Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Novy Ty masz taki kociołek jak ja to wiesz pewnie ile Ci wchodzi groszku do zasobnika. Ja trochę nie mam jak zważyć. W sumie to miałeś taki kocioł jak ja bo zdaje się że się cersmiki poozbyłeś ale nie ma to woływu na zasobnik więc może odpowiesz.

 

Lestek...do Elity Forum dotarłeś przez smarowanie głupich pytań,czy jak.

Chcesz wiedzieć ile "wchodzi" kg opału do podajnika,to musisz go sobie zważyć.Może się tak stać,że raz wsypiesz 100kg i będą to np.4 worki.A raz ,że wsypiesz 4, 5 worka-i to będzie 100kg....

Chyba ,że jako miarę przyjmiesz sobie zasypany na full podajnik-a wtedy,informujesz innych własnym systemem metrycznym np:

Spaliłem 154,5 podajnika tej zimy.Zostało mi jeszcze 100 podajników zapasu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek...do Elity Forum dotarłeś przez smarowanie głupich pytań,czy jak.

Chcesz wiedzieć ile "wchodzi" kg opału do podajnika,to musisz go sobie zważyć.Może się tak stać,że raz wsypiesz 100kg i będą to np.4 worki.A raz ,że wsypiesz 4, 5 worka-i to będzie 100kg....

Chyba ,że jako miarę przyjmiesz sobie zasypany na full podajnik-a wtedy,informujesz innych własnym systemem metrycznym np:

Spaliłem 154,5 podajnika tej zimy.Zostało mi jeszcze 100 podajników zapasu.

:)

Nie wiem czy wiesz ale forum służy wymianie doświadczeń a także luźniejszym rozmowom np. między użytkownikami takiego samego kotła. Ja w przeciwieństwie do Ciebie po pojawieniu się na forum sporo pytałem żeby się dowiedzieć jak palić w takim kotle ponieważ nigdy takowego nie użytkowałem. Ty z tego co pamiętam zawsze miałeś się za najmądrzejszego choć twoje zachowanie o tym nie zawsze swiadczy. A to że ktoś sobie wymyślił licznik postów i nazewnictwo uzależnione od ich ilości to ja mam głeboko w d....e. Można tu na forum znaleźć przykłady oświeconych gór nie rozumiejących podstawowych pojęć więc co kto ma napoisane pod nickiem jest chyba g......o warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pojemności zasobników to w starszych wersjach można uśrednić że pod klapę wchodzi około 125kg, w obecnych zasobniki są trochę przeprojektowane, kiedyś zasobniki były do prawych i lewych kotłów, producent musiał robić jakby dwie wersje bo kanały dosuszacza musiały być po różnych stronach, teraz kanał jest po środku zasobnika żeby pasował i do prawego i do lewego.

Ze względu na to że większość zamawia teraz kotły z palnikami Batory a w przekładniach które są w nich montowane silnik musi być montowany do góry zasobniki też trochę zmieniły kształt ( silnik w górę ) a także zwiększyła się trochę ich pojemność, na plus, także jorguś mógł tyle wsypać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zawory masz teraz ?

Jeśli zwykłe, to przed montażem głowic, musisz wymienić na takie z wkładką i dodatkowo warto też na powrocie dołożyć takie zawory na imbus, przy poźniejszej ewentualnej wymianie grzejnika lub malowaniu, nie trzeba spuszczać całej wody z układu.

Zwykłe 3/4" jakie kiedys zakładalo sie na grzejniki wiec pewnie po herbacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie zasypalem kociol samym grochem i wszystko ok, popiol ok tylko pare koksow to czepial sie nie bede ale ciagle sadza w kotle.Moze jakies sugestie troche probowałem powietrzem manewrowac ale zadnej reakcji ale zaznaczam slabo lub nawet wogole sie nie znam na tych kotlowych " czarach " :) i mam wrazenie ze trocher szybko grochu ubywa jak na sytuacje ktora jest za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie zasypalem kociol samym grochem i wszystko ok, popiol ok tylko pare koksow to czepial sie nie bede ale ciagle sadza w kotle.Moze jakies sugestie troche probowałem powietrzem manewrowac ale zadnej reakcji ale zaznaczam slabo lub nawet wogole sie nie znam na tych kotlowych " czarach " :) i mam wrazenie ze trocher szybko grochu ubywa jak na sytuacje ktora jest za oknem.

 

Ile tego grochu Ci spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dokładnie okreslic nie potrafie ale po tempie w jakim ubywa w zasobniku, poziom spadł o jakies 7cm/24h ale to moje subiektywne odczucie.

 

Może gdybyś podniósł temp. zadaną na kotle to coś by pomogło na sądzę tylko będzie ci przegrzewać pomieszczenia. Co do spalania to nie jest chyba tragicznie.

Może fachowcy się wypowiedzą i coś doradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdybyś podniósł temp. zadaną na kotle to coś by pomogło na sądzę tylko będzie ci przegrzewać pomieszczenia. Co do spalania to nie jest chyba tragicznie.

Może fachowcy się wypowiedzą i coś doradzą

 

No wlasnie jak podniose zadana to bedzie ukrop w domu to juz chyba wole ta sadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...