Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem że patent jest taki że koronę najlepiej podwadzić czymś od samego spodu tzn, przez dzwiczki popielnika bo środkowe drzwiczki są trochę za wysoko względem palnika?

A gdzie się będziesz od popielnika pierdzielił :)

Na want przez środkowe drzwiczki jak Adam Ci to opisał.

Korona nie jest z papieru :)

Najważniejsze dobrze oczyścić ranty paleniska i rowek pod koroną, sylikonu nie żałuj, wylezie najwyżej nadwyżka na boki, jak ją założysz na palenisko, podobijaj ją czymś po rogach żeby dobrze siadła na miejscu, może być pięścią po obwodzie, gumowy czy drewniany młotek, ja nawet metalowym poklepię ale z "sercem" nie całym organizmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mój RBR 11 kW z Ekoenergią pracuje już trzeci sezon i wszystko na to wskazuje że trzeba będzie przeprowadzić operację uszczelnienia korony. Powietrze leci tylko z ok. 40 % otworów od strony ślimaka. Cała prawa strona nie dmucha, groszek jest niedopalony, kopci się a od strony podajnika czasem węgiel się przesypuje do szuflady..

 

Podejrzewam, że kanał powietrzny masz pełny, a może i otwory nadmuchowe się poprzytykały, w sumie drożność otworów możesz sprawdzić gwoździem nawet bez rozbierania palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest sens montować klapkę 06 do dmuchawy WPA 07? Jak wieje to jednak żar w podtrzymaniu schodzi dość nisko.

Ktoś montował to ustrojstwo? Dużo mocniej trzeba dmuchać z ta klapką?

Ja założyłem RCK , klapki w życiu nie stosowałem więc nic na ten temat nie powiem.Ogólnie na logikę wiatr będzie miał dodatkowy opór do pokonania co sie wiąże z siłą nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę że sprzedawcy RBRa nie pieprzyli tylko głupot po forum o "cudownych właściwościach" zastosowanie ceramiki w komorze spalania ? :) żeby tylko kasę od ludzi wyciągnąć ? :)

Widzimy że coraz więcej kotłów w 5-ej klasie ma wyłożone komory spalania ceramiką bądź chociaż elementy tej komory z są ceramice.

Czytałem wypowiedzi tylko jednego pana "TECHNIKA" który negował sens zastosowania ceramiki w komorze spalania.

Nooo ceramika niby wg. niego jest ok, pod warunkiem że włoży ją do kotła ręka "doktora", tyle że zanim ta ręka skierowała się w tą stronę, wcześniej zawędrowała tam ręka rzemieślnika z Łaszczowa, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wcześniej wyłożone ceramiką były kotły ekoenergii KGS-R Ceramic. Kupno tego kotła rozważałem przed Rbrkiem.

 

Pytanie do Pana Kraroki -zadufanego wielce: co znaczy skrót KGS?Podpowiem Szanownemu Panu Karoce. To skrót od pierwszych liter imion: Konrad, Grzegorz, Sł.ir. Historia z początku XXI w.

Mówi to Panu coś, Panie Karoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pana Kraroki -zadufanego wielce: co znaczy skrót KGS?Podpowiem Szanownemu Panu Karoce. To skrót od pierwszych liter imion: Konrad, Grzegorz, Sł.ir. Historia z początku XXI w.

Mówi to Panu coś, Panie Karoka?

 

I co , ma Cię za to przytulić czy jak bo mi to wygląda na to, że się chwalisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę że sprzedawcy RBRa nie pieprzyli tylko głupot po forum o "cudownych właściwościach" zastosowanie ceramiki w komorze spalania ? :) żeby tylko kasę od ludzi wyciągnąć ? :)

Widzimy że coraz więcej kotłów w 5-ej klasie ma wyłożone komory spalania ceramiką bądź chociaż elementy tej komory z są ceramice.

Czytałem wypowiedzi tylko jednego pana "TECHNIKA" który negował sens zastosowania ceramiki w komorze spalania.

Nooo ceramika niby wg. niego jest ok, pod warunkiem że włoży ją do kotła ręka "doktora", tyle że zanim ta ręka skierowała się w tą stronę, wcześniej zawędrowała tam ręka rzemieślnika z Łaszczowa, hehe

Według Ciebie - to "rzemieślnik z Łaszczowa" wynalazł ceramikę w kotle?

Przed Nim jej nie stosowano?

 

To tylko "Twoja" historia zaczęła się od Łaszczowa :)

Przed Tobą jednak już byli inni. Nie zahaczając nawet o Łaszczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...