Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ten rzemieślnik z Łaszczowa przynajmniej produkuje kotły ,które z palcem w d... uzyskują moc deklarowaną.

 

Nie tylko, ze deklarowaną, ale znacznie, znacznie powyżej, bo są PRZEWYMIAROWANE. I dlatego szanowny Panie zabranie części powierzchni wymiany w komorze spalania poprzez przyizolowanie części ścian materiałem o słabej przewodności cieplnej polepsza nieco jego parametry pracy. Co nie zapewnia jednak tego, czego wymaga taka głupia norma, którą stosują w całej Unii. Na tzw. nominale i w pobliżu jako tako daje radę. Tylko co z mała mocą (do 30%), skoro jest mocno przewymiarowany?

Chętnie bym usłyszał to i zobaczył wyniki od panów Minertu, Karoki i pana rzemieślnika z Łaszczowa.

 

p.s. Panie Minertu, aby być w porządku odpowiadam bezpośrednio: poczytaj pan w tym wątku wpis JWP Karoki pod nr 26062.

 

Ceramika be jak jej nie włożyły doktory. Cacy, gdy pan z Łaszczowa.

Zbiorę się i znajdę oryginały rysunków, które ten rzemieślnik, jak go nazywacie, dostał od doktorów, aby mu toto z zasypowca przerobione chciało jako tako osiągać wymagania przepisów. Dość dawno to bylo, ale jednak.

Edytowane przez boluslolusj23
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co norma i cud świstki a co rzeczywistość wszyscy zdążyli już sobie chyba wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Mogę Ci Boluś polecić pewien wątek na forum Info-ogrzewanie, podlinkować ?

Ale pewnie czytałeś, to oszczędzę sobie.

Za głupi jestem żeby z Tobą dyskutować o normach, ja czym innym się zajmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorę się i znajdę oryginały rysunków, które ten rzemieślnik, jak go nazywacie, dostał od doktorów, aby mu toto z zasypowca przerobione chciało jako tako osiągać wymagania przepisów. Dość dawno to bylo, ale jednak.

 

No to do dzieła, bo już Zawijan pisał o tym kilka miesięcy temu, że kocioł został dostarczony do Instytutu i tam znacznie poprawiony, bo (cytuję z pamięci) nie mieścił się w wymaganych emisjach. Może upublicznienie rysunków wreszcie zakończy dyskusję o tym kto wniósł jaki wkład w konstrukcję RBRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceramika be jak jej nie włożyły doktory. Cacy, gdy pan z Łaszczowa.

Zbiorę się i znajdę oryginały rysunków, które ten rzemieślnik, jak go nazywacie, dostał od doktorów, aby mu toto z zasypowca przerobione chciało jako tako osiągać wymagania przepisów. Dość dawno to bylo, ale jednak.

A skąd Waść masz dostęp do tych rysunków ?

Przecież zarzekałeś się że Ty to nie Ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Karoka

Z IPN*. Teraz tam wszystko idzie znaleźć. Jak się ma wejścia.

A już niedługo wejdą przepisy o czystości powietrza (jak w CZ) i się dopiero zacznie. Głupie świstki: będziecie na kolanach klękać, aby się znalazł taki, co pomoże, wyjaśni, objaśni itd.

Nie mam najmniejszego zamiaru wadzić się z Panem, panie Karoka. Pokazałem tylko, ze dużo wiem, dużo posiadam i jeszcze więcej może też.

Nie musisz mnie Pan, na zadne inne forum odsylac. Z danych dostępnych widać, że tam potrzeba maszyny o mocy 32 kW (deklarowanej jako 23).

Proponuję uciekać na E-S, bo tam szlachtują Mikołaja. To trzeba im pomóc. przecież przyjaciół w potrzebie się nie zostawia.

 

p.s. * Instytucja Pomocna Niektórym

Edytowane przez boluslolusj23
p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ? czyli teraz poważasz znowu badania tego kotła w bardzo szanowanym Instytucie nie tylko chyba w kraju ?

Ja widzę że napisali tam 23kW a nie 32.

Na drugim zaś napisali 26kW a następnie jeden "mędrzec" przyznaje że to nie 26 a 15 czy 16-cie kW.

Nie wiem już co o tym myśleć.

Może daj sobie już spokój i idź ratować Mikołaja, nie chcę kolejnego telefonu z pewnej firmy z zapytaniem "dlaczego", powiedziałem ostatnio wyraźnie:

"daj psu spokój on Ci da dwa"

Chyba nie muszę jaśniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ? czyli teraz poważasz znowu badania tego kotła w bardzo szanowanym Instytucie nie tylko chyba w kraju ?

Ja widzę że napisali tam 23kW a nie 32.

Na drugim zaś napisali 26kW a następnie jeden "mędrzec" przyznaje że to nie 26 a 15 czy 16-cie kW.

Nie wiem już co o tym myśleć.

Może daj sobie już spokój i idź ratować Mikołaja, nie chcę kolejnego telefonu z pewnej firmy z zapytaniem "dlaczego", powiedziałem ostatnio wyraźnie:

"daj psu spokój on Ci da dwa"

Chyba nie muszę jaśniej ?

 

Z tego co wiem, to bada się kocioł na wartości deklarowane przez producenta. Jeśli rzemieślnik zadeklarował 32 jako 23 to na takich parametrach plus minus 8% mu go badali i na takie dostał papiery.

Niestety ani nie pomogę w jego (M) dobiciu, ani go nie uratuję, bo mnie tam nie ma. Tam jest forum towarzystwa wzajemnej adoracji. I jak tylko ktoryś wyskoczy to go zaraz sfora zagryzie. A mnie jeszcze życie miłe.

Udanej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, ze deklarowaną, ale znacznie, znacznie powyżej, bo są PRZEWYMIAROWANE. I dlatego szanowny Panie zabranie części powierzchni wymiany w komorze spalania poprzez przyizolowanie części ścian materiałem o słabej przewodności cieplnej polepsza nieco jego parametry pracy. Co nie zapewnia jednak tego, czego wymaga taka głupia norma, którą stosują w całej Unii. Na tzw. nominale i w pobliżu jako tako daje radę. Tylko co z mała mocą (do 30%), skoro jest mocno przewymiarowany?

Chętnie bym usłyszał to i zobaczył wyniki od panów Minertu, Karoki i pana rzemieślnika z Łaszczowa.

 

p.s. Panie Minertu, aby być w porządku odpowiadam bezpośrednio: poczytaj pan w tym wątku wpis JWP Karoki pod nr 26062.

 

Ceramika be jak jej nie włożyły doktory. Cacy, gdy pan z Łaszczowa.

Zbiorę się i znajdę oryginały rysunków, które ten rzemieślnik, jak go nazywacie, dostał od doktorów, aby mu toto z zasypowca przerobione chciało jako tako osiągać wymagania przepisów. Dość dawno to bylo, ale jednak.

Aby była jasność to nie tylko RBR jest przerobiony ale inne kotły też.Nie bedę wymieniał firm bo to wiesz najlepiej.Do dzis sprzedaja sie kotły z których wywalono ruszt ruchomy,wstawiono podajnik i wio.Wam jednak przeszkadza to,że w RBR-rze wyszło to najlepiej ku Waszemu zaskoczeniu.A ,że coś tam podpowiedziałeś to chyba na tym nie straciłeś co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już niedługo wejdą przepisy o czystości powietrza (jak w CZ) i się dopiero zacznie. Głupie świstki: będziecie na kolanach klękać, aby się znalazł taki, co pomoże, wyjaśni, objaśni itd.

Panie Boluś, ja to nie wiem czy do jutra dożyję a co dopiero mi się martwić co będzie za 2 czy 6 lat.

Nie mam zamiaru nic produkować poza płodami rolnymi a jeśli chodzi o kotły to Ci którzy będą chcieli się tym parać dalej będą musieli jakoś te świstki uzyskać i jeśli zlecą wykonanie takiej papierologi to wydaje mi się że Ci którzy będą władni do wystawienia tych świstków będą wiedzieć coś na ten temat.

Tak mi się wydaje ale mogę się mylić :) i tej wiedzy tajemnej zainteresowani będą musieli szukać po forach budowlanych ? któż to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność to nie tylko RBR jest przerobiony ale inne kotły też.Nie bedę wymieniał firm bo to wiesz najlepiej.Do dzis sprzedaja sie kotły z których wywalono ruszt ruchomy,wstawiono podajnik i wio.Wam jednak przeszkadza to,że w RBR-rze wyszło to najlepiej ku Waszemu zaskoczeniu.A ,że coś tam podpowiedziałeś to chyba na tym nie straciłeś co?

 

Szanowny Panie Minertu,

Ależ oczywiście ma Pan rację. Mnie nawet nie przeszkadza, że RBR też tak powstał. Ani to, że jest i się wam dobrze sprzedaje. Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Jeśli uważasz Pan, że mnie toto przeszkadza, to proszę o dowody. Konkretne. Bo się teraz taka moda zrobiła, że najpierw obrzuca się kogoś czymś brzydko pachnącym, a później próbować będzie szukać, czyj to odchód. Na szczęście mój IPN (wyjaśnienie skrótu w jednym z wcześniejszych postów) niezawodny i zasobny. Nad wyraz.

Pozdrawiam, smacznego obiadku życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Minertu,

Ależ oczywiście ma Pan rację. Mnie nawet nie przeszkadza, że RBR też tak powstał. Ani to, że jest i się wam dobrze sprzedaje. Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Jeśli uważasz Pan, że mnie toto przeszkadza, to proszę o dowody. Konkretne. Bo się teraz taka moda zrobiła, że najpierw obrzuca się kogoś czymś brzydko pachnącym, a później próbować będzie szukać, czyj to odchód. Na szczęście mój IPN (wyjaśnienie skrótu w jednym z wcześniejszych postów) niezawodny i zasobny. Nad wyraz.

Pozdrawiam, smacznego obiadku życzę

Dowody były usunięte z forum E-S ,wątek rozpieprzony bo kociołek stał się niewygodny.

Już dawno jestem po ,ale dziękuję i wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mnie Pan, na zadne inne forum odsylac. Z danych dostępnych widać, że tam potrzeba maszyny o mocy 32 kW (deklarowanej jako 23).

 

Tak tylko nieśmiało zapytam dlaczego nie wynika to z ilości spalanego tam węgla ???

 

Przecież przy 23 kW powinno go tam się spalać ze 100 kg / dobę a skoro tyle nigdy tam nie szło to chyba taka moc nie była jednak potrzebna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nieśmiało zapytam dlaczego nie wynika to z ilości spalanego tam węgla ???

 

Przecież przy 23 kW powinno go tam się spalać ze 100 kg / dobę a skoro tyle nigdy tam nie szło to chyba taka moc nie była jednak potrzebna ?

 

Dobry wieczór Szanownemu Panu,

A widział Pan tam od czasu jego pracy temperatury zewnętrzne wymagajace pracy na mocy nawet 23? Jak na razie to cały czas wszystko powyżej zera i to nawet o kilka stopni, a kocioł i tak jedzie (bo musi) z moca ok. 12 i więcej kW. A jeśli przez kilka choćby dni będzie minus 20, to ile będzie musiał gonić?

Proszę nie zapominać, że tzw. moc w statystykach liczona jest wg E-S na poziomie 65%. A przecież jedzie ze sprawnością wyższą, to i moc rzeczywista musi być wyższa. Siedliszcze niczym bunkier onkla A. w Wilczym szancu, zapotrzebowanie na ciepło ogromne. Przy liczonym dla minus 20 na pewno ponad 30 kW wyjdzie.

Pozdrawiam

Edytowane przez boluslolusj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boluslolusj23 z tego co czytam ten temat jesteś zagorzałym przeciwnikiem rbra.

Dlaczego ?

Jaki kocioł preferujesz lub jaki produkujesz?

Jeżeli ten ma tyle wad o to jakiś według ciebie jest lepszy. Jaki ?

 

Dobry wieczór,

Czy może mi Szanowny Pan wskazać choćby jeden mój wpis, z którego wynika, że jestem zagorzałym przeciwnikiem rbra?

Czekam na wskazanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to niema rzeczy idealnych a już w szczególności jeśli chodzi kotły węglowe, zaś co do wad to nawet rozumiem tyle że wtedy gdy pisze o nich użytkownik kotła a nie osoba powiązana z innym konkurencyjnym produktem.

 

Dobry wieczór szanownemu Panu Karoka,

 

Czy potrafi Pan Szanowny wskazać, gdzie np. ja coś pisze o wadach kotła RBR? Z tego co pamiętam, to Szanowny Pan, dopóki nie został sprzedawca kotłów Ogniwo, jechał po nich jak po burej suce.

Ja co najwyżej o te nikomu wg Pana niepotrzebne papierki rabarbara pytałem. To wszystko. Nic na temat jego wad czy zalet. Zatem uczciwiej proszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór szanownemu Panu Karoka,

 

Czy potrafi Pan Szanowny wskazać, gdzie np. ja coś pisze o wadach kotła RBR? Z tego co pamiętam, to Szanowny Pan, dopóki nie został sprzedawca kotłów Ogniwo, jechał po nich jak po burej suce.

Ja co najwyżej o te nikomu wg Pana niepotrzebne papierki rabarbara pytałem. To wszystko. Nic na temat jego wad czy zalet. Zatem uczciwiej proszę.

 

Pozdrawiam

Szanowny Panie Sławku.

Zatem uczciwiej proszę.

Właśnie o te papierki między innymi na forum E-S poszło.A wątek dotyczył samego kotła , jego budowy,zalet i wad a nie jego papierków.Nikogo one nie interesowały oprócz Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...