Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Dzis rozpalilem na grawitacjii pompkę odłączyłem doszedłem do 83 stopni poźniej trzabyłoby furtke przymykac jak rozchulało to lekko otwierac i tak w kołko bo nie ma szans zeby samo odebrało bez kontroli piec za wydajny w stosunku do starego smieciucha przyznaję też żę już sie bałem temp szła do góry myśle żę jest możliwe palenie na grawitacji ale bardzo bardzo czasochłonne No Fenix2 masz racje miałem na myśłi 2 cale do 2 cali ale ani ja ani instalator o tym nie pomyslelismy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Pierwszy sezon na nowym piecu rozpoczęty i pierwsze problemy ;) palnik nie dopala i w popielniku dużo koksu, dużo sadzy na wymienniku.Może jakieś sugestie odnośnie ustawień jest to mój pierwszy tego typu piec do tej pory paliłem zwykłym śmieciuchem a tam wszystko było proste :) . Jeszcze jedno pytanie kocioł ustawiłem na 42* podbija temp do ok 47* i w domu mam jak w saunie jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tą niedolegliwością . Troche tego dużo jak na początek ale cóż wszystkiego trzeba się nauczyć. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dopala, a palisz w trybie retortowy eCoal, to dmuchawa do góry lub skróć czas podawania.

Jeśli nie korzystasz z regulatora pokojowego, to przejdź na grupowe, tam tyle nie przebija. Zadana 42 st.C to trochę mało, masz w ogóle podpięty czujnik temperatury wewnętrznej ? Grzejniki czy podłogówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dopala, a palisz w trybie retortowy eCoal, to dmuchawa do góry lub skróć czas podawania.

Jeśli nie korzystasz z regulatora pokojowego, to przejdź na grupowe, tam tyle nie przebija. Zadana 42 st.C to trochę mało, masz w ogóle podpięty czujnik temperatury wewnętrznej ? Grzejniki czy podłogówka ?

 

Czujnik temp. wew. mam podpiety mam tylko grzejniki.Na grupowe troche sie narazie boje przechodzic bo to wymaga pewnej wiedzy a ja dopiero "raczkuje " w temacie i obsłudze, 42* to moze i mało ale w domu mam 26* wiec gorąco :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam podłaczony do neta .

 

No sporo nauki Cię czeka:-)Ale luzik ogarniesz.

Skopiuj sobie czyjeś ustawienia i kombinuj na grupowym.

Przegrzewa Ci pomieszczenia i może spróbuj ustawić pracę pompy na cykliczne z zalaczonej dopasować czasy lub przykrec grzejniki.

Lub po prostu ustaw pracę pompy na wyłączona i automat sam ją włączy jak temp spadnie o histeryze żądanej.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim skromnym zdaniem powinieneś przejść na grupowe.

 

Ja bardzo szanuje wszystkie rady i sugestie tylko prosze zrozumiec moje rozterki dopiero ucze sie obsługi tego sterownika a Panowie juz chca mnie rzucic na glebokie wody.Skad mam widziec jaka ustawic moc max kotla jaka min moc a nie wspomne juz o mocy dmuchawy moje doswiadczenie w tym temacie jest zerowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...