Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie dalej chce kupić:) Dzięki jeszcze raz za spotkanie i możliwość zobaczenia pieca.

Tylko teraz chciałbym jakiejś porady z jakim palnikiem go wybrać bo dostałem wybór, a nie mam pojęcia co lepsze i jak widzę mało kto takie pojęcie ma :)

 

Patrząc z zewnątrz te palniki wyglądają podobnie, napisze Ci dlaczego ja wolę od ekoenergii tego batory.

 

- jest fabrycznie napowietrzony przez nawiercanie, więc nie trzeba się bawić w "zrób to sam", to Ciebie nie dotyczy, ale producent ma łatwiej

- nie trzeba go rozkręcać w połowie i poprawiać spawając po producencie za dużą liczbę pewnych otworów....

- odlew jest grubszy i palnik jest cięższy, wrzucę zaraz na wagę to podam po południu, w każdym razie tego batory musimy łapać w dwie osoby, bo jedna tego nie udyga z samochodu na wózek do transportu

- jest ciekawy motoreduktor monoblok zalany olejem, na sucho pracuje to bardzo cicho, twierdzę,że na poziomie niemieckich bhf-ów. (dobór tego motoreduktora nie jest przypadkowy, jest z polecenia pracownika DK System, firmy współpracującej z producentem palnika, który z kolei wcześniej zatrudniony był w firmie Kotły-żywiec, oni korzystali z nich od lat, niski stopień awaryjności)

- wychodzi z motoreduktorem normalnym albo wersja z elektroniczną zawleczką z obrotami prawo/lewo

- w porównaniu do ekoenergii25 ten batory25 wyżej na paliwie spiekającym pójdzie bez zrzucania koksu, na to maja wpływ dwa czynniki, ale wystarczy wiedzieć,że na nim w mrozy spalisz większa ilość spiekającego paliwa bez produkcji koksu jak na ekoenergii25

 

Generalnie palniki żeliwne oprócz zalet mają moim zdaniem 2wady, tj. szybciej potrafią uszkodzić kosz (wilgotne paliwo, nagrzewanie się żeliwa itd.), mocniej się nagrzewają

z doświadczenia z ekoenergii przy intensywnym użytkowaniu wyciera się w korpusie "jajo", ślimak siada na korpus i może zacząć rwać zawleczki, kwestia dotyczy wyrobów >3lat, rozwiązanie ekoenergii polega na sprzedaniu wewnętrznego odlewu korpusu (420 czy 430zł), samemu można oddać palnik do dobrego tokarza, dorobić tulejkę i jeszcze będzie chodził. Tutaj lepsze rozwiązania mają ewmar oraz aktualny burner.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wagowo ten średni batory25 z żeliwnym motoreduktorem waży 85kg

z ekoenergii oraz brucera ma jeszcze jedną słabszą stronę- jest wypukły na ramce montażowej do kotła, co oznacza,że na środku mniej sliconu a na dole i górze trzeba dawać grube warstwy i dobrze go wypoziomować (chodzi o to, aby nie zrobić tak,że np. zaczynam do oporu przykręcanie dołu palnika i dopiero dokręcam górne śruby -wówczas będzie krzywo jak diabli.....) Z mojego doświadczenia wynika,że ten kłopot z odlewem na chwile obecną rozwiązał tylko jeden producent, ale mam zamiar o tym jeszcze rozmawiać, może coś się wskóra. Jestem w stanie płacić za niego do 50zł więcej, jak ten problem uda się rozwiązać na etapie produkcji odlewu palnika czy przy jego obróbce po odbiorze przed ostatecznym złożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wagowo ten średni batory25 z żeliwnym motoreduktorem waży 85kg

z ekoenergii oraz brucera ma jeszcze jedną słabszą stronę- jest wypukły na ramce montażowej do kotła, ......................... Z mojego doświadczenia wynika,że ten kłopot z odlewem na chwile obecną rozwiązał tylko jeden producent,..............

Nie zrozumiałem. Czy wszystkie wymienione palniki są wypukłe na ramce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem. Czy wszystkie wymienione palniki są wypukłe na ramce?

Akurat dla mnie to nie jest wada, bo nie wszyscy mają idealne posadzki w kotłowniach, jeśli jest uwypuklenie łatwiej chyba to wypoziomować, jeśli jest mocowanie na sztywno ( kocioł-palnik) wydaje mi się że jest gorzej, ale to moje zdanie a trochę więcej sylikonu na palec to nie jest jakiś majątek :) to śladowe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie to nie jest wada, bo nie wszyscy mają idealne posadzki w kotłowniach, jeśli jest uwypuklenie łatwiej chyba to wypoziomować, jeśli jest mocowanie na sztywno ( kocioł-palnik) wydaje mi się że jest gorzej, ale to moje zdanie a trochę więcej sylikonu na palec to nie jest jakiś majątek :) to śladowe ilości.

Ja u siebie zrobiłem nawet lekkie pochylenie w kierunku kotła, jak ma napływać to tam gdzie gorąco :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...