Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

ty jesteś chory psychicznie. ciągle cię banują, nikt nie chce z tobą mieć nic wspólnego a ty dalej zakładasz konta.ty chyba nawet budy dla psa nie masz, nie mówiąc od domu.człowieku oddaj się psychiatrze w ręce

Piszę mu już to od lat :) i ciągle jest tylko gorzej.

Niestety w tej chwili może jeszcze jakiś lekarz mu pomoże ale na pewno nie będzie to psychiatra.

Może jeszcze zadbać na przykład o nogi.

Jak jacyś sąsiedzi go tu czytają to dopiero mają ubaw, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpuśćcie sobie Arturka, bo tylko karmicie trola.

Ja może nie na temat, ale instalację RBR mi zasila, więc zadaję tutaj pytanko. Otóż w tym momencie mam starą instalację gdzie idą rury 5/4 cala w piwnicy i potem są odnogi o różnych średnicach prosto do grzejników. Te rury za bardzo mi grzeją piwnicę, a ocieplać ich nie mam zamiaru (dużo zabawy, bo stare ocieplenie trzeba ściągnąć). Niedawno w robocie znalazłem (miało to iść w kosz) fajne elektrozawory Honeywell 3/4 cala (6W biorą jak są otwarte, więc nie mam zamiaru ich marnować). Czy jak puszczę instalację na takim elektrozaworze (teraz jest zawór kulowy do odcięcia CO a wyłączenie pompy nie pomaga bo grawitacja śmiga jak ta lala) to będzie wszystko śmigać? Otóż wtedy wymienię te rury na PEXa w samej piwnicy by w domku nie robić bałaganu. Niestety mam stare żeliwne kaloryfery, które mają ogromną pojemność wodną. Do tego 2 z nich to armaty (jedna ma chyba 25 żeberek) i zastanawiam się czy taki przekrój (3/4 cala) da radę to zasilić by teściowa się nie zapłakała, że nie grzeje. Mogę w razie czego podzielić to na 2 sekcje i wtedy będę miał 2 nitki po 3/4 cala (każda zasila połowę chaty). Zużycie prądu wtedy wzrośnie do 12W, ale tyle przeżyję tym bardziej, że jak puszczę kocioł na wyższą temperaturę to mogę pomyśleć o cyklicznym otwieraniu elektrozaworów.

 

Teraz pytanie odnośnie zamontowania odpopielacza do mojej 17tki. Czy da radę to zrobić samemu czy jednak będzie problem. Chętnie bym to zrobił bo niestety za dużo jest wybierania po pełnym zasobniku grochu (kocioł z grudnia 2013 z zasobnikiem od 23ki). Gdybym jeszcze w PL był to wielki problem nie jest, ale ktoś to musi robić i wtedy albo między zasypami musi wyciągać szufladę, albo potem wybierać co nie zmieściło się w szufladzie.

 

A tak przy okazji to ile za ten odpopielacz trzeba dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

wystarczy pod każdym jego postem napisanym z innego konta niż oficjalne kliknąć trójkącik i zgłosić jako niezgodne z regulaminem zakładanie kilku kont

nie trzeba mu odpisywać i z nim wchodzić w dyskusję. nie warto karmić trola. on już potrafi tylko cytowac samego siebie nawet pisząc z nowych kont i po tym się dość szybko zdradza.

albo nauczy się kultury dyskusji albo go całkiem wywalą- taką zresztą mam nadzieję

 

swoją drogą na tym forum regulamin jest jakoś wybiórczo traktowany,

znam fora na których takie zachowania są pacyfikowane bez potrzeby zgłaszania, przez moderatorów którzy znają regulamin i stosują go dla wszystkich według jednej miarki a nie jak im sie podoba

tu jest inaczej i moim zdaniem forum dzięki temu schodzi na psy. ludziska nie chcą tu pisać i czytac bo się coraz częściej zwyczajnie nie da. szkoda że redakcja ma to gdzieś

 

Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

swoją drogą na tym forum regulamin jest jakoś wybiórczo traktowany,

znam fora na których takie zachowania są pacyfikowane bez potrzeby zgłaszania, przez moderatorów którzy znają regulamin i stosują go dla wszystkich według jednej miarki a nie jak im sie podoba

tu jest inaczej i moim zdaniem forum dzięki temu schodzi na psy. ludziska nie chcą tu pisać i czytac bo się coraz częściej zwyczajnie nie da. szkoda że redakcja ma to gdzieś

 

Sorki za OT

jakie pismo, takie forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój mundur i czako się nie martw bo w szafie czekają na kolejną Barbórkę. A chmielowego też sporo potrafię spożyć.

 

To jo Ci synek moj łodstompia, bo mi sie jusz nie chce tymi kulami na mole w te łone w szranku ciepać. Ino se pierze z mojego biołego na swoje czorne pominiosz i bydziesz mioł rychtig nowy ancug.

Wiesz karlusie, że jeszcze możesz se czerwone pierze fundnońć. Niech Ci sponzory łod kociełków kupiom fujarecka abo inkszy bemben i bydzesz groł. A tym co grajom, to sie czerwone pierze na czako przynależy. Do biołego nie dosz rady, bo jusz niezadługo gruby pozamykajom i tela z tego bydzie.

 

P.S. Kożdyn sztift dużo zupy we karczmie do rada. Ino zapominajom, co im pyncherz nie wydoli i sie jusz niejedyn na tym wyłonaczył. Bez to dej se synek pozór, jak godo dozór. Bo ci richtig dobrze prawi.

Edytowane przez boluslolusj23
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś doradzi bo chyba czeka mnie wklejanie korony nie dopala po przeciwnej stronie podajnika tylko nie wiem jak się do tego zabrać bo to 11 tam miejsca jak na lekarstwo nie bardzo jest jak podejść żeby uderzyć od dołu macie może jakiś patent żeby to zrobić w miarę sprawnie i bez uszkodzenia korony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki musi być bardzo wystudzony piec czy można to robić na ciepłym i ile musi potem stać żeby sylikon zastygł

W zeszłym roku zajechałem do jednej pani to kocioł się palił, wygrzebałem czyszczakiem z palnika żar ile się dało, brecha i korona na podwórko przed kotłownię, było zimno to stygło sobie a ja wiertarką objechałem rowek i doczyściłem palenisko.

Była jeszcze ciepła jak nakładałem sylikon, trzeba było nakładac szybko bo krzepł na ciepłym.

Korona na palenisko i za chwilę ogień od nowa, trzyma do dzisiaj ale jak masz czas to niech postoi trochę.

Trzeba było w tamtym przypadku załatwić to szybko bo jak wspomniałem było zimno a w domku były małe dzieciaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zajechałem do jednej pani to kocioł się palił, wygrzebałem czyszczakiem z palnika żar ile się dało, brecha i korona na podwórko przed kotłownię, było zimno to stygło sobie a ja wiertarką objechałem rowek i doczyściłem palenisko.

Była jeszcze ciepła jak nakładałem sylikon, trzeba było nakładac szybko bo krzepł na ciepłym.

Korona na palenisko i za chwilę ogień od nowa, trzyma do dzisiaj ale jak masz czas to niech postoi trochę.

Trzeba było w tamtym przypadku załatwić to szybko bo jak wspomniałem było zimno a w domku były małe dzieciaczki.

 

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...