Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz, paplasz byle zareklamować a zawsze pisałeś że jesteś osobą konkretną ?

Skąd to wiesz skoro nie badałeś, ha ?

Czyli do mocy 30% ( 7,6kW ) będzie miał wszytko też tylko wystarczające :)

Widzicie??? SAM karoka napisał, że OEPlusM będzie miał parametry WYSTARCZAJĄCE!!!

 

A jak myślisz, karoka, będą one lepsze, czy gorsze od parametrów RBR-ów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością nie można tego stwierdzić ponieważ jak sam Pan napisał będzie to zależeć od umiejętności palacza.

A przy tym samym palaczu??? Czy RBR będzie miał parametry pracy lepsze, czy gorsze od OEPlusM???

 

No, dobrze...

A jakbym ci napisał, że przy pracy na 1,5 kW sprawność będzie niższa o około 10% od sprawności przy pracy na mocy minimalnej???

 

Dlaczego tak usilnie chcesz dyskutować na poważnie na tym niepoważnym blogu?

Dlaczego tak usilnie chcesz dyskutować o kotłle OEPlusM na wątku o kotle RBR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisałbym że palacz miał dobry dzień i dobry opał ? :rolleyes:

 

Ja nie wspominam o "niebieskim" , za to Pan Panie Jacku - ciągle i to na wątku nie dla niego przeznaczonym.

 

Myślę że traktuje Pan ten wątek jak trampolinę do promocji "niebieskiego" - a to troszkę nie ładnie ... wygląda na to że jednak "pryszczyk" stanął w gardle.

 

Poważne dyskusje prowadzę z panią Żoną :) Na forum , a szczególnie w tym wątku to chciałbym o wszystkim byle nie o "brukselskiej papierologii" i niebieskim - naprawdę - przejadło się.

Po pierwsze...

Będę aż do znudzenia pisał tutaj o tym, że RBR nie posiada stosownych papierów, bo to jest bardzo na temat właśnie w tym wątku. I będę czytelnikom (potencjalnym klientom) wyjaśniał, jakie to są te stosowne papiery - na wszystkich wątkach, także i na tym. Czy się to komu podoba, czy nie.

Mam swoje powody, z których nie mam zamiaru się tłumaczyć.

Po drugie...

Ja - zawijan... z wszystkimi innymi, piszącymi o "niebieskim", o "brukselskiej papierologii" nie mam nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze...

Będę aż do znudzenia pisał tutaj o tym, że RBR nie posiada stosownych papierów, bo to jest bardzo na temat właśnie w tym wątku. I będę czytelnikom (potencjalnym klientom) wyjaśniał, jakie to są te stosowne papiery - na wszystkich wątkach, także i na tym. Czy się to komu podoba, czy nie.

Mam swoje powody, z których nie mam zamiaru się tłumaczyć.

Po drugie...

Ja - zawijan... z wszystkimi innymi, piszącymi o "niebieskim", o "brukselskiej papierologii" nie mam nic wspólnego.

 

Uczepił się pan rabarbara a tu mała firma rozłożyła wasz cud na łopadki http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line

 

i to pod każdym względem

 

sprawność, dostosowanie mocy, gwarancja, blacha, możliwość palenia rożnymi paliwami, cena, nie wspomnę już o bajerach jak automatyczne rozpalanie itp.

 

I to bez doktorów i pierdów na forum kocioł powstał w zaciszu i zdeklasował konkurencje, ale jednak lepiej pisać o badaniach i wymyślonych bzdurach by tylko zamydlić oczy.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie??? SAM karoka napisał, że OEPlusM będzie miał parametry WYSTARCZAJĄCE!!!

 

A jak myślisz, karoka, będą one lepsze, czy gorsze od parametrów RBR-ów???

Dokładnie Zawijan, tak samo jak i RBR czyli stoją na tym samym poziomie :) ich parametry są wystarczające :)

Co do drugiego pytania ani ja ani Ty tego nie wiesz, pozostaje Twoja i moja "pewność i praktyka" jak sam stwierdziłeś że na tej podstawie tak uważasz a moja pewność i praktyka na tym forum stoi również na tym samym poziomie bo ani ja ani Ty nie jesteś tu ważniejszy w tym względzie, jesteśmy sobie równi choć pewnie bardzo Ci to ubodło :) ale taka jest prawda "WIELKI MISTRZU" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepił się pan rabarbara a tu mała firma rozłożyła wasz cud na łopadki http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line

 

i to pod każdym względem

 

sprawność, dostosowanie mocy, gwarancja, blacha, możliwość palenia rożnymi paliwami, cena, nie wspomnę już o bajerach jak automatyczne rozpalanie itp.

 

I to bez doktorów i pierdów na forum kocioł powstał w zaciszu i zdeklasował konkurencje, ale jednak lepiej pisać o badaniach i wymyślonych bzdurach by tylko zamydlić oczy.

 

Powodzenia

 

Dlaczego miałbym się go czepiać? Przecież ten kocioł ma zrobione stosowne badania. A jakbyś pan poszperał w historii tej firmy, to zobaczyłbyś, że wszystkie kotły tej firmy miały stosowne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Zawijan, tak samo jak i RBR czyli stoją na tym samym poziomie :) ich parametry są wystarczające :)

Co do drugiego pytania ani ja ani Ty tego nie wiesz, pozostaje Twoja i moja "pewność i praktyka" jak sam stwierdziłeś że na tej podstawie tak uważasz a moja pewność i praktyka na tym forum stoi również na tym samym poziomie bo ani ja ani Ty nie jesteś tu ważniejszy w tym względzie, jesteśmy sobie równi choć pewnie bardzo Ci to ubodło :) ale taka jest prawda "WIELKI MISTRZU" :)

Tu nie chodzi o mnie i o ciebie, tylko o kotły.

Oczywiście, że nie wiem, czy parametry pracy kotła RBR są gorsze czy lepsze od parametrów pracy kotła OEPM. Nie wiem, bo jeszcze nikt nie widział wyników badań tych parametrów dla kotła RBR (badań wykonanych przez akredytowane laboratorium). Ja także takich wyników nie widziałem, więc co mam porównać z czym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym się go czepiać? Przecież ten kocioł ma zrobione stosowne badania. A jakbyś pan poszperał w historii tej firmy, to zobaczyłbyś, że wszystkie kotły tej firmy miały stosowne badania.

 

znam historie tej firmy kocioł zasypowy od nich działa od 2003r a jego blacha wygląda lepiej niż w moim OEP16Kw z 2012r. Wiem bo obsługuje oba kotły a co śmieszne kocioł zasypowy czyszczę raz w sezonie a OEP16KW co zasyp.

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze...

Będę aż do znudzenia pisał tutaj o tym, że RBR nie posiada stosownych papierów, bo to jest bardzo na temat właśnie w tym wątku. I będę czytelnikom (potencjalnym klientom) wyjaśniał, jakie to są te stosowne papiery - na wszystkich wątkach, także i na tym. Czy się to komu podoba, czy nie.

Mam swoje powody, z których nie mam zamiaru się tłumaczyć.

Po drugie...

Ja - zawijan... z wszystkimi innymi, piszącymi o "niebieskim", o "brukselskiej papierologii" nie mam nic wspólnego.

Tak wiem, masz taką misję społeczną, hehe

A czy pozwolą Ci spamować całe forum czy dostaniesz na kolejnym forum tzw. kopa to nie ode mnie już zależy a pewnie tak się znowu skończy panie Doktor.

Ja Zawijan !!!

Zawijan jest takim samym userem jak każdy inny na tym forum, niczym więcej.

Zawijan możesz tylko wykrzyczeć z żalem:

Komuno wróć :)

Mogę Ci tylko przypomnieć że mamy rok 2015-ty a komuna już nie wróci niestety.

A co do papierów to RBR ma je również jak wszystko wystarczające i na tyle wystarczające żeby dostać na ten kocioł dopłatę z różnych programów dofinansowujących wymianę kotłów.

Możesz sobie tylko poskakać i potuptać nóżkami na ile Ci tu pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym się go czepiać? Przecież ten kocioł ma zrobione stosowne badania. A jakbyś pan poszperał w historii tej firmy, to zobaczyłbyś, że wszystkie kotły tej firmy miały stosowne badania.

Tu nie podskoczysz bo firma dalej działa i jakbyś zaczął skakać to Ci ktoś na jajeczka może nadepnąć Zawijan, ale jak firmy już niema gdzie sam przyznałeś na tym forum że nawet Zabrze podzlecało wykonywanie badań to teraz możesz ze swoim kompanem na nich psy wieszać ?

Oj nieładnie, nie ładnie.

Gdyby działali dalej pewnie byście się tak nie rozjuszyli na forum ogólnopolskim bo by ktoś te jajczęka podeptał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o mnie i o ciebie, tylko o kotły.

Oczywiście, że nie wiem, czy parametry pracy kotła RBR są gorsze czy lepsze od parametrów pracy kotła OEPM. Nie wiem, bo jeszcze nikt nie widział wyników badań tych parametrów dla kotła RBR (badań wykonanych przez akredytowane laboratorium). Ja także takich wyników nie widziałem, więc co mam porównać z czym???

Przecież wiem o co chodzi Zawijan :)

Widzisz jak słusznie przyznajesz Tyle wiesz co i ja, co jest gorsze a co lepsze.

A z tymi badaniami nie picuj bo je widziałeś i je masz także znowu nie kituj i wiesz dobrze że ja o tym wiem.

Aha, i Twoje porównania mnie mało obchodzą, przepraszam że tak piszę.

Mnie interesują porównania w wątkach o tych kotłach napisanych przez ich użytkowników a nie przez sprzedawców jak ja czy projektantów czy coś tam jeszcze jak Ty.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, masz taką misję społeczną, hehe

A czy pozwolą Ci spamować całe forum czy dostaniesz na kolejnym forum tzw. kopa to nie ode mnie już zależy a pewnie tak się znowu skończy panie Doktor.

Ja Zawijan !!!

Zawijan jest takim samym userem jak każdy inny na tym forum, niczym więcej.

Zawijan możesz tylko wykrzyczeć z żalem:

Komuno wróć :)

Mogę Ci tylko przypomnieć że mamy rok 2015-ty a komuna już nie wróci niestety.

A co do papierów to RBR ma je również jak wszystko wystarczające i na tyle wystarczające żeby dostać na ten kocioł dopłatę z różnych programów dofinansowujących wymianę kotłów.

Możesz sobie tylko poskakać i potuptać nóżkami na ile Ci tu pozwolą.

To ty twierdzisz, że badania mają.

Ale dlaczego nie napiszesz, która z akredytowanych jednostek badawczych te badania wykonała? Dlaczego nie pokażesz dokumentów z tych badań. Cała masa innych firm kotlarskich pokazuje takie dokumenty bez mrugnięcia okiem.

Wiem, wiem... nie wolno ci pokazać, bo pan pryncypał zakazał. Nie dziw się jednak, że ludzie, którzy dokumentów z tych badań nie widzieli, nie wierzą ci po prostu. Komuna nie ma nic do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie podskoczysz bo firma dalej działa i jakbyś zaczął skakać to Ci ktoś na jajeczka może nadepnąć Zawijan, ale jak firmy już niema gdzie sam przyznałeś na tym forum że nawet Zabrze podzlecało wykonywanie badań to teraz możesz ze swoim kompanem na nich psy wieszać ?

Oj nieładnie, nie ładnie.

Gdyby działali dalej pewnie byście się tak nie rozjuszyli na forum ogólnopolskim bo by ktoś te jajczęka podeptał.

A dlaczego mam skakać? O co ci chodzi? To przecież instytut, w którym pracowałem, wykonywał badania dla firmy KOTREM. Znam ją doskonale.

A z tą firmą, co jej już nie ma - jak piszesz - to znowu kłamiesz, albo się mylisz, bo to nie instytut zlecał tej firmie badania, tylko ta firma zlecała do naszego instytutu badania akredytowane, których nie robiła, bo akredytacji nie miała. Tak to chyba napisałem, bo tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty twierdzisz, że badania mają.

Ale dlaczego nie napiszesz, która z akredytowanych jednostek badawczych te badania wykonała? Dlaczego nie pokażesz dokumentów z tych badań. Cała masa innych firm kotlarskich pokazuje takie dokumenty bez mrugnięcia okiem.

Wiem, wiem... nie wolno ci pokazać, bo pan pryncypał zakazał. Nie dziw się jednak, że ludzie, którzy dokumentów z tych badań nie widzieli, nie wierzą ci po prostu. Komuna nie ma nic do tego :D

Nie drwij bo przecież masz na tym świstku ten sam zapis co i ja.

A powiem Ci że więcej je widziało jak się tu przyznaje do tego, w tym i Ty.

I przestań znowu mataczyć że nie wiesz gdzie, bo już dość o tym było że w Małej Energetyce a Ty dalej głupa praskasz że podgrzać atmosferę.

Co dalej Twój kompan będzie normami rzucał i linkami ?

Napisałeś że podzlecaliście badania Proftechowi ?

Pisałeś.

A co jak Wam te badania robili to było ważniejsze jak komuś innemu ? inaczej robili dla kogoś innego niż dla Was ?

Czy Ty większy "krzyż" nad nimi robiłeś, ha ?

Dobrej nocki Zawijan, bo widzę że już przez RBRa nawet sobotę i niedzielę zarywasz gdzie kiedyś było to nie do pomyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A z tymi badaniami nie picuj bo je widziałeś i je masz także znowu nie kituj i wiesz dobrze że ja o tym wiem.

Zapewniam cię, że nie widziałem żadnych dokumentów z wynikami badań kotłów RBR, wykonanych przez jednostkę badawczą posiadającą akredytację na wykonanie badań kotłów - za wyjątkiem badania kotła RBR 23 kW, które wykonano w instytucie, w którym wtedy pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tak do końca jak ci się zawijan wydaje.

Jedna znana firma b.dobrze presperująca na rynku naszym a jeszcze lepiej na europejskim zaproponowała mi do testów nowy model kotła na eko groszek.Mam poczekać miesiąc.

Najlepsze w tym jest to,że jeszcze go nie wymyśliła a już wie,że będzie w 5 klasie.To ci ciekawostka co? Nie mają wymiennika,badań ale już wiedzą,że będzie LUX hehe.POlska to dziwny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, przypomnę że to wątek o kotle RBR a nie o tak Twoim ulubionym temacie badań.

O badaniach stworzyłem specjalny wątek, proszę tam się wywnętrzaj, bo tutaj tylko trollujesz a ja Ci niepotrzebnie w tym pomagam.

Od jutra niestety już nie będę Cię wspomagał i zajmę się tylko pytaniami związanymi z tematem wątku czyli kotłem RBR-Ekouniwersal, w miarę wolnego czasu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...