Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

z jak grubej blachy robicie zawirowywacze spalin?

czym to ciąć? nie mam dostępu do żadnych dużych maszyn.

 

kombinuje w mojej 12 "utrudnić" dostęp do komina, żeby spaliny dłużej były w piecu.

 

chodzi mi po głowie, czy nie umieścić po-prostu między pólkami kawałków kątownika.

jeśli byłyby poukładane pod kątem mogłyby wydłużyć drogę spalin.

Jednocześnie przejmowały by część temperatury, można by je było usuwać, i układać w różne kształty.

 

obrobię je sobie szlifierką kątową. co Wy na to?

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

,,,, z jak grubej blachy robicie zawirowywacze spalin? ,,,,

 

,,,, kombinuje w mojej 12 "utrudnić" dostęp do komina, żeby spaliny dłużej były w piecu. ,,,,

 

 

Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markizy to raczej chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń ale przy okazji trochę wyciszają deszcz:-)

 

Witaj lestek,

 

Potwierdzam to co piszesz. Markizy to idealny wybór jeśli chodzi o ochronę przed nagrzewaniem pomieszczeń, a dodatkowo mamy wyciszenie odgłosu padającego deszczu. Możemy je mieć rozwinięte na szybie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a na zimę zwijamy do kasetonu.

Tkanina w formie siateczki z polichlorku winylu nie zasłania widoku za oknem.

 

Alternatywą są rolety zewnętrzne, które zapewniają całoroczną i kompleksową ochronę na oknach dachowych.

Więcej na http://www.velushop.pl

 

Pozdrawiam,

Katarzyna

Doradca VELUX

mhl zew 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.

 

A co myślicie o tym żeby zrobić taki ślimak i umieścić go w rurze wylotowej tuż przed kolanem tam gdzie czujnik TS?

Coś podobnego jak ma nowa M'ka w tych 3 rurach tylko krótsze.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję udać się do najbliższego punktu dystrybucji złocistego płynu, nabyć kilka puszek, przeprowadzić konsumpcję. Z materiału, który pozostał po konsumpcji wykonać labirynt dla spalin ewentualnie zmniejszyć tylko światło kanałów spalinowych (szukać pod hasłem "rura hesówka"). Jeśli patent się nie sprawdzi, usunąć bez żalu i zbędnych kosztów. Jeśli zda egzamin, wykonać kopię tworu z bardziej trwałego materiału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.

 

koncepcja ciekawa

myślę nad ułożeniem wzdłuż na mokrej półce kilku profili 20x30x2mm nie koniecznie ścisło .

 

Na logikę zwiększy się masa żelastwa do ogrzania w piecu, przez dym. i cała energia dymu oddana do tego żelastwa powinna już zostać w piecu.

 

Czyszczenie pieca (robię przy każdym zasypie) będzie wymagało wyjmowania żelastwa co może być kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncepcja ciekawa

myślę nad ułożeniem wzdłuż na mokrej półce kilku profili 20x30x2mm nie koniecznie ścisło .

 

Na logikę zwiększy się masa żelastwa do ogrzania w piecu, przez dym. i cała energia dymu oddana do tego żelastwa powinna już zostać w piecu.

 

Czyszczenie pieca (robię przy każdym zasypie) będzie wymagało wyjmowania żelastwa co może być kłopotliwe.

Nie chodzi jednak o to, aby "energię dymu" zatrzymać w piecu, ale o to, aby poprzez wodę przenieść ją do ogrzewanego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi jednak o to, aby "energię dymu" zatrzymać w piecu, ale o to, aby poprzez wodę przenieść ją do ogrzewanego obiektu.

 

Zgadza się. Ale wymiany są dwie - dym - żelastwo i żelastwo -woda.

 

o ile energię z żelastwa woda sobie może systematycznie chłonąć, o tyle energie z dymu, żelastwo może pochłonąć tylko w czasie kiedy dym jest w piecu.

Zakładam, że grzania kotłowni (jest w bryle budynku) przez komin nie uwzględniam jako "Zysku" ze spalania węgla.

 

jeśli więc przechwycę więcej ciepła ze spalin zanim opuszczą one budynek, to więcej ciepła będzie mogła ta woda rozprowadzić po budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziś rozpaliłem swojego RBRa na ruszcie awaryjnym co robie juz od kilku dni ze wzgłędu na duża ilość drzewa ( wiem ze niektórzy miłośnicy kociołkow tego nie pochwalaja ) ale chciałem wyprówować swój układ grawitacyjny gdyż taki zostawiłem Chciałem pogonić kociołek do 70 st ale sie nie dało załączala sie sama pompka w trybie ręcznym i nie dało sie jej wyłączyć proszę mi powiedziec czy jest to jakies zabezpieczenie wydaje mi sie ze załączyła sie przy 65st Chiałem zapytac czy sama sie wylaczy przy spadku temp Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziś rozpaliłem swojego RBRa na ruszcie awaryjnym co robie juz od kilku dni ze wzgłędu na duża ilość drzewa ( wiem ze niektórzy miłośnicy kociołkow tego nie pochwalaja ) ale chciałem wyprówować swój układ grawitacyjny gdyż taki zostawiłem Chciałem pogonić kociołek do 70 st ale sie nie dało załączala sie sama pompka w trybie ręcznym i nie dało sie jej wyłączyć proszę mi powiedziec czy jest to jakies zabezpieczenie wydaje mi sie ze załączyła sie przy 65st Chiałem zapytac czy sama sie wylaczy przy spadku temp Pozdrawiam

Tak to jest zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła - załącza się zawsze przy wzroście temp pow. 60 st.- nawet w trybie ręcznym. I nie wyłączy się sama jak opadnie temperatura. U ciebie aby wypróbować grawitację po prostu wyjmij wtyczkę pompy z gniazda. Oczywiście wtedy musisz osobiście nadzorować kocioł - w tej sytuacji nie ma żadnego zabezpieczenia przed zagotowaniem wody (termik odłącza tylko dmuchawę i uruchamia pompy , a ty teraz z tego nie korzystasz)- nie? Tak więc UWAGA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale wymiany są dwie - dym - żelastwo i żelastwo -woda..

(...)

 

Ale trzy sposoby przekazywania energii: promieniowanie, konwekcja i przewodzenie. Piszesz o jednej/dwóch a zawijan, jak się domyślam, próbuje zwrócić Twoją uwagę na trzecią :) Nie mniej ważna jest powierzchnia kontaktu "żelastwa" nie tylko ze spalinami ale i ze ścianką kotła.

 

@malina - jeśli masz właściwie zrobiony układ otwarty, niebezpieczeństwo zagotowania wody jest mniejsze.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmaj22 zastanawiam się własnie nad tą grawitacją bo na starym śmieciuchu działała super no ale rury 2 cale zostały podłączone do orginalnego wyjscia z pieca i jest to zredukowane zastanawia mnie czy ciepła woda na tym przejscju sobie poradzi a szkoda bo mogłem zamówić wyjscia chociaż na 1 cal ponoć nie stanowiłoby to problemu w instalco Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmaj22 zastanawiam się własnie nad tą grawitacją bo na starym śmieciuchu działała super no ale rury 2 cale zostały podłączone do orginalnego wyjscia z pieca i jest to zredukowane zastanawia mnie czy ciepła woda na tym przejscju sobie poradzi a szkoda bo mogłem zamówić wyjscia chociaż na 1 cal ponoć nie stanowiłoby to problemu w instalco Pozdro

Standardowo w RBR są przyłącza 1 cal. Można zamówić o większej średnicy. Na miedzi 28 grawitacja na pewno pójdzie tylko kwestia jej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...