Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

@lestek27

 

z malutkim "batorym" ...

 

@Wiesław

 

Zima już od dwóch lat się zbiera ... ;) Może w tym roku :)

 

 

Ten Batory to chyba jeszcze mniejszy od małej Ekoenergii?

Coś tam przeczytałem między spamem.

Nie stać mnie na zmiany kotła co sezon. Teraz już się trzeba bujać z tym co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prawdziwa mała ekoenergia 5-10kW jest mniejsza od batory 10

 

Jeszcze przez jakiś czas, dobre 2tygodnie małego batorego nie zobaczysz, krótką partię próbną w części ja wybrałem, nie wiem ile poszło do RBR i tyle...

forma maszynowa się teraz robi, nie wyszła, wymaga poprawek a to trwa, a wszyscy mają o tej porze urwanie głowy, także odlewnie

 

wklejam dla chętnych porównanie małej ekoenergii z batory10

mały z wymiarami.jpgslicon do batory.jpgeko10kW spód paleniska wym.jpgeko 10kW z wymiarami.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lestek27

Bujać ? Co Ci nie działa ?

 

@Wiesław

U nas lało dwa dni - ciągle - całkowicie wyleczyłem się z okien dachowych - największy błąd.

 

Wszystko działa. Problemów nie ma.

Tak mi się powiedziało.

Należę raczej do tych zadowolonych użytkowników.

Chociaż latem spalanie nigdy nie zeszło tak nisko jak co niektórzy piszą ale to pewnie wynik podłączenia zmywarki i dwóch pralek do ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zmniejszyć, to z ekoenergii kupujesz:

mniejszą część odlewu paleniska 5-10kW

palenisko 5-10kW

ślimak 5-10kW

 

reszta zostaje z ekoenergii 25 (motoreduktor i zewnętrzna część odlewu)

 

Może to miałoby jakiś sens.

Ale najpierw muszę poczekać na konkretną zimę. Domek ocieplenia nie ma bogatego to i kociołek może mieć co robić jak przyjdzie -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci przebija na CO - u mnie podłogówka dogrzewała "grawitacyjnie" poddasze latem :D

 

Udało mi się zejść do 3,2-3,6kg/d - niżej z baniakiem 250l ni chu chu ...

 

Oczywiście że przebija na CO.

Chyba nie da się ustawić latem tak żeby nie przebijało.

U mnie zużycie jest na poziomie ok 4kg. Jak widzę czasem że niektórzy spalają latem po 2kg to nie wiem czy wierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przebija na CO.

Chyba nie da się ustawić latem tak żeby nie przebijało.

U mnie zużycie jest na poziomie ok 4kg. Jak widzę czasem że niektórzy spalają latem po 2kg to nie wiem czy wierzyć

 

Ja miałem spalanie od około 2,5 do 4,5kg na ciepłą dobę. Wszystko po prostu zależało ile tej wody szło.Testowałem kilka dni palnik na samo podtrzymanie [krótki wypad nad morze] I średnio spalanie na podtrzymaniu bez użycia CO wychodziło około 1,7kg.

Paradoks miałem taki że więcej na zagrzanie wody idzie mi groszku o wyższej kaloryczności niż najtańszego jareta. Po prostu jaret aż tak szybko się nie wypala w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie do wczoraj paliłem Jaretem całe lato.

Wczoraj zasypałem Retopal z lokalnego składu i tak już zostanie na zimę.

U mnie trochę ciepłej wody schodzi. W domu są cztery dorosłe osoby i dwójka małych dzieci a do pracy wychodzę tylko ja.

Dwie pralki i zmywarka podłączone do ciepłej wody też robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest. Problem poolega na tym że chyba nie ma strony na którejktórej byś o tymnie wspomniał.

Pisanie ciągle o jednym staje się po pewnym czasie nudne i męczące co ma właśnie tutaj miejsce.

Każdy rozśądny człowiek potrafi dostrzec że większość nie chce już zaśmiecania wątku.

Nie mam nic wspólnego z tą branżą ale czesem chciałbym przeczytać spostrzeżenia innych użytkowników lub ich rady a zamiast tego widać tylko utarczki słowne w temacie badań. Przecież jest wątek o badaniach oraz " RBR bez cenzury". To chyba bardziej odpowiednie wątki do takich dyskusji. Czy tak trudno zrozumieć?

To jest forum informacyjne, a nie rozrywkowe. Informacje czasem bywają nudne. Szczególnie informacje niewygodne.

 

Piszesz, że masz dość utarczek słownych. Rozumiem cię. Ale powiedz mi, czy ja prowadzę te utarczki sam ze sobą? Przecież nie. Podaję pewne informacje, które wiem, a pewne grono osób usiłuje te informacje zakrzyczeć, zakłamać... czym zmusza mnie do dawania kolejnych informacji prostujących. Zauważ, że nigdy nie wtrącam się, kiedy dyskutujecie merytorycznie o eksploatacji tych swoich RBR-ów. Ale kiedy zaczyna się fałszywa reklama, to mnie ponosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przebija na CO.

Chyba nie da się ustawić latem tak żeby nie przebijało.

U mnie zużycie jest na poziomie ok 4kg. Jak widzę czasem że niektórzy spalają latem po 2kg to nie wiem czy wierzyć

W porządnie zrobionej instalacji CWU nie ma prawa przebijać na CO bez woli użytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło.

Ja mam jeszcze ceramikę więc tym bardziej przebija.

Palaczem też wybitnym nie jestem bo doświadczenie niewielkie.

 

Ja bym trochę podtrzymanie rozciągnął, chyba że węgiel już na to nie pozwala, no i różnica w dmuchawie między podtrzymaniem, a grzaniem spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem spalanie od około 2,5 do 4,5kg na ciepłą dobę. Wszystko po prostu zależało ile tej wody szło.Testowałem kilka dni palnik na samo podtrzymanie [krótki wypad nad morze] I średnio spalanie na podtrzymaniu bez użycia CO wychodziło około 1,7kg.

Paradoks miałem taki że więcej na zagrzanie wody idzie mi groszku o wyższej kaloryczności niż najtańszego jareta. Po prostu jaret aż tak szybko się nie wypala w podtrzymaniu.

Na którym sterowniku ci tyle wyszło? Masz jeszcze coalę czy latem też palisz na SPP? Ja mam oba , ale jakoś nie umiałem zadawalająco ustawić SPP do pracy letniej i dałem sobie spokój . Na coali zapominam o piecu na całe lato( chyba że wygaśnie - w tym roku dwa razy) i mam średnie zużycie na CWU za ostatnie dwa miesiące - 2,4 kg na dobę (140l zasobnik i trzy osoby) i ciekawi mnie w gdzie jest minimum do samego podtrzymania palenia, bez odbioru ciepła.

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym sterowniku ci tyle wyszło? Masz jeszcze coalę czy latem też palisz na SPP? Ja mam oba , ale jakoś nie umiałem zadawalająco ustawić SPP do pracy letniej i dałem sobie spokój . Na coali zapominam o piecu na całe lato( chyba że wygaśnie - w tym roku dwa razy) i mam średnie zużycie na CWU za ostatnie dwa miesiące - 2,4 kg na dobę (140l zasobnik i trzy osoby) i ciekawi mnie w gdzie jest minimum do samego podtrzymania palenia, bez odbioru ciepła.

 

Ja mam już tylko Spp. Generalnie chodzi mi o to że nie można porównywać domów,spalania. Tak jak preferencji użytkowników. Ja np pale od 10 września,powód jeden. Skoro mało spalam to chce mieć komfort użytkowania cały rok. Nie chce mi się już walczyć o 0,5kg kosztem jakości mieszkania/grzania [żonka ciepłolubna].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie można porównywać domów i preferencji temp. Ale można porównać pracę kotła (zużycie opału) na zerowym poborze ciepła- tylko podtrzymanie to takie "zero bezwzględne"

 

Niby tak,ale inne będzie spalanie gdy na piecu jest 60 stopni a inne gdy spalanie ktoś ma na 40-45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...