Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

No to fotki poproszę nowego nabytku,

 

Kurde a ja z moim kopciuchem chodź mam już go 5 lat będę musiał się jeszcze pomęczyć bo jak go sprawdzałem wszystko było ok (przynajmniej jeśli chodzi o palnik), a to jest właśnie jedyna rzecz o którą bym się wale nie martwił jak by podzieliła los swoich braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,panowie prosze o radę.Dwa lat temu moze troche wiecej zdjąłem ZZ z cwu.Do konca stycznia tego roku temp CWU była zawsze wyzsza od zadanej o dobre 5deg.Pompa właczala sie tylko podczas duzego rozbioru.Od bodajze ok 30.01 tego roku juz tak nie przebija.Czym to jest spowodowane nie wiem.Ster jest dostepny jakby ktos miał chwilke to prosze o zagladniecie.Jezeli to jest jakas wskazowka to od jakiegos czsu p. CO chodzi cyklicznie a wczesniejsze sezony grzewcze była na ciągłej.Wczoraj wypiałem p. CWU i zamknąłem obieg czy ktoras z innych pomp nie zaciąga wody przez brak ZZ ale temp. dalej spadała na CWU.Przy właczonej CWU+mieszajaca powinien zgromadzic mały zapas temperatury Edytowane przez grzeh2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie prosze o radę.Dwa lat temu moze troche wiecej zdjąłem ZZ z cwu.Do konca stycznia tego roku temp CWU była zawsze wyzsza od zadanej o dobre 5deg.Pompa właczala sie tylko podczas duzego rozbioru.Od bodajze ok 30.01 tego roku juz tak nie przebija.Czym to jest spowodowane nie wiem.Ster jest dostepny jakby ktos miał chwilke to prosze o zagladniecie.Jezeli to jest jakas wskazowka to od jakiegos czsu p. CO chodzi cyklicznie a wczesniejsze sezony grzewcze była na ciągłej.Wczoraj wypiałem p. CWU i zamknąłem obieg czy ktoras z innych pomp nie zaciąga wody przez brak ZZ ale temp. dalej spadała na CWU.Przy właczonej CWU+mieszajaca powinien zgromadzic mały zapas temperatury

 

Sprawdziłeś na wyłączonej pompie CWU ale bez zamykania obiegu jak się zachowuje, może CO ci pcha, daj fotki instalacji albo schemat, sprawdź też czujnik czy dobrze dolega.

 

Temp. załączenia pompy miesz. masz daj na 45 i będzie przebijać.

 

Ogólnie pracuje tak jak powinno

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ta zmiana bez zadnej ingerencji w układ,ładnie sobie grawitacyjnie chodziło i stop.Pali mi tez wiecej wg zeszłej zimy o ok 5-6kg/d ale to moze wina gównianego opału.Niepotrzebnie tez przy zalepianiu dziur spalinowych dokreciłem sruby od mocowania podajnika(te najbardziej na zewn) przez co przechylił sie lekko gora w strone kotła(lużne mi sie wydawały).Podobno lewe powietrze moze sie dostawac przez co wiecej pali ale czy to prawd czort wie.Wrzucam fotki inst http://www.fotosik.pl/zdjecie/1b5b64b030ee516a http://www.fotosik.pl/zdjecie/712660c0aaa8a14b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie czujnik oszukuje o ok 9-10 oC.Z porownaniem do rteciowego domowego.Sam czujnik ok 5 i reszte w kapilarze w zbiorniku cwu

 

skalibruj sobie wszystkie i będzie ok, możesz wszystkie wyciągnąć i położyć obok siebie lub to co niepolecane wrzucić do wrzątku.

 

Ja zważyłem u siebie że lubą się roztrajać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poszukuje dobrego kotła do domu 170m2 z 80-tych lat który będzie ocieplony i wyremontowany. Na cieplowlasciwe wychodzi mi ze potrzebuje piec 6kW plus ciepła woda dla czterech osób. Doradźcie czy wziąć rbr 12 kW czy może skama z obrotowym palnikiem a może jeszcze coś innego. Piec będzie także grzał wodę ciepłą cały rok. Dziękuje za porady i pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi grozi jeżeli Algorytm wygaszania kotła dałem na nieaktywny. Dodam ze przestawiłem bo pare razy miałem info. o wygaszeniu kotła ale gdy dałem dmuchawę na max-a to momentalnie się rozpaliło

 

Ja tak miałem i żyję:)

Wkurzało mnie wygaszanie kotła jak i Ciebie teraz tylko ustawiłem w grzaniu a w podtrzymaniu mam nieaktywny(za długo stał i ster odczytywał to jako wygaszenie,teraz jest git)

Luz kocioł nie odleci .

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...