Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

To jak już widzimy ani norma ani UDT ani słowem nie wymaga 4atm.

Zamiast pisać elaboraty, wystarczyło sorry, mój błąd.

 

Temp. na kotle, o tym to akurat była mowa

badania między 70-90st.C

gdzieś tam mowa o max. 80st.C na sterze przy badaniu bezpieczeństwa (co by do 100ki nie doszedł) a nagły zanik napięcia ma nie podbić wyżej jak do 110, to nie oznacza takiej temp. pracy!!

 

zatem schodząc na ziemię część sterów, w tym zdaje się eCoal ma max. nastawę 80st.C a nie 110.....

 

idąc dalej, może Pan palcem wskazać kocioł, który na tabliczce ma wpisane dop. ciśnienie 2atm ? taki wie Pan, małej mocy do max.25kW

 

zgadzam się,że dobrą praktyką jest to robić jak badanie prototypu, czyli dopuszczalne x2

najczęściej dopuszczalne wynosi 1,5atm.... a to oznacza, że dobrą praktyką jest min.3atm próby ciśnieniowej a minimum w/g normy wypada na ok.2,2atm

a ten producent, co smarty stosuje przy małych jak mnie pamięć nie myli pisze 1,25atm dopuszczalne (dlaczego?, jaki rozstaw ankrów, jaka gr. zewn?)

 

 

Na zakończenie, aby nie ciągnąć

 

Wesołych Świąt

 

Drogi Panie Jarecki,

zacznę od tyłu. Ponoć bliżej.

http://www.ogniwobiecz.com.pl/wp-content/uploads/2015/12/DTR-EKO-PLUS-wer.-12_2015.pdf

Wszystkie 2 bar.

Nie chce mi się szukać dalej, a le ogromna ilość kotłów ma właśnie 2 bar jako dopuszcz. robocze.

 

A ta temp. 110 st.C jak wiadomo może wystąpić gdyby wszystko padło. Przy układzie zamkniętym powinny zadziałać przynajmniej zawory bezpieczeństwa.

Dlatego powłoki liczy się na tą temp. i na dodatek współcz. 1,25 (co najmniej). Kto projektuje mądrze, to do siatki stężeń nie stosuje 1,25 ale co najmniej 2 a nawet 2,5. Aby spać spokojnie.

 

Panu, Pana Bliskim i Wszystkim

Wesołych Spokojnych i Zdrowych Świąt.

:hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Np takiej odpowiedzi:

Spoiny są kontrolowane wzrokowo wraz z zastosowaniem penetrantu. Wszystkie spoiny są również kontrolowane promieniami rentgena. Ale chyba dla was to kosmos.:D

 

Szanowny Panie,

skoro 100% produkcji poddawane musi być próbie ciśnieniowej, to próba penetrantem mija się z celem. jeśli firma jest dobrze zorganizowana, posiada ZKP to i tak wada spawalnicza powinna być wyłapana przez KTJ.

Oczywiście można ultradźwięki, promienie X itp. tylko jeśli ma pan wiedzę o kontroli złącz spawanych, to dobrze wie, że te metody akurat w przypadku pudełeczka gdzie spoina spoinę goni i spoiną pogania - zwanego kotłem małej mocy nie mają racji bytu. Chyba, że po każdej spoinie badanie. Bo na gotowcu NIEWYKONALNE!

 

Zdrowych Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich noworocznie !! Chciałem prosić o pomoc szanownych forumowiczów otóż problem skupia sie na zaworze 3D jak wszyscy zauwazyli przymroziło więc schodzilem do pywnicy i przykrecalem zawot 3d tak zeby byla wyzsza temp na dom bylo ok44st az doszedlem do nastawy za zaworze 3d do 1(nastawa od 1 do 10 ) na dom max 44st na piecu nastawa 52 stopnie i nic wiecej .Wiec pomyslalem jade w drugą strone dojechalem do 6,5 nic sie kompletnie nie zmienialo dopiero jak udalo mi sie ustawic na dom 2 st wyzej czyli na 46st (nastawa 7) powrot spadl na 27 st a byl 45st . Nie jestem wstanie ustawi na dom 46 st .Albo na dom jest 46st i powrot 27 st albo na dom jest 44st i powrot 45st przy czym zaworkiem krece o włos ledwo co .Moge na dom dostac nawet 52st tyle co nastawa na piecu ale powrot 27st . Zawór zabudowany mam tak ze pompka ciagnie z pieca i powrotu miesza przez zawor 3d i pcha na instalacje .Na razie nastawilem na piecu 55st i mam cieplej na dom ale to chyba nie jest rozwiazanie Pozdrawiam Edytowane przez malina321
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich noworocznie !! Chciałem prosić o pomoc szanownych forumowiczów otóż problem skupia sie na zaworze 3D jak wszyscy zauwazyli przymroziło więc schodzilem do pywnicy i przykrecalem zawot 3d tak zeby byla wyzsza temp na dom bylo ok44st az doszedlem do nastawy za zaworze 3d do 1(nastawa od 1 do 10 ) na dom max 44st na piecu nastawa 52 stopnie i nic wiecej .Wiec pomyslalem jade w drugą strone dojechalem do 6,5 nic sie kompletnie nie zmienialo dopiero jak udalo mi sie ustawic na dom 2 st wyzej czyli na 46st (nastawa 7) powrot spadl na 27 st a byl 45st . Nie jestem wstanie ustawi na dom 46 st .Albo na dom jest 46st i powrot 27 st albo na dom jest 44st i powrot 45st przy czym zaworkiem krece o włos ledwo co .Moge na dom dostac nawet 52st tyle co nastawa na piecu ale powrot 27st . Zawór zabudowany mam tak ze pompka ciagnie z pieca i powrotu miesza przez zawor 3d i pcha na instalacje .Na razie nastawilem na piecu 55st i mam cieplej na dom ale to chyba nie jest rozwiazanie Pozdrawiam

 

3d termostatyczny czy zwykł? Jakiej firmy?

Jakiś prosty schemat podłączenia może?

A co cie interesuje temp. powrotu? Bo nie kapuje i co z tego że będzie 27 stopni?

Ustaw na dom tyle ile trzeba a powrotem się nie martw.

Edytowane przez fenix2
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór afriso 3D >Tak by wygłądało ze albo pomka ciągnie z powrotu albo z pieca i nie ma jakies mozliwosi utrzymywania temp powrotu rozumiem ze zawór 3D jest tylko do utrzymywania temp na dom ? No temp myslalem ze jest ważna dla przedłużenia życia kociołka ? Czy się mylę Pozdrawiam

 

Tak temp. powrotu jest ważna, ale nie ustawisz jej za pomocą 3D który służy do regulacji temp. na podłogówkę.

Musiał byś mieć zamiast tego 3D 4 drogowy. Albo dodatkowo 4D do podgrzewania powrotu a 3D do podłogówki.

Może tak być że ciągnie wodę z powrotu. Nie znam budowy tego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...