Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Wtam Bawie sie sie ostatnio trybem zasypowym moim RBRem 17kw jak witać temp ma dworze wysoko dodatnie Pytanie do forumowiczów kociołek ładnie pracuje w trybie zasypowym ale po pewnym czasie pojawił sie alarm/ wygaszenie kotła/ no i kociołek zatrzymał sie no faktycznie nie było już dużo żaru ale skąd wie kiedy ma sie zatrzymać i wygasić czy to normalne czy zrobiłem coś ne tak Pozdrawiam

Sterownik czerpie te informacje z temperatury spalin - jeżeli przy pracującej dmuchawie nie wykryje określonego wzrostu temp. spalin to wygeneruje alarm i zatrzyma piec. Ty masz chyba czujnik wyjęty - więc co się dziwisz :-) . Można to wyłączyć w opcjach- "algorytm wygaszenia kotła" na "nieaktywny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sterownik czerpie te informacje z temperatury spalin - jeżeli przy pracującej dmuchawie nie wykryje określonego wzrostu temp. spalin to wygeneruje alarm i zatrzyma piec. Ty masz chyba czujnik wyjęty - więc co się dziwisz :-) . Można to wyłączyć w opcjach- "algorytm wygaszenia kotła" na "nieaktywny"

Tak się dzieje gdy palisz na palniku, w trybie "zasypowy" temperatura spalin nie jest brana pod uwagę.

Chodzi o brak przyrostu temp. na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum, to moj pierwszy post

 

prosze was o pomoc w ustawieniu pieca, bo nie jestem pewien czy wszystko jest ok

 

dom 200m2, ocieplony styropianem 10cm, gorny strop 20cm, miedzy pietrami 5 cm,

piec 17kW RBR, wegiel Wesoła,

 

 

link do instalacji w sygnaturce

Edytowane przez tadeo58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży na forum więc proszę o wyrozumiałość, mam takie krótkie proste pytanie do specjalistów interesuje mnie piec RBR Ekouniwersal 25 KW. W sieci widnieją dwa rodzaje zdjęć pieca, dokładniej interesował by mnie piec z większym popielnikiem taki jak na zdjęciu pierwszym

Piec RBR D.jpg

Większości na stronach producentów jest foto drugie czyli:

Piec RBR M.jpg

 

Czy ktoś by mógł określić który rodzaj pieca producent na tę chwile produkuję?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży na forum więc proszę o wyrozumiałość, mam takie krótkie proste pytanie do specjalistów interesuje mnie piec RBR Ekouniwersal 25 KW.

 

[ATTACH=CONFIG]337064[/ATTACH]

 

Czy ktoś by mógł określić który rodzaj pieca producent na tę chwile produkuję?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Oczywiście.

Ten ,który pozostawiłem . Now model tylko 12kW i 17kW , to ten,który wykasowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum, to moj pierwszy post

 

prosze was o pomoc w ustawieniu pieca, bo nie jestem pewien czy wszystko jest ok

 

dom 200m2, ocieplony styropianem 10cm, gorny strop 20cm, miedzy pietrami 5 cm,

piec 17kW RBR, wegiel Wesoła,

 

 

link do instalacji w sygnaturce

 

ponawiam pytanie, dodam tylko ze bojler ma pojemnosc 200l, cyrkulacja rurami 50mb, oraz na instalacji zawór czterodrozny,

 

dodatkowo dolaczam zdjecia :

 

DSC_0003.jpg

 

1111111111111.jpg

 

co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie, dodam tylko ze bojler ma pojemnosc 200l, cyrkulacja rurami 50mb, oraz na instalacji zawór czterodrozny,

 

dodatkowo dolaczam zdjecia :

 

[ATTACH=CONFIG]337111[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]337112[/ATTACH]

 

co sadzicie?

Oczekujesz odpowiedzi , ale nie napisałeś z czym masz problem ?

Link nie prowadzi do sterownika tylko do wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży na forum więc proszę o wyrozumiałość, mam takie krótkie proste pytanie do specjalistów interesuje mnie piec RBR Ekouniwersal 25 KW. W sieci widnieją dwa rodzaje zdjęć pieca, dokładniej interesował by mnie piec z większym popielnikiem taki jak na zdjęciu pierwszym

[ATTACH=CONFIG]337063[/ATTACH]

Większości na stronach producentów jest foto drugie czyli:

[ATTACH=CONFIG]337064[/ATTACH]

 

Czy ktoś by mógł określić który rodzaj pieca producent na tę chwile produkuję?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

12-tka i 17-tka ma poszerzone drzwiczki, 25-tka po staremu.

Podobnie z deflektorem ceramicznym, jest możliwość zamówienia z tym ustrojstwem 12 i 17kW, wyższe moce nie mają tej możliwości.

Tak zmieścisz popiół z zasobnika groszku w szufladzie, chyba że będziesz palił wyjątkowym syfem.

A tak w ogóle to to chcesz ogrzewać kotłem tak dużej mocy ?

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz odpowiedzi , ale nie napisałeś z czym masz problem ?

Link nie prowadzi do sterownika tylko do wyszukiwarki.

 

dzieki za info,

 

o co mi sie rozchodzi.. otoz w popiele sa niedopalki, sadza w komorze, i ptanie czy moje ustawienia sa zblizone do optymalnych?

 

ps. jesli link dalej nie dziala to prosze o podpowiedzi jak to zrobic poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-tka i 17-tka ma poszerzone drzwiczki, 25-tka po staremu.

Podobnie z deflektorem ceramicznym, jest możliwość zamówienia z tym ustrojstwem 12 i 17kW, wyższe moce nie mają tej możliwości.

Tak zmieścisz popiół z zasobnika groszku w szufladzie, chyba że będziesz palił wyjątkowym syfem.

A tak w ogóle to to chcesz ogrzewać kotłem tak dużej mocy ?

 

Super dzięki za odpowiedz. Ogrzewał będę dom 200m2 Piętrowy z poddaszem użytkowym, dachem dwuspadowym i garażem wbudowanym w dom, na parterze całość ogrzewanie podłogowe + w następnym roku dojdzie do ogrzania garaż około 80-100m2 z dachem dwuspadowym oddalony od domu jakieś 30m. Na samy początku Kocioł będzie ogrzewał sam dom przez pierwszy rok. Chciałem kocioł z zapasem żeby nie był za mały i w sumie Pan hydraulik który robił mi instalacje tak doradził. Czy będzie za duży? Skoro już zacząłem pisać to pozwólcie że się zapytam możliwe że już był temat poruszany ale zaryzykuje, jak wygląda palenie peletem w tym piecu jest to możliwe? czy sterownik sobie poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli docelowo będzie około 300m w tym do tego garażu przesył 30-to metrowy ?

Kilka osób paliło pelletem ale nie jest to kocioł przystosowany do spalania pelletu jak każdy retorciak.

Jeśli masz dostęp do tego paliwa po taniości raczej zalecałbym mieszanki z miałem, eko groszkiem czy groszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info,

 

o co mi sie rozchodzi.. otoz w popiele sa niedopalki, sadza w komorze, i ptanie czy moje ustawienia sa zblizone do optymalnych?

 

ps. jesli link dalej nie dziala to prosze o podpowiedzi jak to zrobic poprawnie ;)

Bez podglądu na sterownik nic nie można powiedzieć - prawdopodobnie wkleiłeś link, ale nie udostępniłeś sterownika - na stronce e-sterownik w zakładce moje konto, urządzenia, kliknij ustawienia, a następnie zaznacz opcję "udostępnij sterownik publicznie"

Nic też nie wiadomo o paliwie, i zapotrzebowaniu na ciepło - podłogówka czy grzejniki, jakie ocieplenie, ile m2 itp.- niezbyt to dokładne, ale daje pewien oglad na zapotrzebowanie. To twój pierwszy sezon grzania?

A .. zapomniałem że podałeś nieco danych, ale nie ma informacji o instalacji -czy masz podłogówkę,jaki zawór4D itp. co to znaczy "cyrkulacja rurami"

Najlepiej wypełnij ankietę na : http://cieplowlasciwie.pl/ i wklej link do wyników.

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...