Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

wchodzę do sterownika mam ustawione na grupowym:

 

opcje-zaawansowane-praca pompy Co-wyłączona pompa chodzi dalej zrobiłem wyłączenie steronika odpinając od sieci i powtarzam czynność i pompa dalej pracuje???

Nic Ci nie da ustawienie pompy na "Wyłączona" jak piszesz, pompa i tak się nie wyłączy.

Tym parametrem możesz jedynie wybrać tryb pracy pompy dla pokojówki. Aktywujesz, dezaktywujesz bądź ustawiasz pracę cykliczną ale przy pokojówce.

Jeśli chcesz zatrzymać pompę możesz to zrobić przez włączenie trybu "Lato", auto-lato temperatura wtedy czujnik pogodowy będzie załączał bądź wyłączał grzanie ewentualnie auto-lato programator wtedy pompka ( ogrzewanie ) będzie się włączać bądź wyłączać wg. tego jak ustawisz sobie programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka tygodni odkąd kominiarz wyczyścił mi komin, do pieca przez czopuch leci mi brązowa sadza.

Zaraz po czyszczeniu jak odpaliłem piec naleciało tego najwięcej, bo zamknęło odpływ i piec się wygasił.

 

Teraz może zbiera się tego mniej, ale 2 dni temu znowu to wybierałem.

Co to może być? Pozostałości syfu z komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka tygodni odkąd kominiarz wyczyścił mi komin, do pieca przez czopuch leci mi brązowa sadza.

Zaraz po czyszczeniu jak odpaliłem piec naleciało tego najwięcej, bo zamknęło odpływ i piec się wygasił.

 

Teraz może zbiera się tego mniej, ale 2 dni temu znowu to wybierałem.

Co to może być? Pozostałości syfu z komina?

 

czyściłeś rurę od pieca do kanału ?

może się zawiesiła sadza przy wylocie z kanału do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka tygodni odkąd kominiarz wyczyścił mi komin, do pieca przez czopuch leci mi brązowa sadza.

Zaraz po czyszczeniu jak odpaliłem piec naleciało tego najwięcej, bo zamknęło odpływ i piec się wygasił.

 

Teraz może zbiera się tego mniej, ale 2 dni temu znowu to wybierałem.

Co to może być? Pozostałości syfu z komina?

 

Od góry z czopucha odrywa się rdza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka tygodni odkąd kominiarz wyczyścił mi komin, do pieca przez czopuch leci mi brązowa sadza.

Zaraz po czyszczeniu jak odpaliłem piec naleciało tego najwięcej, bo zamknęło odpływ i piec się wygasił.

 

Teraz może zbiera się tego mniej, ale 2 dni temu znowu to wybierałem.

Co to może być? Pozostałości syfu z komina?

 

Ja mam sporą rure z pieca do komina i co roku ją traktuje młotkiem, ponieważ brązowy syf leje sie z niej na potęgę i część mi wypływa na górę pieca.

Kiedyś Pan Karoka pisał, że to przez niską tmp spalin. Po potraktowaniu młotkiem wybieram syf z górnej półeczki pieca :)

 

 

EDIT:

 

Mam jeszcze pytanie na ES i na początku na forum pisane było ile spala kg groszku na minute pracy podajnika ludzie pisali od 0.21-0.28 Teraz kilka stron wcześniej ktoś z was pisał(już niechce mi sie szukać) 0.34 - 0.38

Więc kurna jak powinna wyglądać ta wartość?????????????

Edytowane przez prz3kus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prz3kus

To ile bierze groszku na minutę pracy podajnika zależy od groszku i od podajnika. Sam musisz to wyliczyć poprzez zasypanie konkretnej ilości groszku (im dokładniej zważysz tym lepiej) i jak się skończy wyliczyć na podstawie czasu podajnika ile ci bierze grochu na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiNi

Rozumiem, jednak bez przesady różnica prawie dwa razy. Nie chodzi mi tutaj kilogram w te czy w tamte jednak czy spalam 10kg czy 15 to jest roznica :/

 

Z tego co pamietam to cyba zigmaz pisal osttanio o tych kilogramach moze sie wypoie :D

 

ja sypię zawsze 4 worki (podobno 100kg)

i mi schodziło w 360 minut (jak było na czerwono, sypałem kolejne 4 i było pełno)

teraz perła mi się nie mieści, więc zmieniłem sobie na 400 minut.

 

generalnie wskaźnik jest po to, ze piec nie wie ile jest groszku w zbiorniku, ale wie ile chodził podajnik.

jeśli Ty wiesz na ile pracy podajnika starcza groszek. to możecie razem oszacować stan groszku w zbiorniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiNi

Rozumiem, jednak bez przesady różnica prawie dwa razy. Nie chodzi mi tutaj kilogram w te czy w tamte jednak czy spalam 10kg czy 15 to jest roznica :/

 

Z tego co pamietam to cyba zigmaz pisal osttanio o tych kilogramach moze sie wypoie :D

Pisałem, tak właśnie jest na moim podajniku. Przypomnę że mój kocioł zakupiony na początku grudnia 2011r a odpalony 14.XII.2011r a od tamtego czasu były zmiany podajników a tym samym ślimaków i przekładni. Moja przekładnia to Ewmar. Przypominam jeszcze że mam kocioł 17kW

Tak z moich obserwacji i liczenia wynika że na moim podajniku wartość ta jest od 0,30kg/min do 0,36kg/min.

Wartości te są zależne od tego jakim węglem zasypię zasobnik. Przy miale wychodziło 0,35 -0,36kg a przy grochu o ziarnach 8-32 już 0,30-032kg.

Im drobniejsza frakcja tym więcej na min. a im grubszy tym mniej.

 

125kg / 035kg/min = 357 min pracy podajnika.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, tak właśnie jest na moim podajniku. Przypomnę że mój kocioł zakupiony na początku grudnia 2011r a odpalony 14.XII.2011r a od tamtego czasu były zmiany podajników a tym samym ślimaków i przekładni. Moja przekładnia to Ewmar. Przypominam jeszcze że mam kocioł 17kW

Tak z moich obserwacji i liczenia wynika że na moim podajniku wartość ta jest od 0,30kg/min do 0,36kg/min.

Wartości te są zależne od tego jakim węglem zasypię zasobnik. Przy miale wychodziło 0,35 -0,36kg a przy grochu o ziarnach 8-32 już 0,30-032kg.

Im drobniejsza frakcja tym więcej na min. a im grubszy tym mniej.

 

125kg / 035kg/min = 357 min pracy podajnika.

Tu nie ma jakiś sztywnych danych - wszystko zależy od granulacji i "ciężaru właściwego" węgla.

Dla porównania mogę podać mój przypadek : groszek z chwałowic - palę nim nieprzerwanie od 2012 roku - piec chyba identyczny co zbimgaz i mam takie wyliczenia- w zasobniku mieści mi się 120kg - przy pełnym kanale ślimaka oczywiście, dokładnie zważone( no weszłoby na pewno 125 ale trzeba by to upchać) i spokojnie mogę ustawić 420 min - mam tolerancję +/- jedną dobę na zasyp, jeszcze nigdy nie wygasło z powodu braku opału, a zasypuję wyłącznie po wygenerowaniu alarmu. Więc daje to 0.286 kg/min. Prowadzę dość szczegółowe notatki zużycia i zakupów i przez te 3 lata wszystko się zgadza - w sensie ile kupiłem i ile wskazywało zużycie, więc mogę temu ufać.

120kg/0,286kg/min =420 min pracy podajnika

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam Bawie sie sie ostatnio trybem zasypowym moim RBRem 17kw jak witać temp ma dworze wysoko dodatnie Pytanie do forumowiczów kociołek ładnie pracuje w trybie zasypowym ale po pewnym czasie pojawił sie alarm/ wygaszenie kotła/ no i kociołek zatrzymał sie no faktycznie nie było już dużo żaru ale skąd wie kiedy ma sie zatrzymać i wygasić czy to normalne czy zrobiłem coś ne tak Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...