Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W zimie przy -20°C na zewnątrz w środku miałem -7°C tak ze źle nie jest :p

 

Ps

Kwestia kosztów wykończenia bo kocioł powinien pociągnąć. Co do stera do kotła to sprawa otwarta Ale nie ma gdzie porządnie popatrzeć bo jeszcze wszystkiego nie ma na schemacie ani w opisie. Kiedy to wszystko ruszy na dobre?

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterem jest tak że nie wszyscy korzystają z tego co oferuje a na schemacie pojawiają się te rzeczy dopiero wtedy jak z nich korzystamy.

Jeśli ktoś ma jeden obwód CO to drugi jest niewidoczny, jeśli ktoś nie korzysta ze sterowania zaworem też go nie widać.

Przyzwyczailiśmy się do "starego" schematu gdzie było wszystko, to co było podłączone i co nie, to z czego nie korzystaliśmy było tylko nieaktywne ale widoczne.

Nie wiem czy tak zostanie czy coś się zmieni w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbigmaz01 - nowy kociołek ?

 

 

Zima idzie - 0,7*C za zew...

 

Grzejecie ?

 

Ja tam codziennie wieczorem odpalam Co, bo u mnie 21 w domu to zimno wszystkim sie robi.A nie będe marzł i żałował pare kilo węgla.:p

 

A podłoga w łazienkach to smiagu już dłuższy czas i non top

Edytowane przez mchomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że reklamujecie, tylko że działacie jak reklamodawcy korzystający w czasu antenowego w najlepszej oglądalności. Pisanie w nieczytanych wątkach (o normach przepisach itp) nie daje tyle co pisanie w wątkach popularnych, na nieciekawy już po setkach wypowiedziach, temat.

 

Każda osoba z tego wątku zna już ten temat i ma swoje zdanie, więc po co go ciągną dalej w nieskończonośc. Nie po to on został założony.

 

Porównałbym to do lokowania produktu, tyle, że za darmo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałbym to do lokowania produktu, tyle, że za darmo ...

Zapytam uprzejmie - jaki produkt lokuje informacja o tym, że kotły powinny mieć badania; i o tym, jakie badania; i o tym, że nie wszystkie kotły takie badania posiadają; i o tym, że są sprzedawcy kotłów, którzy dezinformują czytelników (potencjalnych klientów) w tej materii ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.

 

Problem rozwiązany :)

 

Po konsultacji ze sprzedawcą kociołka, sterownik wysłałem do producenta na naprawę w ramach gwarancji.

Dziś już do mnie powrócił w 99% sprawny.

Ten 1% to uszkodzony czujnik temperatury, ale już go sobie ogarniam sam.

Nie będę pisał od kogo kupowałem bo co niektórzy tylko czekają na taką okazję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...