Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poczatek grzania.jpg Koniec grzania.jpg Szuflada z popiolem.jpg

 

Kopiec znowu musialem podnieść , koks mam nadal i sadze, na zdjeciach slabo to widac ale na palniku od tylu kotla kopiec zapadl sie ponizej otworow z tego by wynikalo ze trzeba na nowo wkleic korone, z tego co widac w szufladzie to od tylu popiol jak z papierosa a z przodu koks ale mimo wszystko troche go duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie widać i sadzę (nawet palnik pod koroną jest obklejony) i niedopał w popielniku.

Pierwsze pytanie, kiedy ostatnio czyściłeś kocioł, wszystko jest drożne ? Pionowy kanał z tyłu, czopuch ?

Drugie, czy czujniki są skalibrowane prawidłowo ?

 

Kociol czyscilem trzy dni temu dzisiaj znowu wyczyszczony, kanal pionowy z tylu tez wyczyscilem co do czopucha to nie zagladalem ale kociol chodzi dopiero ok tygodnia. Czujniki kalibrowalem wg termometru rteciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol czyscilem trzy dni temu dzisiaj znowu wyczyszczony, kanal pionowy z tylu tez wyczyscilem co do czopucha to nie zagladalem ale kociol chodzi dopiero ok tygodnia. Czujniki kalibrowalem wg termometru rteciowego.

A te zdjęcia to przed, czy po czyszczeniu ? ;) Mój po 40 dniach grzania samej CWU tak nie wygląda...

 

Profilaktycznie odkręć dwie nakrętki na rurze łączącej kocioł z kominem i sprawdź czy tam wszystko jest drożne.

 

A jakim węglem palisz, znasz jego parametry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, według strony ciepłowłaściwe.pl zapotrzebowanie mojego domu (180 m2) wyszło na poziomie 10/11kW (przy wyliczeniach podałem optymalną temperaturę w pomieszczeniach 22C)

Ma któryś z Was dom o podobnych parametrach? Chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej ten piec zużyje mi groszku w sezonie grzewczym.

Edytowane przez daamiann88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te zdjęcia to przed, czy po czyszczeniu ? ;) Mój po 40 dniach grzania samej CWU tak nie wygląda...

 

Profilaktycznie odkręć dwie nakrętki na rurze łączącej kocioł z kominem i sprawdź czy tam wszystko jest drożne.

 

A jakim węglem palisz, znasz jego parametry ?

 

Przed czyszczeniem, pale grochem 27MJ mieszany 1:1 z flotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie, według strony ciepłowłaściwe.pl zapotrzebowanie mojego domu wyszło na poziomie 10/11kW (przy wyliczeniach podałem optymalną temperaturę w pomieszczeniach 22C)

Ma któryś z Was dom o podobnych parametrach? Chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej ten piec zużyje mi groszku w sezonie grzewczym.

:D

Jak dom 300m2 to max.3t

 

Mój dom 118m2 potrzebuje 3,5kW sąsiada dom 108m2 potrzebuje 6kW.

Widzisz różnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]334067[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334068[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334069[/ATTACH]

 

Kopiec znowu musialem podnieść , koks mam nadal i sadze, na zdjeciach slabo to widac ale na palniku od tylu kotla kopiec zapadl sie ponizej otworow z tego by wynikalo ze trzeba na nowo wkleic korone, z tego co widac w szufladzie to od tylu popiol jak z papierosa a z przodu koks ale mimo wszystko troche go duzo.

 

Jak tak wygląda komora spalania po trzech dniach to marnie. Strasznie syfi ten opał

Warto by było sprawdzić to co bobasxx pisze. Zwłaszcza czopouch. To co u mnie było po dwóch latach opuściło mi szczękę do samej podłogi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...