Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ja nie stawiam tez. Ja udzielam informacji w oparciu o wiedzę, którą posiadam.

Czy muszę je udowadniać? A może to ci, którzy zarzucają mi, że nie mówię prawdy, powinni mi to udowodnić?

Wszak jesteśmy wszyscy równi wobec czasu i płomienia...

 

Nie nie musisz nic udowadniac, nie chcesz sie podzielic wiedzą która akurat nie jest mi do niczego potrzebna, nie musisz. Ja szukał statystyk sprzedazy kotów szukał nie będę, akurat z tej wiedzy nie korzystam. Ciekawiło mnie to, bo chyba zadne inne kotły nie mają takiego przełozenia na forum jak rbr i ogniwo, ale jak to mówią ciekawosc to pierwszy stopien do piekła.Z drugiej strony taki swiatły technicznie konstruktor, a jednoczesnie przeciwnik ozc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie nie musisz nic udowadniac, nie chcesz sie podzielic wiedzą która akurat nie jest mi do niczego potrzebna, nie musisz. Ja szukał statystyk sprzedazy kotów szukał nie będę, akurat z tej wiedzy nie korzystam. Ciekawiło mnie to, bo chyba zadne inne kotły nie mają takiego przełozenia na forum jak rbr i ogniwo, ale jak to mówią ciekawosc to pierwszy stopien do piekła.Z drugiej strony taki swiatły technicznie konstruktor, a jednoczesnie przeciwnik ozc.

No i widzisz? Nie potrzebujesz tej wiedzy a chcesz, żebym ci podawał szczegółowe dane. Odbieram to jako lekceważenie mojej osoby, bo zakładam, że wiesz kim jestem.

 

Jesteś chyba od niedawna na forum, skoro nie wiesz, skąd wzięło się to "takie przełożenie RBR i OGNIWA na forum".

 

A z czego wnosisz, że jestem przeciwnikiem OZC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz? Nie potrzebujesz tej wiedzy a chcesz, żebym ci podawał szczegółowe dane. Odbieram to jako lekceważenie mojej osoby, bo zakładam, że wiesz kim jestem.

 

Jesteś chyba od niedawna na forum, skoro nie wiesz, skąd wzięło się to "takie przełożenie RBR i OGNIWA na forum".

 

A z czego wnosisz, że jestem przeciwnikiem OZC ?

 

Wnosze to z zarzutu wspólpracy ze sprzedawcą kotłow (w tym i rbr). Otóz wyjasniam wspólpraca polega na wykonywaniu ozc i projektow podłogówki. Chyba to proste do wyjasnienia. Byc moze sądzisz ze namawiam moich klientów na zakup kotła, nie, nikomu nie polecałem zadnego kotła (rbr i ogniwa również) na paliwo stałe.

Od kiedy jestem na forum? to proste, przy opisie uzytkownika jest data rejestracji, jest ona co prawda pózniejsza niz Twoja ale czy az tak bardzo? Całe 11 miesiecy.

Co do lekcewazenia Twojej osoby, rozumiem ze nie wolno mi zadawac Tobie zadnego pytania, bo kazde pytanie jest obrazaniem Ciebie. Postaram sie zastosowac do tak specyficznej prosby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnosze to z zarzutu wspólpracy ze sprzedawcą kotłow (w tym i rbr). Otóz wyjasniam wspólpraca polega na wykonywaniu ozc i projektow podłogówki. Chyba to proste do wyjasnienia. Byc moze sądzisz ze namawiam moich klientów na zakup kotła, nie, nikomu nie polecałem zadnego kotła (rbr i ogniwa również) na paliwo stałe.

Od kiedy jestem na forum? to proste, przy opisie uzytkownika jest data rejestracji, jest ona co prawda pózniejsza niz Twoja ale czy az tak bardzo? Całe 11 miesiecy.

Co do lekcewazenia Twojej osoby, rozumiem ze nie wolno mi zadawac Tobie zadnego pytania, bo kazde pytanie jest obrazaniem Ciebie. Postaram sie zastosowac do tak specyficznej prosby.

Nie postawiłem ci przecież takiego zarzutu.

A stawianie mi pytań o rzeczy, które są tobie niepotrzebne, które cię nie interesują... tak, uważam to za lekceważenie mojej osoby. Nic na to nie poradzę. Tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie postawiłem ci przecież takiego zarzutu.

A stawianie mi pytań o rzeczy, które są tobie niepotrzebne, które cię nie interesują... tak, uważam to za lekceważenie mojej osoby. Nic na to nie poradzę. Tak uważam.

 

Czyzby, czy to ja wspomniałem o wpisach bolka które znikneły? A niewygodne pytania to lekcewazenie?, Twoja to opinia nie moja. Widocznie mam taką nature ze jestem dociekliwy pomimo ze nie mam w tym zadnego interesu. Nic na to nie poradzę, chociaz w dyskusjach na forum dorobiłem sie miana szkodnika, nieuka, sprzedajnej dzi..ki, oszusta i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników kotła RBR-Ekouniwersal o mocy 17 kW, czy ktoś mógłby mi podać wymiar zewnętrzny głębokości kotła.

 

Niestety na stronie producenta kotła, ani na stronach jego autoryzowanych sprzedawców takich informacji nigdzie nie potrafię znaleźć.

 

Ja mam 17 z 2012 roku z tylnym wylotem spalin - wymiary następujące- głębokość 60cm (bez króćców i występów drzwiczek) Drzwiczki wystają na 9cm(bez klamek) a z tyłu trzeba zostawić min 20cm do ściany (ja mam 22cm) . Sumując od ściany do powierzchni drzwiczek jest 91 cm + wystające klamki -ok 9cm. Czyli trzeba liczyć min. 1m przestrzeni od ściany (jeżeli kociołek stoi tyłem ). Oczywiście nie można zapomnieć o miejscu na otwarcie drzwiczek.

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolennikow i antagonistow kotla rbr . :) Jestem nowym użytkownikiem kotla rbr 17kw kupilem go pare miesiecy temu ale sezon grzewczy za pasem wiec trzeba trzeba szukac pomocnych rad na przyszlosc , a i mam nadzieje ze w razie klopotow znadzie sie pomocna dlon ktora z klopotow wyciagnie.Poprzednio mialem smieciucha wiec to moj pierwszy kontakt z powaznym paleniem CO. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolennikow i antagonistow kotla rbr . :) Jestem nowym użytkownikiem kotla rbr 17kw kupilem go pare miesiecy temu ale sezon grzewczy za pasem wiec trzeba trzeba szukac pomocnych rad na przyszlosc , a i mam nadzieje ze w razie klopotow znadzie sie pomocna dlon ktora z klopotow wyciagnie.Poprzednio mialem smieciucha wiec to moj pierwszy kontakt z powaznym paleniem CO. :p

 

Witam. Myślę że znajdziesz tu pomoc jak zajdzie taka potrzeba. Tyle że jak się nic nie zmieni to będziesz musiał się przedrzeć przez masę postow nie w temacie lub pytać kogo trzeba na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Zbyszku pewnie myślisz już o nowym?

Dużo nowych funkcji? Wiem że jest sterowanie zaworem n-drożnym a tego mi trochę brakuje

Myślę, cały czas myślę. Tylko jeszcze się zastanawiam nad zmianą na mniejszy. Ostatnio (w ostatnim tygodniu) wlazł mi jeszcze zamysł na ogrzewanie dodatkowych pomieszczeń w budynku oddalonym od domu o 12m i tak jeszcze dumam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...