Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Miał ktoś styczność z nowym palnikiem burner SM ? Na stronie producenta firmy ogniwo jest napisane ,że jest to sprawdzona konstrukcja przez tysiące użytkowników....hmm a ja myślałem że to nowość, bolus oświec mnie, jak to jest że nowość a juz tysiące użytkownikow sobie chwali. Takie jakieś chyba przełamanie ,masz na to jakiś paragraf ? A może wybierzesz się tam z kontrolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Warto sprawdzić czy nie nazbierało się popiołu w komorze powietrza. 4 sezony to dość sporo. Zaleca się czyścić co 2.

Przecież jest Grzes dostęp przez zaslepke wentylatora i wystarczał do tej pory odkurzacz:-)

 

Podobno dopalacze są zabronione? Jak widać ciągle można niezle zakupić,pozdrawiam.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest Grzes dostęp przez zaslepke wentylatora i wystarczał do tej pory odkurzacz:-)

Grześ ja koronę ściągałem po 1,5 roku palenia, nie z potrzeby a kombinowanie z nowymi "dziurami" :)

Jak pędzlem pozmiatałem kanał dookoła w jeden róg to było tego ze dwie szczypty.

Wygrzebaj to co zalega w palniku żeby pokazały się wszystkie otwory, włącz dmuchawkę w ręcznym ustawiając 100% i niech sobie podmucha trochę :)

Korona jak trzyma to to obsikaj, w razie czego to nie jest dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z nowym palnikiem burner SM ? Na stronie producenta firmy ogniwo jest napisane ,że jest to sprawdzona konstrukcja przez tysiące użytkowników....hmm a ja myślałem że to nowość, bolus oświec mnie, jak to jest że nowość a juz tysiące użytkownikow sobie chwali. Takie jakieś chyba przełamanie ,masz na to jakiś paragraf ? A może wybierzesz się tam z kontrolą.

panie kolego

Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.

Skąd więc takie głupie pytanie?

Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałem potwierdzic swoj wis dotyczący dofinansowania kotła RBR 17 kw Tak dostałem dofinansowanie w wysokosci 6 tyś zł do kotła rbr 17 kw Pisze to dla informacji bo wiem ze byli tu ludzie ktorzy o to pytali Panie Bollku ślędze to foru około 1.5 roku i długo zastanawiałem sie nad kupnem kotła wybrałem rbr 17kw na razie nim nia paliłem bo wodę mam z solarów jednym z podpunktów ktore sobie postawiłem bylo jaze wazne dofinansowanie które otrzymalem Powtarzam Pani z urzedu mojej Gminy nie przyznaje dofinansowanie wysyla dokumenty do Katowic wraz ze zdjeciami kotła do urzedu ochrony środowiska tam dokumenty sprawdzane Nigdy nie zaryzykowal bym kupna kotla bez dokumentow czyli badania przez akretytowana jednostke bo nie wiem jak da Pana ale dla mnie to bardzo duza suma kolejnym punktem kTórym sie kierowalem jest bliskosc Minertu na którego mam nadzeje ze bede mógł liczyc gdyz w kotlarstwie jestem czystym laikiem Kolega Minertu przyjechal i odpalil mi kociolek oraz podlaczyl do internetu czego sam bym nie zrobil a instalator jeszce ecola nie odpalal Jak Pan widzi nie chwale pieca bo jeszcze nm nie palilem mam nadziej ze nie bedzie klopotow prosze nie odpieradzc mojego wpisu jako zloscliwosci w kierunku do Pana Nie ide za nikim poprostu opisuje tak jak bylo Musze przyzanc ze nie zanm sie napaleniu i bede korzstal z tego forum Naprawde nie bede przekonywal Pana ze nie mam nic wspólego ze sprzedawcami kotłow chce tylko zeby zima nie chodzi 15raz do pieca a kociolek dobrze sie spisywal Kod Raciborz podałem bo mieszkam w tak małej miejscowosci ze praktycznie nikt jej nie zna ale jezeli jest Pan zainteresowany podam panu na priv prawdziwą miejscowosc cenie sobie prywatnosc odpowiem na kazde Pana pytanie jezeli bede mógl Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie kolego

Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.

Skąd więc takie głupie pytanie?

Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

 

Nie ma głupich pytań , ale za to są głupie odpowiedzi jak widać....

Mowa o palniku burner-sm , to chyba inny palnik niż burner-s co nie ? Czy tylko tak dla picu dodano literkę m

ps. Jeszcze jedno od kiedy jest sprzedawany burner-sm ?hmm? od miesiąca>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głupich pytań , ale za to są głupie odpowiedzi jak widać....

Mowa o palniku burner-sm , to chyba inny palnik niż burner-s co nie ? Czy tylko tak dla picu dodano literkę m

ps. Jeszcze jedno od kiedy jest sprzedawany burner-sm ?hmm? od miesiąca>?

Czyli... rozumiem, że pan myślisz, iż dwóch durniów konstruktorów wprowadziło do dobrego Burnera-S "poprawki", które go zepsuły, a wyniki badań akredytowanych instytutów są do .... Skoro tak, to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno dokumenty najpierw zostaly wyslane i sprawdzone pózniej kupiłem piec pieca nie moge ruszyc przez 5 lat w przypadku wymiany bede musial zwrócic kase jezeli jest pan zainteresowany podam Panu kod na stronie gminy bedzie regulamin znajdzie Pan wszystkie podpunkty Pozdrawiam

 

Szanowny panie malina321

 

Jestem pełen szacunku dla pańskiej wypowiedzi. Dlatego pozwalam sobie prosić o jedno: niech będzie pan tak dobry i w posiadanych papierach startowych (tych do urzędu w Raciborzu) odszuka świadectwo z badań swojego typu kotła (RBR-17kW). Jeśli te badania wykonała jednostka akredytowana posiadająca akredytację na zgodność z normami obowiązującymi w tamtym okresie, to na świadectwie musi być symbol tej jednostki badawczej czyli AB i trzycyfrowy numer pod którym figuruje w rejestrach PCA. W rejestrach PCA pod tym numerem figuruje zakres badań i procedur dla których akredytacja została udzielona.

 

Gdyby badania były prowadzone przez jednostkę notyfikowaną (zarejestrowaną w Brukseli) to na świadectwie figurować musi numer tej jednostki. Resztę doszukuje się w rejestrach brukselskich.

 

Powiem wprost: nie chodzi mi o to, aby np. urząd zabrał panu dotację, czy jakieś inne czynności przykrościowe dla pana lub innych nabywców.

Chodzi jedynie o to, aby przerwać ten krąg szalbierstwa i dalszego wprowadzania w błąd nieświadomych kupujących.

Nawet nie chodzi o takie osoby jak pan karoka czy jemu podobni handlujący towarem bez znajomości przepisów tego handlu dotyczących. Niech producenci maja jednakowe szanse konkurowania na rynku. Jedni bowiem wywalają dużą kasę aby być w zgodzie z przepisami, a inni liczą na łut szczęścia. Tyle, że pośrednio waszym kosztem.

 

Czy normalnym jest, że sprzedawca przedstawi panu papiery homologacyjne albo jakieś inne dopiero po kupnie samochodu? Chcę kupić - mam pełne prawo do zapoznania się z pełną ofertą. A co gdyby okazało się, że kupiony samochód nie ma homologacji wydanej przez uprawnione jednostki tylko jakiś smieszny papierek od nie wiadomo kogo?

 

Jeszcze raz proszę: tylko ten numerek proszę podać jeśli można.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

p.s. po raz kolejny oświadczam, że nie mam nic do jakości kotłów typ RBR czy jakichkolwiek innych. Jeśli są dobre, sprawne to mają dokumenty to potwierdzające przez jednostki badawcze zewnętrzne - posiadające stosowne do tego uprawnienia. Żaden z producentów, który takich badań swoim kociołkom nie oszczędził nie ukrywa wyników, bo sam się tym ośmiesza i wywołuje dziwną atmosferę. Mam ale nie pokażę. czy takie zachowanie jest normalne?

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie malina 321

 

Jeśli ten papier wystawiony jest przez FME we współpracy z pewną firma śląską, która posiada AB z PCA, tyle, że na inne pomiary i nie ma akredytacji na badania kotłów zgodnie z normą ani PN-EN12809 ani PN-EN303-5:2012.

To tak jakby z bolącym zębem poszedł pan do ginekologa. To lekarz i to lekarz. Ten ma fotel ustawny i ten drugi też.

Nie mówię już o tej FME, która wśród tych lekarzy niczym salowa. Ani akredytowanego i okresowo wzorcowanego sprzętu, ani wielu innych rzeczy potwierdzających fachowość. To tak jakby np. pan J. producent kotłów kupił sobie prosty tester dla instalatorów i na podstawie jego wskazań wystawił sam sobie papier mówiący, że jego towar jest klasy Q. Do tego walnąłby mu stempel weterynarz powiatowy i na tej podstawie jego kotły szłyby w świat.

Nie tędy droga szanowni państwo.

Dlatego np. pan J. wywala dużą kasę na badania i publikuje ich wyniki. Bo zna przepisy i zasady dobrej praktyki kupieckiej. Tak robią rzesze innych. Ale są i tacy, którzy uważają, że ich przepisy nie dotyczą. I to jest najbardziej smutne. A przy tym pewna część forumowiczów choćby i tutaj popiera takie praktyki. To już nie jest smutne. To jest tragiczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie kolego

Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.

Skąd więc takie głupie pytanie?

Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

 

:lol2::rotfl::lol2::spam::yes:

 

Tak spam. Chwal pan rabarbara, jego producentów i handlarzy to tu będziesz pan na rękach noszony. Rzeczowe informacje się nie liczą. Tłuszcza górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie malina321

 

Jestem pełen szacunku .................

 

Powiem wprost: nie chodzi mi o to, aby np. urząd zabrał panu dotację, czy jakieś inne czynności przykrościowe dla pana lub innych nabywców.

Chodzi jedynie o to, aby przerwać ten krąg szalbierstwa i dalszego wprowadzania w błąd nieświadomych kupujących.

Nawet nie chodzi o takie osoby jak pan karoka czy jemu podobni handlujący towarem bez znajomości przepisów tego handlu dotyczących. Niech producenci maja jednakowe szanse konkurowania na rynku. Jedni bowiem wywalają dużą kasę aby być w zgodzie z przepisami, a inni liczą na łut szczęścia. Tyle, że pośrednio waszym kosztem.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

p.s. po raz kolejny oświadczam, że nie mam nic do jakości kotłów typ RBR czy jakichkolwiek innych. Jeśli są dobre, sprawne to mają dokumenty to potwierdzające przez jednostki badawcze zewnętrzne - posiadające stosowne do tego uprawnienia. Żaden z producentów, który takich badań swoim kociołkom nie oszczędził nie ukrywa wyników, bo sam się tym ośmiesza i wywołuje dziwną atmosferę. Mam ale nie pokażę. czy takie zachowanie jest normalne?

 

I teraz sprawa jasna, i po co ta fałszywa troska o producentów:D chcecie haracz czesać ze wszystkich nie tylko z tych największych a przy okazji tych małych zajechać to dopiero jest sprawiedliwa konkurencja na rynku

 

p.s. może lepiej postarać się aby te badania współfinansowała Bruksela i Państwo i wtedy nikt nie będzie się migał jeżeli to będzie rozsądny koszt i wtedy wszyscy skorzystają i badacze dostaną większą kaskę i obywatele przebadany produkt i urzędy gmin nie będą wytwarzać i przesyłać tony makulatury bo tych bez badan nie będzie na rynku tylko same przebadane produkujące tlen kociołki:)

Edytowane przez keteimj
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie kolego

Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.

Skąd więc takie głupie pytanie?

Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

 

masakra panie masakra, to chyba ci sami konstruktorzy co najpierw pisali że OEP 16KW ma wysoką prawość na małych mocach a za kilka lat podali że sprawność ta wynosi 40-50%. He pamięta pan jak ujadali jak ktoś się z nimi nie zgadzał, co to panu przypomina.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli... rozumiem, że pan myślisz, iż dwóch durniów konstruktorów wprowadziło do dobrego Burnera-S "poprawki", które go zepsuły, a wyniki badań akredytowanych instytutów są do .... Skoro tak, to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.

 

Czytaj pan ze zrozumieniem i nie matacz......

Cytat ze strony producenta firmy ogniwo :''Palnik retortowy II generacji BURNER SM – Sprawdzona przez tysiące użytkowników konstrukcja''

I ja się pytam ,gdzie jest tysiące użytkowników ? W przeciągu miesiąca sprzedało się tysiące kotłów a palnikiem burner-sm , no to tylko gratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz sprawa jasna, i po co ta fałszywa troska o producentów:D chcecie haracz czesać ze wszystkich nie tylko z tych największych a przy okazji tych małych zajechać to dopiero jest sprawiedliwa konkurencja na rynku

 

p.s. może lepiej postarać się aby te badania współfinansowała Bruksela i Państwo i wtedy nikt nie będzie się migał jeżeli to będzie rozsądny koszt i wtedy wszyscy skorzystają i badacze dostaną większą kaskę i obywatele przebadany produkt i urzędy gmin nie będą wytwarzać i przesyłać tony makulatury bo tych bez badan nie będzie na rynku tylko same przebadane produkujące tlen kociołki:)

 

Szanowny panie,

przepraszam że powiem wprost: jest pan hejterem w tym temacie, bo albo nie ma pan zielonego pojęcia w tej dziedzinie, albo co gorsze świadomie próbujesz pan zagmatwać temat.

 

Otóż szanowny panie, prawda jest taka, że każdy producent ma prawo wystąpić z wnioskiem o kasę na badania. Kasa pochodzi z Brukseli a dzielą ją polskie urzędy. To się szanowny panie bon nazywa.. Tyle, że zanim o to wystąpi, to przynajmniej powinien znać minimum przepisów z jego wyrobem związanych. Dotacja w 100% pokrywa wszystkie koszty związane z badaniami. Tyle, że taki kocioł musi spełniać te wymogi, które się we wniosku zadeklaruje. A badania będą wykonywane przez uznaną jednostkę, a nie fitulitengeszeft.

 

Zastanówmy się tutaj może wspólnie, dlaczego tytułowy (wątku) czegoś takiego nie uczynił.

Możliwości jest kilka:

1. brak podstawowej wiedzy producenta i jego otoczenia (szeroko rozumianego - z handlarzami włącznie)

2. pewność producenta, że jego wyrób nie osiągnie nawet minimum wymagań określonych przepisami, więc szkoda czasu i zachodu. lepiej załatwić namiastkę i wykorzystać niewiedzę kupujących oraz nachalną reklamę na forach

3. spalone podejścia z tym wyrobem w jednostkach uprawomocnionych do badań

....

 

Kto zna odpowiedź?

 

Mniemam, że wiele osób postronnych chciałoby ją znać.

Ja wiem dużo, ale że jestem kiep i wredny zwierz, to się swoją wiedzą nie podzielę. Bo nie muszę. To tutaj panowie sprzedawcy aktywni w tym wątku powinni waląc mi we wredne moje ślepia prawdziwymi papierami potwierdzić, że nie mam racji. A producent pociągnąć do odpowiedzialności.

Tylko jakoś tego dziwnym trafem nie robią.

To spokojnie mogę spać. Bo mam 100% racji i potrafię ją obronić oraz udowodnić.

 

P.S. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...