Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mar-go mam 17kw Rbra z z połowy czerwca i górna półka jest do samego końca nie ma żadnej sczeliny jest obieg spalin do przodu i póżniej zawracają do komina tak jak na rysunku spaliny będą Ci uciekały do komina !!!

 

A u mnie jest takZdjęcie0380.jpgZdjęcie0381.jpgZdjęcie0382.jpgZdjęcie0383.jpgZdjęcie0384.jpg

W miejscu wystającego czyszczaka powinien być pręt który gdzieś zaginął.Jeśli masz wersje po liftingu to też wg. producenta tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak napisałem półka jest do samego konca nie ma zadnego pręta nic wspawane ciekawe może sie ktoś z fachowców wypowie?

 

Dostałem info od mojego sprzedawcy, że producent mnie przeprasza za niedopatrzenie i wysyła zaginiony pręt który mam sobie wsadzić.

A podobno u innego sprzedawcy stoi nowa 17-ka to prosiłem go by poprosił o zrobienie foty pręta w nówce i zamieszczenie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak napisałem półka jest do samego konca nie ma zadnego pręta nic wspawane ciekawe może sie ktoś z fachowców wypowie?

 

Skoro tak to zaczynam mieć mieszane uczucia bo dlaczego ty masz inaczej skoro mamy kotły wyprodukowane w jednym czasie?Faktycznie niech wypowiedzą się fachowcy ale coś ostatnio zapracowani i nie bywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dostałem info od mojego sprzedawcy, że producent mnie przeprasza za niedopatrzenie i wysyła zaginiony pręt który mam sobie wsadzić.

A podobno u innego sprzedawcy stoi nowa 17-ka to prosiłem go by poprosił o zrobienie foty pręta w nówce i zamieszczenie na forum.

 

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan malina ma jeszcze starszą wersję. W nowej co masz Ty górna półka nie jest łączona z wymiennikiem pionowym. W tym miejscu powinien być pręt aby tą szczeliną nie leciały spaliny. Ktoś po prostu zapomniał go tam wstawić.

Ale w DTR-ce z którą przyszedł kocioł nie ma o tym żadnej wzmianki. To mikro kawałek suchej półki jeśli tak można nazwać kawałek pręta,której do tej pory w 17-ce nie było.Nie wspominam już o mniejszej ilości wody w kotle niż deklarowana.Wygląda na to że zostałem właścicielem ,,budżetowej" wersji kotła

bo niby czemu służy takie rozwiązanie z normalnego na gorsze jakie zastosował producent niż oszczędności materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan malina ma jeszcze starszą wersję. W nowej co masz Ty górna półka nie jest łączona z wymiennikiem pionowym. W tym miejscu powinien być pręt aby tą szczeliną nie leciały spaliny. Ktoś po prostu zapomniał go tam wstawić.

A tak w ogóle to ciekawa metoda uszczelniania -,,na pręt" godna XXI wieku i opisu w encyklopedii techniki - wynalazca Instalco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie,że ta metoda jest całkiem skuteczna i nie pochodzi ona z XXI wieku ale dużo wcześniej.

 

Jestem wzrokowcem ,jak mi inni na forum potwierdzą,że też tak mają to jakoś się z tym pogodzę.Póki co jestem jedynym rbr-owcem z prętem uszczelnijącym

na tym forum.Może zamieść zdjęcia z jakiegoś nowego kotła jak to wygląda w kotle, ty masz dostęp do nówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzrokowcem ,jak mi inni na forum potwierdzą,że też tak mają to jakoś się z tym pogodzę.Póki co jestem jedynym rbr-owcem z prętem uszczelnijącym

na tym forum.Może zamieść zdjęcia z jakiegoś nowego kotła jak to wygląda w kotle, ty masz dostęp do nówek.

Te co miałem zeszły na pniu,teraz wszystko idzie prosto od producenta więc nie mam możliwości sprawdzenia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...