Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie. Ja "kupuję" już od dwóch sezonów kocioł z podajnikiem ;) i tak ciągle coś i nie wiej na jaki się zdecydować. Wiem, że najważniejsze to palnik i sterownik. Jaki aktualnie palnik sprawdza się najlepiej? Jak to jest z tym batorym.... Mi zależy na jak najlepszym spalaniu, aby dymu było malutko lub wcale. Sterownik...zawsze myślę bruli vs spp.

 

ps. te kotły rbr jakoś szczególnie się wyróżniają na tle konkurencji? Jak w porównaniu z ogniwem lub skampami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie dogonisz czekając na coś nowszego :) i nigdy nie kupisz czekając :)

Co to za kocioł z podajnikiem jak dymi.

Żeby dogonić musiałbyś robić jak ja, już trzeci RBR na przyszły tydzień będę montował :) tylko takim sposobem możesz dogonić :)

A czym się różni od tych co pytasz ?

Jest po prostu inny i malutki co mi odpowiada przy ciasnej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja "kupuję" już od dwóch sezonów kocioł z podajnikiem ;) i tak ciągle coś i nie wiej na jaki się zdecydować. Wiem, że najważniejsze to palnik i sterownik. Jaki aktualnie palnik sprawdza się najlepiej? Jak to jest z tym batorym.... Mi zależy na jak najlepszym spalaniu, aby dymu było malutko lub wcale. Sterownik...zawsze myślę bruli vs spp.

 

ps. te kotły rbr jakoś szczególnie się wyróżniają na tle konkurencji? Jak w porównaniu z ogniwem lub skampami?

 

 

 

Batory daje radę zarówno na Wesołej jak i na tanim miale, więc spokojnie go można brać.

 

Co do "gonienia" mam u siebie 8-letni kocioł ze starym typem palnika Pancerpol PPS 25 i spalam na nim dobrze zarówno Wesołą jak i inne "łatwiejsze" ekogroszki więc to też kwestia doświadczenia i oczywiście sterownika, który da możliwość dopasowania nastaw.

 

Jedyny minus tego palnika to, że ma głośniejszy od obecnych motoreduktor [na to jest już rada - stosuję Carbosmar], nie nadaje się do miału i bardziej spiekalne ekogroszki trudniej na nim spalić niż na tych nowoczesnych.

 

Podsumowując - nie ma co się za długo czaić bo życie mija i im później się je ułatwi tym krócej z tego ułatwienia się pokorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Batory daje radę zarówno na Wesołej jak i na tanim miale, więc spokojnie go można brać.

 

Co do "gonienia" mam u siebie 8-letni kocioł ze starym typem palnika Pancerpol PPS 25 i spalam na nim dobrze zarówno Wesołą jak i inne "łatwiejsze" ekogroszki więc to też kwestia doświadczenia i oczywiście sterownika, który da możliwość dopasowania nastaw.

 

Jedyny minus tego palnika to, że ma głośniejszy od obecnych motoreduktor [na to jest już rada - stosuję Carbosmar], nie nadaje się do miału i bardziej spiekalne ekogroszki trudniej na nim spalić niż na tych nowoczesnych.

 

Podsumowując - nie ma co się za długo czaić bo życie mija i im później się je ułatwi tym krócej z tego ułatwienia się pokorzysta.

A jak ze zużyciem energii czyli kasy na Wesołej czy innych tanszych bo to chyba jest najważniejsze dla inwestora a nie to czy ładnie się spala.

Jak wychodzi zużycie energii w stosunku do potrzeb budynku za zapotrzebowanie na nią ?

 

A Ą E .... :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze zużyciem energii czyli kasy na Wesołej czy innych tanszych bo to chyba jest najważniejsze dla inwestora a nie to czy ładnie się spala.

Jak wychodzi zużycie energii w stosunku do potrzeb budynku za zapotrzebowanie na nią ?

 

A Ą E .... :D

No u mnie za ostatnią dobę ciepłomierz pokazał 7,2 grosza za kWh. Trochę się grzało, bo zimno u nas było o poranku i wieczorem. Mój szałas zeżarł jakieś 3,2 PLN i zrobiło się z tego 45 kWh na CWU i CO. W produkcji samego CWU ( znaczy - kiedy się nie załącza CO ) pokazuje koło 12 groszy za kWh. Na 12-sto letnim Defro o mocy nominalnej 29 kW. AĄEĘ... :jawdrop: O, jest i wynik za obecną dobę. Jeszcze wczorajsze wieczorne grzanie się załapało - dobę mi liczy od 18.16 do 18.15. Wyszło 7,5 grosza za kWh. koszt dobowy 2,9 PLN i około 38 kWh się z tej kasy ukręciło. Od jutra już kWh drożej wyjdą - zużycie CWU będzie symboliczne bo w domu jedna osoba zostaje a i grzać raczej się już nie będzie. Pewnie wyjdzie kWh między 12 a 13 groszy. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze zużyciem energii czyli kasy na Wesołej czy innych tanszych bo to chyba jest najważniejsze dla inwestora a nie to czy ładnie się spala.

Jak wychodzi zużycie energii w stosunku do potrzeb budynku za zapotrzebowanie na nią ?

 

To już dawno pisałem - u siebie osiągam 80% sprawności [ >80% mój kocioł ma w papierach z badań] już od 3-4 kW, a najmniej ok. 40% przy grzaniu samej CWU latem - obliczone na podstawie danych z ciepłomierza i wagi przy spalaniu Wesołej, która na lato się najmniej nadaje bo najkrócej trzyma żar.

 

Nowsze kotły pewnie osiągają więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ten nowy: http://suspenser.eu/kotly-rbr/ ???

 

Bo wygląda inaczej, batory...... :)

Nie, to jest obecnie sprzedawany RBR-ekouniwersal, to też starsze zdjęcie bo jeszcze z Ekoenergią, K wygląda inaczej, inaczej wygląda też przekładnia Batorego, jak pracuje możesz zobaczyć w linku w mojej stopce :)

Choć z drugiej strony to na co tu patrzeć w lecie :)

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To już dawno pisałem - u siebie osiągam 80% sprawności [ >80% mój kocioł ma w papierach z badań] już od 3-4 kW, a najmniej ok. 40% przy grzaniu samej CWU latem - obliczone na podstawie danych z ciepłomierza i wagi przy spalaniu Wesołej, która na lato się najmniej nadaje bo najkrócej trzyma żar.

 

Nowsze kotły pewnie osiągają więcej.

SUSPENSER,że u Ciebie jako sprzedawcy kotłów i kobry jako sprzedawcy węgla nie jest dziwne że macie kosmiczne i nie osiągalne dla zwykłego zjadacza chleba ceny,spalanie,zużycie itp.

Ale przemów ludzkim głosem i patrz jak to zwykły,nie sprzedawca i nie jego klakier przeżywa i to w najnowszym kotle SUSPENSER:

U mnie dla 2 osób przy wymienniku 80L wychodzi ok. 3,5kg/24h

2,70PLN to nie aż tak wielki koszt.

Czyli facetowi wychodzi na to,że węglem grzeje cwu znacznie drożej niż gdyby grzał prądem,zatem jaką ma sprawność jak 1kWh wychodzi mu 0,54zł ?

I to pali retopalem a nie wesołą...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nauczy palić i kupować węgiel będzie spalał mniej. Ja mam bojler 250L(tak tak człowiek głupi był i myślał o solarach :p) węgiel za 600zł z przywozem(nie chce robić reklamy ale znany na forum z spora ilością popiołu więc i żar ładnie trzyma) i średnia nie przekracza 3kg więc wychodzi max 1,80zł( na czterech domowników)

Ale co tu wiele liczyć jak przy naszym obecnym klimacie są chyba trzy miesiące niegrzania domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER,że u Ciebie jako sprzedawcy kotłów i kobry jako sprzedawcy węgla nie jest dziwne że macie kosmiczne i nie osiągalne dla zwykłego zjadacza chleba ceny,spalanie,zużycie itp.
Sprawdź o ile wcześniej zanim zacząłem sprzedawać kotły miałem ciepłomierz i podawałem wyniki bo wypisujesz straszne bzdury. Które ceny mam kosmiczne - podaj konkretnie, najlepiej link lub wklej cytat.
Czyli facetowi wychodzi na to,że węglem grzeje cwu znacznie drożej niż gdyby grzał prądem,zatem jaką ma sprawność jak 1kWh wychodzi mu 0,54zł ? I to pali retopalem a nie wesołą...
Podaj jak to obliczyłeś na podstawie danych, które zacytowałeś: " Cytat Napisał miet55 Zobacz post U mnie dla 2 osób przy wymienniku 80L wychodzi ok. 3,5kg/24h Cytat Napisał miet55 Zobacz post 2,70PLN to nie aż tak wielki koszt." Piszesz "znacznie drożej" , czyli prąd ma znacznie taniej - podaj o ile taniej niż 0,54 zł/1 kWh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na takie rzeczy ale kiedy kupowałem tira czecha po 300pln za tonę z dowozem grzanie CWU dla wtedy 7-miu osób w domu wychodziło mi między 80 a 90gr/dobę :)

To pozwolić nie w sensie że kogoś nie stać ale bardziej po co komu 25 ton groszku :)

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...