Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ja by wyciszyć kociołek pojechałem do firmy która produkuje i zajmuje się wyciszeniami i akustyką, porozmawiałem, kupiłem materiału za 80zł. Podłożyłem pod kociołek, podajnik, na zbiornik i zrobiłem dylatację między kominem a czopuchem. Wcześniej słyszałem kociołek na piętrze w sypialni (kocioł jest w piwnicy)a teraz nie słychać go jak zamyka się drzwi od kotłowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja by wyciszyć kociołek pojechałem do firmy która produkuje i zajmuje się wyciszeniami i akustyką, porozmawiałem, kupiłem materiału za 80zł. Podłożyłem pod kociołek, podajnik, na zbiornik i zrobiłem dylatację między kominem a czopuchem. Wcześniej słyszałem kociołek na piętrze w sypialni (kocioł jest w piwnicy)a teraz nie słychać go jak zamyka się drzwi od kotłowni

 

Jaka dylatację zrobiłeś na czopuchu? A co na sztywno miałeś?

Ja dałem gumę pod kocioł i stopkę gumową pod podajnik ale z dużo to nie pomogło. Jak pracuje przekładnia to czuć drgania ja się rozchodzą po podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś elekpśtryka :) to Ty ze mnie nie zrobisz :) tyle co widać to silnik jest trochę większy gabarytami ale nieporównywalnie cichszy od wcześniej stosowanych przez producentów, więcej nazwałbym to szum a poprzednio niektórzy narzekali na buczenie.

Tą przekładnię bez problemu można przykręcić do innego palnika ale do poprzednich RBRów nie podejdzie, trzeba by inny zasobnik który był przeprojektowany pod te przekładnie.

Silnik w niej musi być w pionie i tu jest problem, starszy zasobnik nie puści, przykręcisz inaczej przekładnię (da się ) to ją szybko zajedziesz.

 

Czyli jak bym chciał Batorego to muszę zmienić cały palnik z silknikiem, przekładnią i zasobnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek a jaki masz cel tej wymiany, opcje są np. takie:

 

1. Chcesz bardziej cichej pracy - kup BHF, jego zamontujesz do ekoenergii, ok. 620-640zł (ten MS montowany w batorym w detalu jest po ok. 720-780zł zależy od aktualnej promocji, tyle,że tu silnik musi być w pionie)

2. Chcesz inny palnik, ale chcesz przełożyć motoreduktor z silnikiem, wówczas sam palnik batory w detalu 1200 (korpus, ślimak, palenisko) do tego kupujesz lub sam robisz ramkę przejściówkę z kosza z większym zejściem ekoenergii na deczko większe batory i kosz idzie nieco wyżej

3. Chcesz cały palnik batory z silnikiem i motoreduktorem fabrycznym, wówczas w detalu 1800zł, z koszem podobny zabieg jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie rady!!.Wiem ze nie w temacie ale moze uzyskam tutaj pomoc.Od kilku dni zona zauwazyła ze wodomierz chodzi gdy nie ma zadnego poboru wody.Był znajomy hydraulik i stwierdził ze gdzies pusciła złączka od ciepłej wody.W kilku miejscach pojawił sie grzyb na scianach przy podłodze i mokre sciany.Jak zlokalizowac taką usterkę?,chciałbym jak najmniejszej rozpierduchy w domu,rury idą pexem pod wylewką(ogrzewanie podłogowe).Dom nowy 3 letnia instalacja.Monter ktory to robił firme ma podobno ubezpieczoną.Jak odzyskac pieniadze ktore poniose po zlokalizowaniu,usunieciu i na nowo doprowadzeniu do stanu terazniejszego(na nowo wylewka,płytki,demontaz zabudowanej kuchni.Czy gwarancja jeszcze obejmuje za wykonanie 3 lata temu instalacji?,jak sie zabezpieczyc zeby pozniej ubezpieczyciel firmy hydraulika nie podwazył kosztow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek a jaki masz cel tej wymiany, opcje są np. takie:

 

1. Chcesz bardziej cichej pracy - kup BHF, jego zamontujesz do ekoenergii, ok. 620-640zł (ten MS montowany w batorym w detalu jest po ok. 720-780zł zależy od aktualnej promocji, tyle,że tu silnik musi być w pionie)

2. Chcesz inny palnik, ale chceszostawiżyć motoreduktor z silnikiem, wówczas sam palnik batory w detalu 1200 (korpus, ślimak, palenisko) do tego kupujesz lub sam robisz ramkę przejściówkę z kosza z większym zejściem ekoenergii na deczko większe batory i kosz idzie nieco wyżej

3. Chcesz cały palnik batory z silnikiem i motoreduktorem fabrycznym, wówczas w detalu 1800zł, z koszem podobny zabieg jak wyżej

 

Jesli już to chodzi o cichszą pracę. Czasem go słyszę i to raczej wieczorem jak ciszej bo w dzień nie bardzo. Nie budzi mnie ani nikogo z mieszkanców nocą więc nie przeszkadza. Może to nawet lepiej jak go sporadycznie usłyszę bo wiem że pracuje ale może kiedyś się skuszę na wymianę. Ten BHF to silnik rozumiem? Na razie na pewno zostawię jak jest. Mam inne zmartwienia na głowie a i finansowo w zwiazku z tym nie wiem czy bym ogarnął. Zbyt duże wydatki mnie czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie rady!!.Wiem ze nie w temacie ale moze uzyskam tutaj pomoc.Od kilku dni zona zauwazyła ze wodomierz chodzi gdy nie ma zadnego poboru wody.Był znajomy hydraulik i stwierdził ze gdzies pusciła złączka od ciepłej wody.W kilku miejscach pojawił sie grzyb na scianach przy podłodze i mokre sciany.Jak zlokalizowac taką usterkę?,chciałbym jak najmniejszej rozpierduchy w domu,rury idą pexem pod wylewką(ogrzewanie podłogowe).Dom nowy 3 letnia instalacja.Monter ktory to robił firme ma podobno ubezpieczoną.Jak odzyskac pieniadze ktore poniose po zlokalizowaniu,usunieciu i na nowo doprowadzeniu do stanu terazniejszego(na nowo wylewka,płytki,demontaz zabudowanej kuchni.Czy gwarancja jeszcze obejmuje za wykonanie 3 lata temu instalacji?,jak sie zabezpieczyc zeby pozniej ubezpieczyciel firmy hydraulika nie podwazył kosztow?

 

No to masz kolego niezłą zagwozdkę. I trochę nerwów stracisz, zanim dojdziesz z tym wszystkim do ładu.

1. Czy masz ubezpieczony dom, a jeśli tak to w jakim zakresie (czy obejmuje zalania)?

2. Jeśli pkt. 1 pozytywnie, to natychmiast włącz do sprawy swojego ubezpieczyciela. Niech robi dokumentację stanu obecnego, niech podejmuje decyzje o wyborze firmy usuwającej skutki. Przerzuć ten "gorący kartofel" w ich ręce. Niech się oni użerają z tamtym ubezpieczycielem. Bez twojego udziału finansowego.

3. Co na to firma wykonawcy? Przecież nie minęło wiele czasu, powinni pamiętać, gdzie dali złączki itp. A poza tym wykonawca powinien dysponować choćby uproszczona dokumentacją tego co robił. Jak jej nie ma, to tym gorzej dla niego. Masz argument do postępowania sądowego.

4. Nie baw się sam w próby rozkuwania, lokalizacji itp. bo ci później postawia kontrę, że to pewnie ty się do tego przyczyniłeś, albo wręcz ty to zrobiłeś, a teraz szukasz "naiwnych".

5. Nie baw się też w wybór najtańszego wykonawcy. To ma być najdroższy, z ekspertami i biegłymi. Przy okazji trzeba skorzystać z usług porządnej firmy suszącej mury i usuwającej grzyb. Musi za to zapłacić wykonawca felernej instalacji lub jego ubezpieczyciel.

6. Gorzej, jeśli nie masz domu ubezpieczonego lub w takim zakresie. Może masz na piśmie zlecenie prac, warunki ich wykonania, warunki gwarancji (rękojmia tylko 24 m-ce obejmuje), protokół prób ciśnieniowych i protokół odbioru. jeśli tak, to będzie ci łatwiej dochodzić swoich praw i roszczeń. W przypadku braku takowych sprawa będzie o niebo trudniejsza i trochę się po sadach powycierasz. A tam nie wygrywa ten, kto ma rację lecz ten, komu się uda sąd przekonać.

 

Tak czy inaczej. Głowa w górze, alleluja i do przodu. Nie popuszczaj. Dawaj znać jak idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli już to chodzi o cichszą pracę. Ten BHF to silnik rozumiem? .

 

Nie, w obu tj BHF oraz MS (batory) silnik jest tego samego producenta - PRZYMIERZE

 

BHF to motoreduktor niemieckiej produkcji (BHF Maschinenbau GmbH) http://www.bhf-gmbh.de

 

ta orientacyjna cena ok. 620zł dotyczy kompletu motoreduktor BHF razem z silnikiem Przymierze

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w obu tj BHF oraz MS (batory) silnik jest tego samego producenta - PRZYMIERZE

 

BHF to motoreduktor niemieckiej produkcji (BHF Maschinenbau GmbH) http://www.bhf-gmbh.de

 

ta orientacyjna cena ok. 620zł dotyczy kompletu motoreduktor BHF razem z silnikiem Przymierze

 

Dzięki kolego.

Jak się zdecyduję na wyciszenie to bedę wiedział co i jak. O co pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek zanim................ to jeszcze nie wiadomo jakiego diabła znowu wymyślą :)

 

Mam nadzieję że nie prędko będę potrzebował jakiejś wymiany.

Ale szkoda że wcześniej tego Batorego nie było.

Jak na razie ro zorientowałem się że mi się dzisiaj węgiel skończył. Wsypałem ostatnie worki i koniec. Znowu trzeba bedzie coś na lato dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka dylatację zrobiłeś na czopuchu? A co na sztywno miałeś?

Ja dałem gumę pod kocioł i stopkę gumową pod podajnik ale z dużo to nie pomogło. Jak pracuje przekładnia to czuć drgania ja się rozchodzą po podłodze.

 

między ścianę a czopuch wciśnięty sznur (jak na drzwiczki), wcześniej czopuch był zatynkowany.

Pod piec mam mate na to osb na to mata i na końcu blacha (nic się na podłogę nie niesie) (nazwy mat nie pamiętam)

Pod podajnik mam podobnie tylko X2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jeden - Carbosmar się nazywa ;)

 

Ten smar na buczenie nie pomoże. Tylko i wyłącznie taki myk http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223043-Wyciszenie-nap%C4%99du-podajnika-%C5%9Blimakowego-kot%C5%82a-%28RBR%29&highlight=wyciszenie

 

Jakby ktoś miał możliwość dotoczenia takiej przejściówki przekładnia-sprzęgło to byłbym zainteresowany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...