnikiem.

To jak kupisz pożycz na pare dni palnik położe obok pieca moze mi też sie powiększy

Miałes zadzwonić foch? :)

 

Panowie jestem na etapie kupna rbr-a 12-ki i pytanie mam z jakim palnikiem lepiej wziąć kocioł ekoenergii czy z batorym?

Takiego brudasa w kotłowni Ci pokazałem, a Ty nadal kupujesz? (żarcik):D

 

Ja mam pytanie do sprzedawców(magicznej trójki)... jakie maksymalne rabaty dajecie na piec, pytam ponieważ widzę że odbiega to trochę od tego co podajecie na stronie :D (luz nie oczekuje odpowiedzi pytanie retoryczno-sympatyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kupisz pożycz na pare dni palnik położe obok pieca moze mi też sie powiększy

Miałes zadzwonić foch? :)

 

Spoko tylko sam sobie będziesz musiał po niego przyjechać :p

Nie, nie foch - raczej notoryczny, chroniczny brak czasu w połączeniu z moją sklerozą ;)

Jeszcze zdążę zadzwonić, spokojna Twoja rozczochrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takiego brudasa w kotłowni Ci pokazałem, a Ty nadal kupujesz? (żarcik):D

 

No właśnie dalej chce kupić:) Dzięki jeszcze raz za spotkanie i możliwość zobaczenia pieca.

Tylko teraz chciałbym jakiejś porady z jakim palnikiem go wybrać bo dostałem wybór, a nie mam pojęcia co lepsze i jak widzę mało kto takie pojęcie ma :)

Edytowane przez kaniowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dalej chce kupić:)

Tylko teraz chciałbym jakiejś porady z jakim palnikiem go wybrać bo dostałem wybór, a nie mam pojęcia co lepsze i jak widzę mało kto takie pojęcie ma :)

Tylko jakiś świr :) będzie chwalił dzień przed zachodem słońca. Miałem tylko podgląd na wykresach, na wiosnę Ci powiem wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...