Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

ile worków ci wchodzi do pojemnika?!?

 

Do Karoka czemu nie mówiliście, ze jest taka opcja?

Zawsze była taka opcja. Kolega ma zasobnik od 25-tki, 12 i 17-tka mają identyczne zasobniki.

Tak jak jarecki napisał zawleczka w Batorym także jest mimo elektronicznej i zrobił bym ten otwór żeby był coby nie kuć dziury w razie "W" w środku nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie będę Cię już prostowal ale jesteś w wielkim błędzie co strat energii i co do taryf i co do copow :D

Żyj w nieświadomości tylko proszę,nie opowiadaj bzdur ;)

 

Ja mam przy 12 dodatkowo jeszcze literke W co znaczy że w każdy weekend od piątku do poniedziałku do 6.00 calutki czas jest tani prąd czyli we dnie i w nocy ;)

A w pierwszym roku miałem taryfę G11 także tylko w twojej głowie copy były większe bo w mojej głowie mam od dwóch sezonów G12W gdzie najniżej było -18st.C i jakoś wrażenia na pompie to nie robiło żadnego chyba że wtedy grzalem wg Ciebie z copem minusowym -2 :)

 

COP zwłaszcza powietrznych pomp ciepła.:

http://instalreporter.pl/ogolna/cop-dla-pomp-ciepla-wartosci-realne-i-te-%E2%80%9Eniezwykle-z-prospektow-reklamowych/

 

rzeczywiste dobowe temperatury w lutym tego roku dla Warszawy:

http://www.accuweather.com/pl/pl/warsaw/274663/february-weather/274663?monyr=2/1/2016

 

podane ceny taryf prądu są ze strony dostawcy PGE:

http://dobryprad.pl/dostawcy/prad/tradycyjni/pge/taryfy#id1

i nie są moją manipulacją.

literka W sprawia, ze weekend pobierzesz 2x 30kWh w tańszej taryfie i zaoszczędzisz na tym 60x 0,038pln. czyli 2,4 pln.:

0,2553 zł - 0,2172 zł/kWh = 0,038 pln

w okresie pozaszczytowym (od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku + całą sobotę i niedzielę).

 

Podziwiam twój spryt!

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny układ kotłowni do mojej, ja moze mam z 5 cm szerzej, ale cieszę się że ktoś już to przerabiał. Dziękuję CI bardzo za odpowiedź.

 

Niepokoi mnie jednak ten palnik w RBR, czy nie uważacie że jest on zbyt mocny? Piec znając życie będzie chodził często na niskich mocach stąd moje obawy, jakie jest wasze zdanie?

 

Jako że jest kolega Jarecki79 tutaj od razu zapytam choć to nie ten temat (wybaczcie) czy widzi on możliwość montażu pieca SKAM-P Premium w tym miejscu? Ja go skreśliłem z uwagi na brak miejsca ale moze coś źle policzyłem. Przypomnę że oś wlotu kominowego jest na wysokości ok 105 cm, natomiast pieca za bardzo odsunąć od ściany się nie da (mam jeszcze drzwi zew. po prawej) - podobnie jak u kolegi Pigmey

Skam będzie tej samej szerokości co RBR z tym że sam kocioł będzie wyższy bodajże o 39cm, standardowo dól wylotu spalin zaczyna się na chyba 107 od posadzki, będzie też głębszy.

Jeśli zaś chodzi o wylot RBR można zrobić wyjście na te 105 cm przy zastosowaniu kolana hamburskiego ( wylot do tyłu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako że jest kolega Jarecki79 tutaj od razu zapytam choć to nie ten temat (wybaczcie) czy widzi on możliwość montażu pieca SKAM-P Premium w tym miejscu? Ja go skreśliłem z uwagi na brak miejsca ale moze coś źle policzyłem. Przypomnę że oś wlotu kominowego jest na wysokości ok 105 cm, natomiast pieca za bardzo odsunąć od ściany się nie da (mam jeszcze drzwi zew. po prawej) - podobnie jak u kolegi Pigmey

 

Napisz na wątku o skamie ok? Będzie porządek

z bocznym czopuchem na głębokość od klamek do tyłu 65cm, tyle,że wówczas szerokość z koszem i motoreduktorem z 113/115cm robi się bliżej 130cm

z czopuchem za kotłem w bok na głębokość 85cm

Typowo dolna krawędź jest 105-107cm, ale jak oś jest na 105cm to jest jeszcze pole manewru do dopasowania

 

Jak masz podobnie jak Pigmey, to myśl nad wykuciem drzwiczek do demontażu palnika jak ma w takim miejscu stać kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

literka W sprawia, ze weekend pobierzesz 2x 30kWh w tańszej taryfie i zaoszczędzisz na tym 60x 0,038pln. czyli 2,4 pln.:

0,2553 zł - 0,2172 zł/kWh = 0,038 pln

w okresie pozaszczytowym (od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku + całą sobotę i niedzielę).

 

Podziwiam twój spryt!

Literka W oznacza i sprawia,że w każdy weekend miesiąca czyli przez ok.200h w miesiącu każdy Twój sprzęt napędzany prądem czyli m.in lodówka,TV,kompy,zmywarka,pralka,sprzęt RTV,piekarnik,oświetlenie,rekuperator itp.w zużyciu kosztuje o połowę mniej niż płacisz obecnie.

Dlatego gratuluję Ci sprytu w takim liczeniu :D

Ciemnogród i tyle ale jak ma się grzejniki ścienne w nowym domu to nie dziwne i za dużo wymagać nie można ;)

 

P.S.

Miesiąc ma 720h...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP zwłaszcza powietrznych pomp ciepła.:

http://instalreporter.pl/ogolna/cop-dla-pomp-ciepla-wartosci-realne-i-te-%E2%80%9Eniezwykle-z-prospektow-reklamowych/

 

rzeczywiste dobowe temperatury w lutym tego roku dla Warszawy:

http://www.accuweather.com/pl/pl/warsaw/274663/february-weather/274663?monyr=2/1/2016

 

podane ceny taryf prądu są ze strony dostawcy PGE:

http://dobryprad.pl/dostawcy/prad/tradycyjni/pge/taryfy#id1

i nie są moją manipulacją.

literka W sprawia, ze weekend pobierzesz 2x 30kWh w tańszej taryfie i zaoszczędzisz na tym 60x 0,038pln. czyli 2,4 pln.:

0,2553 zł - 0,2172 zł/kWh = 0,038 pln

w okresie pozaszczytowym (od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku + całą sobotę i niedzielę).

 

Podziwiam twój spryt!

 

ostatnio tu piszę raz w miesiącu

ale jak widzę taki debilizm matematyczny to jak koło tego spokojnie przejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podane ceny taryf prądu są ze strony dostawcy PGE:

http://dobryprad.pl/dostawcy/prad/tradycyjni/pge/taryfy#id1

i nie są moją manipulacją.

literka W sprawia, ze weekend pobierzesz 2x 30kWh w tańszej taryfie i zaoszczędzisz na tym 60x 0,038pln. czyli 2,4 pln.:

0,2553 zł - 0,2172 zł/kWh = 0,038 pln

w okresie pozaszczytowym (od 22:00 do 6:00 i od 13:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku + całą sobotę i niedzielę).

!

Proponuje dokształcic sie w zakresie taryf, niby to trudne nie jest , ale nie wszyscy rozumieją to dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, z którego może ktoś się będzie śmiał, ale ja korzystam z tego, że jesteśmy tu prawie wszyscy anonimowi hehe

 

Czy ze względu na czyszczenie pieca / komina jest sens aby raz na jakiś czas popalić trochę drewnem w naszych RBR-ach? :)

Chodzi mi to, że drewno pali się przy wyższych temperaturach i teoretycznie niektóre gatunki mają właściwości "czyszczące".

Ja ogólnie drewnem w RBR nie pale. Dla mnie to strata czasu. Ale może czasami miałoby to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, z którego może ktoś się będzie śmiał, ale ja korzystam z tego, że jesteśmy tu prawie wszyscy anonimowi hehe

 

Czy ze względu na czyszczenie pieca / komina jest sens aby raz na jakiś czas popalić trochę drewnem w naszych RBR-ach? :)

Chodzi mi to, że drewno pali się przy wyższych temperaturach i teoretycznie niektóre gatunki mają właściwości "czyszczące".

Ja ogólnie drewnem w RBR nie pale. Dla mnie to strata czasu. Ale może czasami miałoby to sens?

 

Nie wiem jaki masz piec, ale w mojej 12, palenie drewnem to raczej "opcja" niż możliwość...

po włożeniu rusztu i przestawieniu zwrotnicy spalin, to wkład starczy na max. kilka godzin, a większość pójdzie w komin. omiając większość wymienników ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie jednak ten palnik w RBR, czy nie uważacie że jest on zbyt mocny? Piec znając życie będzie chodził często na niskich mocach stąd moje obawy, jakie jest wasze zdanie?

 

Jako że jest kolega Jarecki79 tutaj od razu zapytam choć to nie ten temat (wybaczcie) czy widzi on możliwość montażu pieca SKAM-P Premium w tym miejscu?

 

W obu tych kotłach przy mocy 12 kW jest w standardzie taki sam palnik Batory 20, jeśli się obawiasz możesz zażyczyć sobie wstawienia Batory 10, który ma znacznie mniejszą gardziel od 20.

 

Więcej informacji o palnikach znajdziesz na dole strony pod linkiem:

 

http://suspenser.eu/kotly-rbr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w RBR-ze z palnikiem Batory można palić pelletem. Doczytałem, że można w tym palniku zamontować strażaka.

Czy instalco bierze taką możliwość pod uwagę.

 

Daj sobie spokój ja próbowałem ale zrezygnowałem. Ciągle zbyt mocno podajnik się grzał. Możesz sprawdzić moje wykresy z okresy listopad grudzien 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w RBR-ze z palnikiem Batory można palić pelletem. Doczytałem, że można w tym palniku zamontować strażaka.

Czy instalco bierze taką możliwość pod uwagę.

A po co strażak ?

W przypadku jak pisał micro-jr trzeba wyjąć z kolana czujnik spalin żeby go nie uszkodzić, czy nie lepiej nie otwierać kierownicy, pozamykać drzwiczki i ustawić sterownik w opcję zasypowy ?

Pracuje wtedy jak na podajniku tyle że dorzuca się ręcznie i nie ma strachu że uszkodzimy czujnik, sterownik tego pilnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, z którego może ktoś się będzie śmiał, ale ja korzystam z tego, że jesteśmy tu prawie wszyscy anonimowi hehe

 

Czy ze względu na czyszczenie pieca / komina jest sens aby raz na jakiś czas popalić trochę drewnem w naszych RBR-ach? :)

Chodzi mi to, że drewno pali się przy wyższych temperaturach i teoretycznie niektóre gatunki mają właściwości "czyszczące".

Ja ogólnie drewnem w RBR nie pale. Dla mnie to strata czasu. Ale może czasami miałoby to sens?

 

Pewnie suchym liściastym raz na jakiś czas warto pogonić ostro kociołek.

 

Kiedyś chciałem się pobawić i spalić na ruszcie trochę pozostałości po budowie. Przy pierwszym paleniu było ok, komora spalania się wyczyściła do blachy i tu powinienem zakończyć zabawę ale jak kocioł wystygł i na drugi dzień rozpalałem od zera to na tej gołej blasze po chwili palenia osadzała się smoła która się potem znowu wypalała ale już nie do gołej blachy. Po drugim dniu stwierdziłem, że to nie dla mnie, szkoda czasu na ciągłe dorzucanie i pilnowanie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz piec, ale w mojej 12, palenie drewnem to raczej "opcja" niż możliwość...

po włożeniu rusztu i przestawieniu zwrotnicy spalin, to wkład starczy na max. kilka godzin, a większość pójdzie w komin. omiając większość wymienników ciepła...

 

Też mam 12-tkę.

Nie chcę w ten sposób na stałe grzać chałupy. Jedynie "oczyścić trochę komorę spalania" i może czopuch/komin?

Nie wiem tylko czy to warte świeczki.

 

A przy okazji zapytam - używał ktoś jakiś specyfików, które się wrzuca do węgla, właśnie do czyszczenia komina? Np. Sadpal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 12-tkę.

Nie chcę w ten sposób na stałe grzać chałupy. Jedynie "oczyścić trochę komorę spalania" i może czopuch/komin?

Nie wiem tylko czy to warte świeczki.

 

A przy okazji zapytam - używał ktoś jakiś specyfików, które się wrzuca do węgla, właśnie do czyszczenia komina? Np. Sadpal?

 

 

Sadpal nie polecam (środek agresywny dla stali, można posypywać tylko na żar), ostatnio zacząłem stosować wapno budowlane. Kocioł czystszy, łącznie z czopuchem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...