Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cos nie pasuje w liczeniu tego czasu zasypu bo teraz mi pokazal ze za 4 dni spali mi 130 kg grochu :no:

 

Tak naprawdę spali ile musi , nic na to nie poradzisz .Musisz się do tego przyzwyczaić i nie liczyć ,że będzie Ci palił 5kg na dzień.Mi już teraz spala po 15 kg/dzień.Ja na początku też fiksowałem ale z czasem ci przejdzie,jak dojdziesz do wniosku ,że taki kociołek to super sprawa i twoim problemem będzie nie to ile pali ale to ,że np: trzeba od czasu do czasu go zasypać i wywalić popiół.Bo przy takim piecu nawet o tym można zapomnieć hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę spali ile musi , nic na to nie poradzisz .Musisz się do tego przyzwyczaić i nie liczyć ,że będzie Ci palił 5kg na dzień.Mi już teraz spala po 15 kg/dzień.Ja na początku też fiksowałem ale z czasem ci przejdzie,jak dojdziesz do wniosku ,że taki kociołek to super sprawa i twoim problemem będzie nie to ile pali ale to ,że np: trzeba od czasu do czasu go zasypać i wywalić popiół.Bo przy takim piecu nawet o tym można zapomnieć hehe

 

Ze musi spalic to wszyscy tu wiemy i ze te wyliczenia sa przybliżone ale to fajny bajer jak widac kiedy ( w przybliżeniu ) trzeba nakarmic smoka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze musi spalic to wszyscy tu wiemy i ze te wyliczenia sa przybliżone ale to fajny bajer jak widac kiedy ( w przybliżeniu ) trzeba nakarmic smoka ;)

No właśnie i o to mi chodziło ,bo jak z czasem to ogarniesz i będzie to tak ,że dopiero jak dostaniesz esa o braku wungla to sobie przypomnisz ,że masz kocioł.I jak piszesz jest to fajna zabawa , przy kompie albo tel. ,a nie jakieś tam walczenie z kupą drzewa przez dwa albo trzy tygodnie.Tak bynajmniej było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjąłem że na full jest 125 i już przestałem ważyć. To nie apteka. Wiem mniej wiecej ile kuouję na zimę więc i tak się dowiem ile spaliłem przez sezon. To tak jak pisałeś. Na początku się waży liczy porównuje a potem myśli o tym zeby o tym nie myśleć. I leci kolejne dwa tygodnie inpasowałoby wyczyścić trochę kociołek a nie chce się jak cholera.

Człowiek się robi leniwy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A ja dziś wrąbałem 120 i jeszcze został luz ,a przed zasypem jeszcze było troche grochu ,bo nawet nie było widać ślimaka.Także moim zdaniem 130 albo troche więcej jest osiągalne.

 

Zasobnik pewnie jest bez zmian ilościowo/wagowych.Zamiast bić posty z lestkiem-zważ opał w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5 worków a 25kg od ślimaka do samego dekla bez miejsca wolnego z rozgarnięciem aby siłownik się schował. Wszystko zależy od wielkości grochu, miał wagowo dużo a objętościowo mało.

Może jednak zasobnik jest większy? Kiedyś była opcja z większym zasobnikiem ale wtedy o tym nie wiedziałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5 worków a 25kg od ślimaka do samego dekla bez miejsca wolnego z rozgarnięciem aby siłownik się schował. Wszystko zależy od wielkości grochu, miał wagowo dużo a objętościowo mało.

Może jednak zasobnik jest większy? Kiedyś była opcja z większym zasobnikiem ale wtedy o tym nie wiedziałem :(

Zasobnik standardowy conajmniej nie zamawialem wiekszego, czysty groch sypalem tym razem bez wynalazkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę spali ile musi , nic na to nie poradzisz .Musisz się do tego przyzwyczaić i nie liczyć ,że będzie Ci palił 5kg na dzień.Mi już teraz spala po 15 kg/dzień.Ja na początku też fiksowałem ale z czasem ci przejdzie,jak dojdziesz do wniosku ,że taki kociołek to super sprawa i twoim problemem będzie nie to ile pali ale to ,że np: trzeba od czasu do czasu go zasypać i wywalić popiół.Bo przy takim piecu nawet o tym można zapomnieć hehe

 

Święte słowa!Trzy lata temu też liczyłem,liczyłem.Teraz aby popiół i zasyp.A swoją drogą,to te SMS-y to dobra rzecz hehe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...