Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sądzę, że podawanie co ile dni się wybiera popiół nic nie wnosi ani o paliwie ani o kotle, natomiast jak już się poda tak jak micro-jr wagi spalonego opału i ilości popiołu jaka powstała to jakiś tam obraz jest, chociaż jak to mówią szuflada szufladzie nierówna. U mnie po spaleniu ok 50kg mieszanki Eko rosyjski na pół z pelletem taka szufladka jeszcze starego typu z lekkim dołkiem:D. Ten EkoWania to były resztki zakupu z tamtego roku takie trochę z miałem. Następny zasyp już nowa partia Eko rosyjskiego ten będzie się nazywał EkoSasza :lol2: no i zobaczę co to za cud, ale przewidziany do mieszanki z pelletem także zagrożeń nie widzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że podawanie co ile dni się wybiera popiół nic nie wnosi ani o paliwie ani o kotle, natomiast jak już się poda tak jak micro-jr wagi spalonego opału i ilości popiołu jaka powstała to jakiś tam obraz jest, chociaż jak to mówią szuflada szufladzie nierówna. U mnie po spaleniu ok 50kg mieszanki Eko rosyjski na pół z pelletem taka szufladka jeszcze starego typu z lekkim dołkiem:D. Ten EkoWania to były resztki zakupu z tamtego roku takie trochę z miałem. Następny zasyp już nowa partia Eko rosyjskiego ten będzie się nazywał EkoSasza :lol2: no i zobaczę co to za cud, ale przewidziany do mieszanki z pelletem także zagrożeń nie widzę

Jaki pelet i po ile go nabywasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że podawanie co ile dni się wybiera popiół nic nie wnosi ani o paliwie ani o kotle, natomiast jak już się poda tak jak micro-jr wagi spalonego opału i ilości popiołu jaka powstała to jakiś tam obraz jest, chociaż jak to mówią szuflada szufladzie nierówna.

Dokładnie jak piszesz o ile się nie "walne" :) to szufladki mogą być w 4-ech rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pelet i po ile go nabywasz?

 

6mm polski(podobno) ale producenta nie znam kupiony po sąsiedzku na

http://olx.pl/oferta/pellet-drzewny-pelet-jak-ekogroszek-CID628-ID7dwUR.html#1da4c21972

oni palą samym pelletem i dodatkowo prowadzą handel różnej maści, po targach nabyłem po 650zł/T przywieźli pod dom i jeszcze chłopaki pomogli rozładować. Pellet moim zdaniem dobrej jakości w workach foliowych po 15kg( w ubiegłym roku na domieszkę miałem Ukrainę po 700zł i z kauflandu po 450zł ten był chyba najgorszy) i gdybym wcześniej nie nabył tego EkoSaszy 1,6T to pojechałbym samym pelletem. A tak będzie 1 zasyp 100kg sam groszek żeby sprawdzić co to za cudo a póżniej 20 razy po 75kg ekoSaszy +45kg pelletu. Węgiel też po 650zł to będzie dobrze liczyć do statystyk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o ilość popiołu

Czy to normalne że popiołu mam pełny pojemnik po dwóch dniach?

Aktualnie zasyp ok 100kg starcza na 7 dni a popiół wybieram co dwa dni.

Piec to RBR12kW Ekoenergia2

Jeśli chodzi o jakość popiołu to wszystko ładnie dopalone.

Jak to wygląda u Was?

 

U mnie jest pełna szuflada po około 2 workach spalonego ekogroszku, niestety Wesoła się z skiepściła a tylko na niej dało się mieć pełną co 6 worków.

 

Obecnie dostępne węgle mają 5-15% popiołu [wagowo], a Wesoła miała 2-3 %

 

Ten, którym palisz ma około 7%, więc ze 100 kg powinno być około 7 kg popiołu a tyle się nie zmieści w szufladzie na pewno - możesz jak niektórzy się tym nie przejmować i tylko co zasyp wybierać popiół bo nic się złego nie stanie gdy się szuflada przepełni, tyle, że wybieranie jest mniej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakiś specjalista od ustawień sieci i mógł by mi wyjaśnić taki mały problem może jeszcze się komuś przyda.

Otóż kiedyś miałem Internet radiowy i router w kotłowni sterownik podpięty do routera i wszystko grało, ale w lipcu podjechali mi do domu światłowodem i to gratis, a więc radości co niemiara :wave:, tylko że światłowód i router od usługodawcy w pokoju po przeciwległej stronie od kotłowni. Wobec tego w routerze głównym(od dostawcy Internetu ) ustawiłem funkcję mostu bezprzewodowego WPS, kupiłem AP z funkcją klienta TL-WR743Nd ten ustawiony jako klient poszedł do kotłowni pod niego do gniazda LAN podłączyłem sterownik i radość sterownik znów dostępny.

 

Tylko jest taki szkopuł dlaczego nie mam dostępu do sterownika jak wpisuję w przeglądarce jego IP tylko hasła: „Program Opera nie mógł wczytać strony z powodu zbyt długiego czasu odpowiedzi hosta 192.168.0.6. Witryna jest niedostępna lub masz problemy z połączeniem internetowym. lub Nie można nawiązać połączenia z tą stroną.”

Co mogłem pokręcić w ustawieniach jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe dane to nie ma problemu dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego w routerze głównym(od dostawcy Internetu ) ustawiłem funkcję mostu bezprzewodowego WPS, kupiłem AP z funkcją klienta TL-WR743Nd ten ustawiony jako klient poszedł do kotłowni pod niego do gniazda LAN podłączyłem sterownik i radość sterownik znów dostępny.

 

Tylko jest taki szkopuł dlaczego nie mam dostępu do sterownika jak wpisuję w przeglądarce jego IP tylko hasła: „Program Opera nie mógł wczytać strony z powodu zbyt długiego czasu odpowiedzi hosta 192.168.0.6. Witryna jest niedostępna lub masz problemy z połączeniem internetowym. lub Nie można nawiązać połączenia z tą stroną.”

Co mogłem pokręcić w ustawieniach jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe dane to nie ma problemu dodam.

Puść PINGa na adres sterownika i zobacz czy odpowiada.

Jaką masz pulę adresów w LAN na ruterze od netu?

Ja mam TP linka ustawionego jako AP Client i działa mi net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puść PINGa na adres sterownika i zobacz czy odpowiada.

Jaką masz pulę adresów w LAN na ruterze od netu?

Ja mam TP linka ustawionego jako AP Client i działa mi net.

 

 

C:\Users\KETEIM>ping 192.168.0.6

 

Badanie 192.168.0.6 z 32 bajtami danych:

Upłynął limit czasu żądania.

Odpowiedź z 172.16.201.13: Sieć docelowa jest nieosiągalna.

Odpowiedź z 172.16.201.13: Sieć docelowa jest nieosiągalna.

Upłynął limit czasu żądania.

 

Statystyka badania ping dla 192.168.0.6:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 2, Utracone = 2 (50% straty),

------------------------------------------------

 

Enable DHCP Server

DHCP Start IP Address

192.168.1.2

DHCP End IP Address

192.168.1.254

 

I już chyba jasne

A jednak nie :(

Edytowane przez keteimj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C:\Users\KETEIM>ping 192.168.0.6

 

Badanie 192.168.0.6 z 32 bajtami danych:

Upłynął limit czasu żądania.

Odpowiedź z 172.16.201.13: Sieć docelowa jest nieosiągalna.

Odpowiedź z 172.16.201.13: Sieć docelowa jest nieosiągalna.

Upłynął limit czasu żądania.

 

Statystyka badania ping dla 192.168.0.6:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 2, Utracone = 2 (50% straty),

------------------------------------------------

 

Enable DHCP Server

DHCP Start IP Address

192.168.1.2

DHCP End IP Address

192.168.1.254

 

I już chyba jasne

A jednak nie :(

 

 

To trochę moja dziedzina.

Twój komputer i piec są w dwóch różnych sieciach:

192.168.0 stacjonarna

192.168.1 wifi

 

Twój problem polega na tym, że Router nie ma routingu między tymi sieciami.

1) Możesz powalczyć z Routerem i spróbować na nim wymusić przekazywanie pakietów pomiędzy sieciami. (podejrzewam, ze to Router AP filtruje)

2) jeśli piec widzi sieć (w tą strone routing jest) to zarejestruj piec na esterownik.pl i korzystaj z www.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak korzystam, a czy można ustawieniami te sieci połączyć, bo u siebie w sieciach wifi widzę dwie tą z routera głównego dostawcy internetu i tą AP,

tylko do AP nie mam dostępu po wifi i dlatego tez sądzę że to on broi ( myślałem że to tylko przedłużenie sznurka ze sterownika do routera :sick: )

Kombinacji ustawień już był tyle, że pomału mam dosyć, ale jak to mówią pod latarnią najciemniej pewnie jakiś najprostszy babol:(

spróbuj pozmieniać maski. zamiast 255.255.255.0 ustaw 255.255.254.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...