Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temp. jest juz ok , a ma palniku lekko ponad korone ( nie wiem ile powinno byc ponad korone ) i troche koksu ale z tego co widac w popielniku to koks spada na przednia strone szyflady ( tj od strony drzwiczek ) z tylu szyflady popiol prawie jak z papierosa, z tego co troche tu przeczytalem to moze byc wina nieszczelnej korony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokonać cudów, aby z tym sterem pozbyć się sadzy. Może spalanie typ: retortowy-ręczny ???

 

No to skoro sadza jest w pakcie to musze sie z tym zgodzic da sie z tym zyc ,a co do retortowy-reczny to jestem za cienki w te klocki dopiero zaczolem

1 sezon z tym kotlem wiec bez wyczynow narazie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze się pokusić o zaktualizowanie softu stera do wersji 0.3.1.8 a wtedy masz jeszcze możliwość sterowania dawką grochu i to też może polepszyć sytuację.

Nadmuch 37% to troszkę za mało i na początek to bym zmienił bym soft, podniósł nadmuch o 2% i zmniejszył podawanie do 3 powtórzeń (nowy soft). W tym kotle sadza jest na własne żądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem za cieniutki, skoro sadza w tym kotle z tym sterownikiem to wyjątek. :)

Na innym algorytmie procesu spalania zero sadzy. Dziwne ???.

Zostawmy to. Najlepiej komorę wyłożyć ceramiką i nagrzany korpus ceramiczny wypali sadzę, która to sadza jest w "pakiecie" (jak to określił jorg1). Ster w miarę poprawnie prowadzi kocioł przy sporym odbiorze ciepła. Mały odbiór ciepła = sadza w kotle.

Dobra już więcej nie piszę bo mnie koledzy zajadą ochami i achami.

Pozdrawiam zadowolonych i tych mniej zadowolonych także.

Nadal czekam na zmniejszenie (najlepiej regulowane) dawek paliwa w kolejnych podaniach w grupowym i oczywiście kickstart dla dmuchawy.

Może na gwiazdkę, gwiazdka spadnie z nieba, o przepraszam z ES-a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem za cieniutki, skoro sadza w tym kotle z tym sterownikiem to wyjątek. :)

...

...

Jak dasz odpowiednią ilość powietrza to dlaczego ma być sadza? Wiadomo że za dużo to w komin, za mało to sadza. Tylko znaleźć ten środek a ma jeszcze wiele możliwości do wykorzystania.

Przy małym odbiorze podobnie jak przy dużym i jak w każdym kotle i przy każdym sterowniku. Kiedy ma grzać to grzeje, jak nie ma grzać to stoi a tu trzeba też dopracować podtrzymanie. Jak masz większą ilość takiego samego węgla to zrobisz to raz na cały czas tego opału. I to przy każdym sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa podniesiona o 2% wg zalecen, opal napewno suchy , kotlownia jest pomieszczeniem otwartym wiec ma swobodny dostem do swierzego powietrza, mark3k ja nie mam pretensji do sterownika tutaj problemem jest bardziej moja niewiedza ( palenie w smieciuchu bylo proste i tam sadza czy rozne inne takie to normalka) ,zbigmaz01 zmiana softu czy ty zbyt wiele odemnie nie wymagasz :) Panowie pale dopiero pare dni a wiedzy trzeba przyswoic jak na prace magisterska :rolleyes: temperature moge podnies ale do tej pory staralem sie zeby spadla ;) ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to hulało na pompoie to byłoby łatwiej. A tak, jak podniesiesz temp CO to sie cieplej w domku zrobi:-)

 

Pompe moge zalaczyc tylko jak wylaczylem to na grawitacji spadla mi tem w domu jak podniose temp CO to czy na pompie czy bez pompy cieplej bedzie ( tak mi sie wydaje ) ale jestem otwarty na rozne propozycje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana softu jest śmiesznie łatwa :)

Poczytaj a sam stwierdzisz że dasz radę. Jedyna trudność co może cię spotkać to połączenie stera z kompem a jak to masz to reszta sama się zrobi. Ściągasz soft ze strony ES, podpinasz kompa pod ster, odpalasz pobrany soft i po minucie masz po robocie.

Satysfakcja gwarantowana

http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif

Będzie pan zadowolony

http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...