Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Aha, przypomnę że to wątek o kotle RBR a nie o tak Twoim ulubionym temacie badań.

O badaniach stworzyłem specjalny wątek, proszę tam się wywnętrzaj, bo tutaj tylko trollujesz a ja Ci niepotrzebnie w tym pomagam.

Od jutra niestety już nie będę Cię wspomagał i zajmę się tylko pytaniami związanymi z tematem wątku czyli kotłem RBR-Ekouniwersal, w miarę wolnego czasu.

Pozdrawiam.

Nie musisz mi przypominać. Ja wiem, że to jest wątek o RBR-Ekouniwersal i pisałem właśnie o RBR-Ekouniwersal. To nie moja wina, że nie możesz pokazać dokumentu z badań tego kotła, wykonanych przez jednostkę badawczą, posiadającą akredytację na badania kotłów. Chyba, że pokażesz dokument zwalniający kotły RBR-Ekouniwersal z obowiązku wykonania takich badań przed wypuszczeniem go rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie drwij bo przecież masz na tym świstku ten sam zapis co i ja.

A powiem Ci że więcej je widziało jak się tu przyznaje do tego, w tym i Ty.

I przestań znowu mataczyć że nie wiesz gdzie, bo już dość o tym było że w Małej Energetyce a Ty dalej głupa praskasz że podgrzać atmosferę.

Co dalej Twój kompan będzie normami rzucał i linkami ?

Napisałeś że podzlecaliście badania Proftechowi ?

Pisałeś.

A co jak Wam te badania robili to było ważniejsze jak komuś innemu ? inaczej robili dla kogoś innego niż dla Was ?

Czy Ty większy "krzyż" nad nimi robiłeś, ha ?

Dobrej nocki Zawijan, bo widzę że już przez RBRa nawet sobotę i niedzielę zarywasz gdzie kiedyś było to nie do pomyślenia :)

I znowu mataczysz.

1. Jeśli te badania, o których piszesz tu tak często, były robione w firmie Mała Energetyka, to z absolutną pewnością stwierdzam, że Mała Energetyka nie miała akredytacji na badania kotłów, co bardzo łatwo można sprawdzić na oficjalnej stronie Polskiego Centrum Akredytacji.

2. Firmie Proftech, owszem, zlecaliśmy badania w zakresie, na który miały akredytację, stąd też z absolutną pewnością stwierdzam, że nie miała ona akredytacji na badania kotłów, co też bardzo łatwo można sprawdzić na oficjalnej stronie Polskiego Centrum Akredytacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie obchodzi co tam skrobiesz Zawijan, bo niema już tego kto może Ci dać po buzi za te wpisy.

kotły mają badania i Ty je widziałeś, na podstawie tych badań niema problemu żeby dostać dofinansowanie z niskiej emisji, dla mnie i dla tych którzy chcą zakupić ten kocioł nawet do dopłat niema to znaczenia to co piszesz, o sobie już nawet nie wspomnę.

Powiem Ci w tajemnicy że pewnie na następny tydzień będę u siebie montował następnego RBRa, najnowszego, i ten na 101% jest bez badań :)

Taki ze mnie ryzykant, hehe

Na dodatek muszę za niego normalnie zapłacić, niema że boli :(

Może ktoś zechce mnie znowu za to zamknąć ? :)

Z Tobą w sumie to nawet fajnie się gada, przynajmniej nie chcesz mnie zamykać, za to Cię lubię :)

Taki kryzys teraz w więziennictwie, gdzie by tu upchać nawet samych kotlarzy a co dopiero tych co sprzedają ich kotły ?

Mordercy musieli by biegać po ulicach żeby zwolnić im miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie kiedy będzie pełna funkcjonalność statystyk? bo coś ta konserwacja zadziałała in minus.

Średnia moc kotła - 'Uzupełnij moc nominalną kotła' - gdzie to się wpisuje?

porównanie kosztów zakupów i ogrzewania - brak

Myślałem, że tylko u mnie coś na-grzebane, ale widzę u innych jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
U mnie też zasypy musiałem pouzupełniać, a dokładniej wybrać węgiel z listy.

 

 

Jak chciałbyś ,poprawnie,spokojnie i z wielką zabawa spalić i tak pewnie byle jaki opał.

Sprzedaj koalicję.Zapisz się na banicję.Kup ster straszliwy SPP-zadzwoń do Bolka-on Ci da ster właściwy.

:)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"spiskowiec", "Bolek@Lolek", "boluslolusj23" (byś się zdecydował w końcu)

 

Wspomniałeś że swego czasu był temat na zrobienie zawodów z kotłami. Coś więcej byś napisał w tej kwestii? Strony techniczne, reguły zabawy, i tam takie różne ciekawe.

 

Odpowiadam po kolei.

Mam tylko jednego nicka, bo mojego poprzedniego zablokowali mi na amen. A w tym kraju czy się komuś to podoba czy nie, mam prawo wypowiadania się publicznie, choćby na FM. Trochę to dziwne, że dostałem bana na wieki - ponoć za naruszenie regulaminu. Tylko nikt mi nie podał w którym poście ani którego punktu. ale, niech tam im na zdrówko idzie i oby chociaż nogi zdrowe mieli.

 

Tak. Był przed laty taki pomysł, aby zebrać się w kółku zainteresowanych producentów, wspólnie ustalić algorytm badań eksploatacyjnych, nazwlekać węgli różnistych, namieszać niczym na placu u "porządnego" dilera i pod kontrolą wspólną i aparatury analitycznej tudzież rejestracyjnej palić, palić palić.

I we pan co z tego wyszło? Ano to, że się jedna jedyna firma na to zgodziła. I nie było to Instalco.

W różnych gadkach później było tak: a bo trzeba by było za to zapłacić. Bez zastanowienia się, że za darmo to się nawet w ... nie dostanie.

Tak umarła idea, aby kolektywnie ustawić ranking. Podparty wynikami badań.

 

Jak pan myśli? Dlaczego tak na prawdę nie chcieli startować? Ja może i odpowiedź częściowo znam. Ale co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałbyś ,poprawnie,spokojnie i z wielką zabawa spalić i tak pewnie byle jaki opał.

Sprzedaj koalicję.Zapisz się na banicję.Kup ster straszliwy SPP-zadzwoń do Bolka-on Ci da ster właściwy.

:)

 

Widziałem u Jareckiego w przeglądzie sterowników i przyznam że SPP v2 prezentuje się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to była kasa wielkości przeciętnych badań i ktoś wiedział że nie będzie na 1szym miejscu w takim rankingu, to... w sumie nie dziwię się że delikwent wymiksował się z zabawy.

Chyba że była to kasa "symboliczna", to w tedy nie wiem.

 

Chyba się Pan ze mną zgodzi, że wynajęcie stanowiska kosztuje. Personel też.

A tak dla potomności: to miały być badania wyłącznie po kosztach. tylko, że się towarzystwo jeszcze przed rozmowami o partycypacji i jej wielkości wycofało. Pozostało jeno biedne Ogniwo na boisku. Z kim mieli grac?

W sporcie coś takiego to się chyba nazywa: wygrana walkowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to była kasa wielkości przeciętnych badań i ktoś wiedział że nie będzie na 1szym miejscu w takim rankingu, to... w sumie nie dziwię się że delikwent wymiksował się z zabawy.

Chyba że była to kasa "symboliczna", to w tedy nie wiem.

Przeważająca większość kotlarzy doskonale wie, że nie ma szans na 1-sze miejsce w takim rankingu, bo przecież doskonale wiedzą, co produkują. A ci nieliczni, którzy takie szanse mają, budują sobie swoje własne laboratoria, nie akredytowane, bo takie wystarczą do dobrego sprawdzenia tworzonych przez siebie wyrobów. A potem przebadany przez siebie produkt bez obaw zgłaszają do badań w jednostce akredytowanej, nie obawiając się o wyniki, bo mogą się one różnić tylko niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważająca większość kotlarzy doskonale wie, że nie ma szans na 1-sze miejsce w takim rankingu,.

 

Zwycięzca może być tylko jeden, więc szansa na pierwsze

miejsce maleje ze wzrostem ilości zawodników.

 

Sam pomysł takiego konkursu ma sens dla organizatora, który

na tym zarobi. Firmy na podium będą się mogły pochwalić, ale

raczej sprzedaż od tego nie wzrośnie. Pozostali stracą.

 

W sumie - kasa wyrzucona w błoto.

Edytowane przez Wlodek_PID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, przypomnę że to wątek o kotle RBR a nie o tak Twoim ulubionym temacie badań.

O badaniach stworzyłem specjalny wątek, proszę tam się wywnętrzaj, bo tutaj tylko trollujesz a ja Ci niepotrzebnie w tym pomagam...

Nie udawaj... dobrze wiem, że "pomagasz" potrzebnie.

Dlaczego tak chętnie i obszernie dyskutujesz na temat badań i dokumentów, skoro są to niepotrzebne bzdety??? Powiem ci, dlaczego. Dlatego, że w ten sposób odwracasz uwagę czytelników od faktu, że kocioł OGNIWO EKO PlusM czyści się niewspółmiernie łatwiej i krócej od kotła RBR. Przeciwstawianie czyszczenia kotłów OGNIWO EKO Plus i RBR było przez ciebie i tobie podobnych wysuwane na forum, jako najważniejsza różnica na korzyść RBR-a. Teraz, kiedy pod względem czyszczenia góruje OEPM, ta cecha jest już dla was bardzo kłopotliwa i chcecie ją ukryć pod beznadziejną dyskusją o normach, badaniach i dokumentach.

 

Piszę "beznadziejną", bo taka ona rzeczywiście jest. Producent, który sprzedaje rocznie np. 500 kotłów z zyskiem 2.000zł na sztuce, ma dość szmalu, aby w razie kontroli zapłacić bez mrugnięcia okiem karę 100.000zł, którą przewiduje prawo za sprzedaż bez potrzebnych dokumentów. Do czasu kontroli więc - hulaj dusza, piekła nie ma. Szmalu przyrasta. A po zakazie produkowania skontrolowanego produktu zmieni się profil na inny... i od nowa.

 

Gorzej będą mieli nabywcy takich kotłów. Wcześniej, czy później, wejdą w życie przepisy o audytach kotłowni prywatnych. I wtedy trzeba będzie wylegitymować swój kocioł stosownymi dokumentami, lub go zastąpić innym, "homologowanym". Oj, będzie się wtedy działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udawaj... dobrze wiem, że "pomagasz" potrzebnie.

Dlaczego tak chętnie i obszernie dyskutujesz na temat badań i dokumentów, skoro są to niepotrzebne bzdety??? Powiem ci, dlaczego. Dlatego, że w ten sposób odwracasz uwagę czytelników od faktu, że kocioł OGNIWO EKO PlusM czyści się niewspółmiernie łatwiej i krócej od kotła RBR. Przeciwstawianie czyszczenia kotłów OGNIWO EKO Plus i RBR było przez ciebie i tobie podobnych wysuwane na forum, jako najważniejsza różnica na korzyść RBR-a. Teraz, kiedy pod względem czyszczenia góruje OEPM, ta cecha jest już dla was bardzo kłopotliwa i chcecie ją ukryć pod beznadziejną dyskusją o normach, badaniach i dokumentach.

Nic poza kolejną reklamą Twojego dzieła i kolejną próbą dyskredytacji kotła o którym jest wątek.

Tak to wygląda panie kolego.

Nie tak dawno pisałeś że M-ki w ogóle nie będzie trzeba czyścić, już zmieniłeś znowu zdanie ?

Widzisz ja swojego nowego kotła tego naprawdę bez badań jaki będę teraz montował nie będę czyścił już wcale :) samo się zrobi.

No raz na jakiś czas pewnie będę musiał zepchnąć pył z furtki drzwiczek.

Znowu jesteś z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzca może być tylko jeden, więc szansa na pierwsze

miejsce maleje ze wzrostem ilości zawodników.

 

Sam pomysł takiego konkursu ma sens dla organizatora, który

na tym zarobi. Firmy na podium będą się mogły pochwalić, ale

raczej sprzedaż od tego nie wzrośnie. Pozostali stracą.

 

W sumie - kasa wyrzucona w błoto.

 

No, no

 

Też się dziwię, że w jakichkolwiek zawodach stają w szranki różni. A nie tylko mistrzunio.

Gdyby tak było, to by pewnie nawet Andriu Golota do tej pory pasami obwiązany weltmajstrem był.

 

a teraz szanowny panie: organizatorami miała być grupa a nie jakiś jeden on. Grupa producentów różnych kotłów. I mieli wspólnie ustalić warunki badań. Po kosztach.

 

Gdybym coś napisał, o czytaniu ze zrozumieniem, to by się pewnie pan obraził. To już bezpodstawnie ale dla pewności krzyczę PRZEPRASZAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż wzrośnie, jeśli przybędzie instalatorów, którzy obsługują

i polecają Twój produkt. Czy sądzisz, że oni (instalatorzy) kierują

się rankingiem jakichś badań? :D

Oj na pewno nie, nie wspomnę już o ich wiedzy w doborze mocy kotłów do obiektów które te kotły mają ogrzewać.

"Panie bierz pan większy żeby było trochę zapasu :)"

i takim sposobem w nowym domku 120m2 dobrze ocieplonym ląduje kocioł 25 czy 28kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż wzrośnie, jeśli przybędzie instalatorów, którzy obsługują

i polecają Twój produkt. Czy sądzisz, że oni (instalatorzy) kierują

się rankingiem jakichś badań? :D

 

Pewnie, że nie.

Spytaj tutaj niektórych oficjalnych i ukrytych, czym się kierują. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to o ... chodzi. Niektórzy to się nawet wyprą, że kogoś na oczy widzieli, A skąd się u niego w reklamie wzięli? A kto to może wiedzieć? Niezbadane są wyroki Nieba.

 

Tylko, ze ranking miał być dla potencjalnych nabywców. A przecież jeśli się uprzesz na blondynkę, to ci żaden A.* brunetki nie wciśnie. No może ryżawą, ale to ponoć odmiana blond.

 

*. A. od Alfons - to takie stare piękne imię. Nawet taki święty jest w spisie.

Wg cioci Wiki to "Gdy ukończył 16 lat zdobył podwójny doktorat z prawa świeckiego i kościelnego. Stał się cenionym adwokatem. W wyniku uknutej intrygi przegrał prowadzony proces sądowy...."

Edytowane przez boluslolusj23
*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...