Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Swoją drogą ciekawe co za testy były, co one dla nas znaczą, co nam dobrego dadzą i ile to będzie nas kosztować :p

 

Jak tam będziesz to pytaj o sklep, kiedy ruszy. Mam wyjazd i chcę się zabezpieczyć abym nie został bez powiadomień.

 

U mnie też powiadomienia działają jak chcą, powiadomienia mam na mail, piec i telefon są 24h podłączone do internetu i nawet ostatnio nie przyszedł mail o pustym zasobniku, a jak zasypałem zasobnik to mail o skasowaniu alarmu przyszedł, a o pustym zasobniku zaginął. Nie raz pisałem że szkoda że sterownik nie ma wyjścia alarmowego pod zewnętrzne powiadomienie to nie byłoby problemu w moim przypadku bo powiadomienie z alarmu działa u mnie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczył problem ze znikającymi zdarzeniami i od razu temat ruszył.

 

U mnie był problem z powiadomieniami SMS z pół roku temu (a może i więcej...). Na maila wszystko przychodziło bez problemu. Po kontakcie z ES wszystko wróciło do normy. Maher, może u Ciebie problem z netem jest lub z siecią w domu. Wystarczy, że na chwilkę coś się rozłączy jak ster chce wysłać powiadomienie i "po ptokach". Najpierw tutaj bym poszukał, potem czy moduł internetowy w sterowniku działa poprawnie i dopiero wtedy do ES uderzał, bo nikt się nie skarży na problemy z powiadomieniami.

 

Co do sklepu to kto może niech nęka ES, bo też chciałbym zabezpieczyć się przed brakiem powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczył problem ze znikającymi zdarzeniami i od razu temat ruszył.

 

...

 

Co do sklepu to kto może niech nęka ES, bo też chciałbym zabezpieczyć się przed brakiem powiadomień.

Jakoś tak cicho się zrobiło i nie było co czytać :p

Co do sklepu to też tam piszę (https://esterownik.pl/forum/posty,2510/powiadomienia-sms), mam wyjazd i jakoś trzeba się zabezpieczyć w razie "W".

Może karoka da jakieś info co tam się dowiedział, miał u nich być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień kocioł pracował z "wsuniętym czyszczakiem" - czy Wam się też tak zdarza?

Zagadałem się przy czyszczeniu i tak zostawiłem na tydzień :)

Drążek jest teraz cały czarny - zastanawiam się czym to najlepiej wyczyścić - macie jakieś pomysły.

Zaznaczam że jeszcze nie próbowałem tego niczym czyścić z braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień kocioł pracował z "wsuniętym czyszczakiem" - czy Wam się też tak zdarza?

Zagadałem się przy czyszczeniu i tak zostawiłem na tydzień :)

Drążek jest teraz cały czarny - zastanawiam się czym to najlepiej wyczyścić - macie jakieś pomysły.

Zaznaczam że jeszcze nie próbowałem tego niczym czyścić z braku czasu.

 

Jak się nie powyginał od temp. to OK.

Wyczyść go wilgotną szmatką z odrobiną płynu do mycia naczyń. Jak nie pomoże możesz spróbować benzyny ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś RBR wogóle nie miał czyszczaka a kociołki do dzis pracuja nienagannie.

No nie wiem nie wiem

Ja u siebie obserwuje takie cos, ze jak temperatura spalin poniesie mi sie o 10deg to ide wtedy do kotlowni i ruszam kilka razy czyszczakiem

Temperatura od reki spada o kilka stopni

NIe wyobrazam sobie gdyby go nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 3 lat czyszczak wsuniety.To w koncu ma byc wysuniety czy wsuniety?Chodzi o te gałke z boku?

 

jak sprawdzałem w DTRce to instrukcja mówi o wsunietym czyszczaku.

tłumacze sobie to tak, ze wtedy na pewno dojedzie do końca pieca w iinym wypadku, zamiast zgarnąć sadzę by ja tylko ubijał...

 

ale zaczynam dochodzić powoli do wniosku, że nie wazne gdzie go zostawisz po drugiej stronie scianka bedzie zarastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]340712[/ATTACH]

Nowy nabytek. Palnik batory 10, sterownik bruli, gabarytowo jest dosyć mały. Zastanawiam się tylko nad tymi wkładami w postaci cegieł szamotowych w środku ,,,,

 

Słyszałem z ust wiarogodnych osób, że te wkłady w postaci cegieł szamotowych pełnią rolę DOPALACZY.

Co one dopalają, tego już niestety nie dosłyszałem.

 

Moim zdaniem te wkłady w postaci cegieł szamotowych pełnią rolę podobną, co falochrony.

Z tym, że falochrony chronią wybrzeże i porty przed działaniem fal, a te wkłady w postaci cegieł szamotowych, chronią wymiennik kotła przed działaniem promieniowania cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem z ust wiarogodnych osób, że te wkłady w postaci cegieł szamotowych pełnią rolę DOPALACZY.

Co one dopalają, tego już niestety nie dosłyszałem.

 

Moim zdaniem te wkłady w postaci cegieł szamotowych pełnią rolę podobną, co falochrony.

Z tym, że falochrony chronią wybrzeże i porty przed działaniem fal, a te wkłady w postaci cegieł szamotowych, chronią wymiennik kotła przed działaniem promieniowania cieplnego.

Dzięki a już myślałem, że tylko u mnie to jest :-)

Po pierwszym odpaleniu pieca będę pisał o efektach. Nie wiem czy o ten sam czyszczak wam chodzi, ale ja mam tą wajchę w pobliżu wylotu spalin i praktycznie widziałem to ustrojstwo w przekroju. Fajna sprawa, ale moim zdaniem napewno tak nie wyczyści jak skrobanie reczne, ale tutaj możemy to robić codziennie bez żadnego problemu cały cyf spada do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzałem w DTRce to instrukcja mówi o wsunietym czyszczaku.

tłumacze sobie to tak, ze wtedy na pewno dojedzie do końca pieca w iinym wypadku, zamiast zgarnąć sadzę by ja tylko ubijał...

 

ale zaczynam dochodzić powoli do wniosku, że nie wazne gdzie go zostawisz po drugiej stronie scianka bedzie zarastać.

 

Czyszczą ma być wysunięty. Już dawno wyraźnie o tym mówiono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...