Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
A widzisz tu jakąś wróżkę ?

No jak,przecież mam się nie wcinać bo Ty chcesz odpowiedzieć na to pytanie:

Według strony którą podałem, jest to dokładnie 10,4 kW.... Więc jaka znów wielka niewiadoma? A średnia z ostatniej zimy to 4(z groszem) kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co prawda nie paliłem na automacie wcale poza kilkoma dniami na początku mojej kariery z tego typu kociołkiem ale automat przebija zadaną CO o 5 stopni a grupowe o 1 st. W moim przypadku te 5 st to sporo za dużo bo ceremika jeszcze to podbija.

U jednych spalanie jest większe u inych mniejsze. Trzeba wyprobować żeby się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze u wiekszości kolegów spalanie grupowe i moje pytanie czy lepsze od spalania w automacie? Jakie wady i zalety zauważyliście przy tym sposobie pracy kotła. Za wszelkie info. będę wdzięczny
Automat trochę przebija. Ale jak masz zawory 4D i 3D to nie problem chyba, zawsze można ustawić te 3-4 stopnie mniej. Plus taki że dajesz Auto i nic cie nie interesuje. No może korektę nadmuchu wprowadzić. Może trochę więcej spalić, ale to by trzeba sprawdzić samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zasypałem dzisiaj kociol wyzerowalem czas pracy podajnika wpisalem czas pracy podajnika do opróżnienia zasobnika [min] i nie pokazala mi sie przewidywana data zasypu. Cos zrobilem nie tak ?

Wszystko zrobiłeś jak trzeba :)

Musisz tylko poczekać aż troszkę popracuje to data się pojawi, tak od razu niema do czego się odwzorować i jak liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...