Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W poprzednim moim poście miało być "kalibracją" ale fon mi zmienił i nie popatrzyłem.

Na CWU na czujniku offset np. -10 to temp będzie wyższa niż pokazuje o 10°C a jak podłączysz pompę CWU na stałe to i na kotle masz wyższą czyli na całej instalacji a kocioł przechodzi w podtrzymanie bo temp jest wyższa niż zadana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten wątek jest sterowany. Co nie po myśli, to weg, a jeszcze bez zdania racji niepokornym ban.

Ciekawe, czy informacje stricte dot. tego kotła tak prawdziwe jak uczciwość zarządcy tego wątku?

 

A mówili, że to forum największe i najbardziej ...

Kto śledzi ten widzi ten "realizm".

Pfu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten wątek jest sterowany. Co nie po myśli, to weg, a jeszcze bez zdania racji niepokornym ban.

Ciekawe, czy informacje stricte dot. tego kotła tak prawdziwe jak uczciwość zarządcy tego wątku?

 

A mówili, że to forum największe i najbardziej ...

Kto śledzi ten widzi ten "realizm".

Pfu!

Twoje powinni wszystkie usunąć bo kotła tego nie masz,nie chcesz go nawet kupić bo papierów nie ma. Tylko bajzel robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje powinni wszystkie usunąć bo kotła tego nie masz,nie chcesz go nawet kupić bo papierów nie ma. Tylko bajzel robisz.

 

A muszę mieć, aby pytać? Czy ten wątek nazywa się RBR Ekocostam tylko dla posiadających toto cudo?

A przy okazji szanowny Olimp M. potwierdził, to że onże (kocioł, nie Olimp M.) papierów wymaganych przepisami nie ma. Bo Olimp ma. Tegoż koloru. A onże (kolor) to wynikowy niebieskiego z Żółtymi.

 

I co? Za chwilę czystka za pomocą "czerezwieczajki" na wątku i jako bonus ban?

Panie Olimpie M. Są granice, których nie powinno się przekraczać. Ale są i sytuacje, które do tego zmuszają. Np. mnie.

No to Spokojnych Świąt. A czas pokaże ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem ale też ktoś wykasował, że nie powinno Cię to dziwić że Cię banują bo zwyczajnie trolujesz.

Wesołych Świąt i wypocznij trochę od forum :)

 

KTOŚ

Jak pięknie pan to ujął. Gdyby tak jeszcze dodać, kto tym interesem trzęsie to by było 100%.

Szkoda, ze nie odniósł się Pan do wypowiedzi pana totumfackiego, o braku papierów. Wszak to wątek o konkretnym kotle. Nigdzie nie napisaliście, że moga w nim pisać tylko ci, którzy nie tylko, ze go posiadają ale są tak zadowoleni, że przed wami na kolanach.

Mokrych jajek i smacznego dyngusa, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boluś nie znudziło Ci się już chyba 4 lata pitolić w koło to samo ?

Weź se rolkę tego papiera i idź w ustronne miejsce :)

Ja już jeden z super-hiper papierami sprzedałem i do dzisiaj mi wstyd, za niego, za te papiery i za tą transakcję.

Bywaj :)

Jak se kupisz za mały garnitur od Armaniego, to dopiero będzie Ci wstyd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krawca? Ten niech się wstydzi, co go ubrał. Za siebie :)

Nie wiesz, że numeracja w świecie jest różna? :) Wiesz. Udajesz tylko, że nie.

 

Widzę że tu straszy ruch a jak ta numeracje się ma do tego że garniturki się prują po kilku użyciach a miały być takie trwałe.

 

Ogólnie podziwiam panów że toczycie cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkowcy są zadowoleni, a to co was dotyczy nie potraficie dostrzec.

 

W sumie jak bym zrobił takie coś do transportowania paliwa to też nie chciał bym o tym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w rozmiarze 26 był za ciasny a w 23 jest ok to jakoś dziwnie te garnitury szyją :)

I później trzeba się wstydzić za krawca.

 

Szanowny Panie karoka

zanim zadysponujesz pan usunięcie tego wpisu i kolejny ban dla mnie to proszę nie zapominać, że to Pan w tym wątku wrócił do tego zdarzenia.

Powiem tak: nie chwal dnia przed zachodem słońca. Z dotychczasowych podglądów obecnie tam zainstalowanego jasno wynika, że przy minus 20 tam będzie potrzeba ponad 30 kW i to ciągłego. Nie było już w tym sezonie okazji, aby to organoleptycznie udowodnić.Z tego co wiem, niedługo będzie modernizacja monstrum budowli z wielkim zładem i ogromnym zapotrzebowaniem na ciepło.

Pierwszy został zabudowany do wyziębionej chałupy i na dodatek miał walnięty ster. A ile było na zewnątrz? Zdalne sterowanie z wiatrakiem na maksa dawało spieki, bo musiało. Jakoś teraz nie dziczą z wentylatorem i idzie.

Dlatego Szanowny Panie, może nieco więcej spokoju, bo dobrze Pan wiedział, że pierwszy wyżej niż nominalna nie pójdzie i to Pan go tam wstawił, nie mając wiedzy o rzeczywistym zapotrzebowaniu tego siedliszcza na ciepło.

No a teraz kacie czyń swoją powinność. Bolkowi bana, wpis do usunięcia.

Dużo zdrówka życzę.

 

p.s. proszę wziąć również pod uwagę, że moc pierwszego była potwierdzona przez dwa niezależne od siebie zespoły tych - jak to zgrabnie ujął pan Olimp M. - nierobów co niezłą kasę z tego mają. i to nie tylko w kraju, ale i za Olzą też.

Edytowane przez boluslolusj23
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu straszy ruch a jak ta numeracje się ma do tego że garniturki się prują po kilku użyciach a miały być takie trwałe.

 

Ogólnie podziwiam panów że toczycie cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkowcy są zadowoleni, a to co was dotyczy nie potraficie dostrzec.

 

W sumie jak bym zrobił takie coś do transportowania paliwa to też nie chciał bym o tym gadać.

Drogi Panie

Jak już wtrącasz się do rozmowy innych, co nie jest za bardzo grzeczne, to przynajmniej gadaj prawdę. Pokaż mi choć jeden mój wpis, w którym "toczę cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkownicy są zadowoleni". Chyba, że moje pytania o to, czy kotły posiadają stosowne badania, uważasz za taką krucjatę.

A to "takie coś do transportowania paliwa" nie jest wcale gorsze od innych "cosiów" :) Szczególnie ostatnia wersja tego "cosia". Wasze wysiłki nic tu nie zmienią, choć usilnie się staracie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie

Jak już wtrącasz się do rozmowy innych, co nie jest za bardzo grzeczne, to przynajmniej gadaj prawdę. Pokaż mi choć jeden mój wpis, w którym "toczę cały czas krucjatę przeciwko kotłom których użytkownicy są zadowoleni". Chyba, że moje pytania o to, czy kotły posiadają stosowne badania, uważasz za taką krucjatę.

A to "takie coś do transportowania paliwa" nie jest wcale gorsze od innych "cosiów" :) Szczególnie ostatnia wersja tego "cosia". Wasze wysiłki nic tu nie zmienią, choć usilnie się staracie :)

 

Tak proszę Pana chodzi o kwestię papierów

 

to coś pali tak

śmiem twierdzić że jest gorsza ale to tylko moje zdanie

 

a porównuje niby do tego bez papierów https://www.youtube.com/watch?v=baqXfxBgOp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie skresz

 

film przyjmie wszystko. Bez problemu mogę panu zademonstrować filmik, na którym toto WCALE nie pali. Co tam toto. Każdy dowolny. Albo dla odmiany taki, że arbuz mały. zatem przywoływanie takich "dowodów" jest nieco chybione.

 

A na koniec: zanim zacznie pan kreować nową rzeczywistość i powoływać się na E-S, to może by dobrze było powiedzieć prawdę. A było tak: Administracja tamtego tzw. forum zablokowały ludziom prawa wpisu. Pozostały pocięte przez cenzora watki. Dopiero po wielu interwencjach wpisy zablokowanych zostały również usunięte.

Nie wiem, kto z kogo małpuje, bo tutaj to samo się czasami dzieje.

Wesołych Świąt.

 

p.s. A o papierach. A co pan zrobi jeśli np. w pańskiej gminie wprowadzą lokalne prawo i aby mógł pan palić w swoim kotle, to będzie pan musiał ujawnić nie tylko jego pochodzenie ale i "metrykę".

Już takie pomysły w ramach "dobrej zmiany" chodzą i nie powiedziane, że nie zaczną np. od pana. Pewnie, że po długich sadowych bojach wygra pan, ale wyrokiem z klauzula wykonalności będzie można co najwyżej pożar spowodować, bo klęknie sprzedawca, klęknie producent. A proszę nie zapominać tez, że Bruksela cięta ostatnio na PL i nie popuści we wdrażaniu określonych praw.

Edytowane przez boluslolusj23
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...