Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oby to nie był "flot" podlewany H20.

Sprawdź czopuch i podaj resztę parametrów groszku, jeśli takowe znasz.

 

Flot suchy jak pieprz a innych parametrow groszku nie mam ;) wiem ze z Chwalowic ale jezeli te moje klopoty spowodowane sa flotem to chyba dalsze kombinowanie jest bez sensu trzeba to przemeczyc :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72, a przeczytałeś moje pytanie? Pytam w temacie o kotle RBR, ludzi którzy go posiadają i mają dom o parametrach zbliżonych do mojego...

Wiem, że masz super hiper oszczędny termosik i pompkę itd. Ale niestety, mnie nie stac na nowy dom, jestem w trakcie remontu starego... Kiedyyyyś tam ocieplonego 5cm styro. Będę teraz robił dach i tam już pakuje 30cm wełny, bo póki co calutkie ciepło ucieka z pokoi poprzez poddasze i dach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flot suchy jak pieprz a innych parametrow groszku nie mam ;) wiem ze z Chwalowic ale jezeli te moje klopoty spowodowane sa flotem to chyba dalsze kombinowanie jest bez sensu trzeba to przemeczyc :p .

 

Kopiec Ci się zapada, wywala Ci niespalony groch, koksowych figurek na palniku nie widać, kocioł zasyfiony po trzech dniach, dziwne to. Masz dopływ świeżego powietrza do kotłowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72, a przeczytałeś moje pytanie? Pytam w temacie o kotle RBR, ludzi którzy go posiadają i mają dom o parametrach zbliżonych do mojego...

Wiem, że masz super hiper oszczędny termosik i pompkę itd. Ale niestety, mnie nie stac na nowy dom, jestem w trakcie remontu starego... Kiedyyyyś tam ocieplonego 5cm styro. Będę teraz robił dach i tam już pakuje 30cm wełny, bo póki co calutkie ciepło ucieka z pokoi poprzez poddasze i dach...

Dlatego Ci mówię,że ilość spalonego syfu zależy od strat ciepła domu a straty ciepła domu zależą od izolacji czyli ochronie przed stratami ciepła.

U Ciebie nic nie wiadomo oprócz mocy urzadzenia i pow.domu.

I sam sobie odpowiedziałeś że u Ciebie to jedna Wielka niewiadoma ile energii potrzebuje dom na ogrzewanie a tym samym ile syfu dom zuzyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiec Ci się zapada, wywala Ci niespalony groch, koksowych figurek na palniku nie widać, kocioł zasyfiony po trzech dniach, dziwne to. Masz dopływ świeżego powietrza do kotłowni ?

 

Tak powierza jest dosyc dzisiaj dolozylem na dmuchawie 1% zobaczymy a co do syfu to moze fatyczne duchawa goni popiol z flotu z palnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flot suchy jak pieprz .,,,,

 

Synek a ty wiesz, że do spolenio tego czornego potrzebny jest jeszcze luft.

Jak on mo sie przedrzeć przez ten suchy pieprz.

 

,,,, jezeli te moje klopoty spowodowane sa flotem to chyba dalsze kombinowanie jest bez sensu trzeba to przemeczyc :p .

 

A kubła na śmieci nie mosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sam sobie odpowiedziałeś że u Ciebie to jedna Wielka niewiadoma ile energii potrzebuje dom na ogrzewanie a tym samym ile syfu dom zuzyje.

 

Według strony którą podałem, jest to dokładnie 10,4 kW.... Więc jaka znów wielka niewiadoma? A średnia z ostatniej zimy to 4(z groszem) kW

 

Czyba, że podałem za mało danych?

Nie chciałem poznać bardzo dokładnych wyników co do 1kg zużytego opału, a jedynie opinie użytkowników którzy posiadają RBRa ;)

Edytowane przez daamiann88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...