Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na CO? Czy gdzie?

masz link do sterownika?

 

Dla pieca ogolnie. Nie ma linka na dole?

Tylu tu fachowców:) to może mi ktos doradzi czy zainwestować w zawór czterodrozny czy olać obniżanie temperatury wody na grzejnikach.. Mam głowice termostatyczne na każdym, to na piętrze na dole mam podlogowke. Moim zdaniem jest ok.

Edytowane przez tom5021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pieca ogolnie. Nie ma linka na dole?

Tylu tu fachowców:) to może mi ktos doradzi czy zainwestować w zawór czterodrozny czy olać obniżanie temperatury wody na grzejnikach.. Mam głowice termostatyczne na każdym, to na piętrze na dole mam podlogowke. Moim zdaniem jest ok.

 

Jest tak wiele koncepcji/filozofii, że trudno podać rozwiązanie gotowe - idealne.

 

podłogówka wymaga max 40 stopni, a kaloryfery lubią min. 55

 

z podłogówki masz powrót 25 stopni z kaloryferów 40...

 

ot zagadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie po prostu lubi tę pracę?

Widać że niektórym ciężko w to uwierzyć że można robić coś co się lubi a na pewno w tym przypadku nie jest to dla pieniędzy, oj nie.

Coraz częściej myślę że przyjdzie mi to rzucić bo już czasu niema na nic, w sumie to nawet już tak zdecydowałem przed wakacjami że od września koniec ale wyszło tak że szef nie chce się mnie pozbyć i dalej powożę :)

Szef firmy to już taki okaz na wyginięciu :) wśród szefów, gdyby wszyscy mieli takich inaczej by się ludziom pracowało.

Jak jest za co to opieprzy ale bardzo dobry i życiowy człowiek.

Kiedyś jak krucho było ze mną ( stan zdrowia ) był człowiekiem, ja teraz też jestem mu coś dłużny a nie walnąć kluczykami o stół bo mam troszkę lepiej i doopsko z wózka podniosłem. Ile dam jeszcze radę to wszystko pogodzić to sobie jeszcze pojeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle co tu tak cicho ? :)

 

No właśnie cicho... :)

 

U mnie "moja" gmina zamierza przystąpić do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Każdy chcący wymienić piec węglowy będzie mógł starać o dofinansowanie w wysokości do 70% kosztów inwestycji z programu KAWKA. Kwota bezzwrotnej dotacji może wynieść do 10 tys. zł

" Dofinansowanie będzie można uzyskać na likwidację indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych oraz zastąpienie ich przez żródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła takie jak: np. kotły gazowe, elektryczne, pompy ciepła, instalację kolektorów słonecznych do wytwarzania ciepła lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub połączenie budynków do istniejącej sieci ciepłowniczej "

Byłem w Urzędzie z pytaniem, dlaczego nie uwzględnili kotłów na ekogroszek klasy 5 ?... wzruszali ramionami, nie wiedzą dlaczego... przypuszczam, że program KAWKA obejmie całą Pyrlandię :)

Fakt, na przeciwko mojego budynku w odległości 30 m przebiega sieć ciepłownicza, ci co podłączyli się do sieci nie są zadowoleni, za wysoki koszt ! Z moich wyliczeń, nie wiem czy dobrze, koszt na 183 m2 w granicach 4,5 do 5,5 tysiaków na sezon :wiggle: Gaz GZ50 mam również w budynku, koszty przyłączenia prawie żadne... tylko, no właśnie.... jakie źródło cieplne ? Na razie jestem w kropce, najpierw muszę coś dokończyć /remont/, a potem zlecę OZC. :)

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "moja" gmina zamierza przystąpić do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji...Byłem w Urzędzie z pytaniem, dlaczego nie uwzględnili kotłów na ekogroszek klasy 5 ?... wzruszali ramionami, nie wiedzą dlaczego... przypuszczam, że program KAWKA obejmie całą Pyrlandię :)

Fakt, na przeciwko mojego budynku w odległości 30 m przebiega sieć ciepłownicza, ci co podłączyli się do sieci nie są zadowoleni, za wysoki koszt !

 

Widocznie nie po to gazownicy "załatwili" ten program, żeby oddać klientów innym.

Inwestycja w urzędników musi się zwrócić.

 

We Wrocławiu też ten program był i będzie znowu - korzysta na nim najwięcej gazownia.

Na Tarbud gazownicy twierdzili, że ogrzewanie starego sporego domu gazem sieciowym kosztuje podobnie do ekogroszku - tak bajerują klientów, a potem jest zdziwienie i komfortowa temperatura do życia obniża się do 18-20*C :o

 

U mnie ostatnio jest 24*C w prawie całym domu bo dziewczyny chcą biegać na bosaka i ma być ciepło, więc jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można przyjąć , że ogrzewanie na gaz będzie ok 2 tyś droższe ?

Wróżenie z fusów jak Ci pisał adkwapniewski bo zużycie w m3 na ogrzewanie jakie w wyliczeniach zawarł to wystarczyłoby na 2 nowe domy.

Wtedy by się zgadzało,że dwa nowe domy razem do kupy grzejąc ekogroszkiem zaplaca łącznie o 2tys.zł mniej.

Edytowane przez Ktosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...