Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72

Ja mam od każdego postu 30zł razy 11000 postów i domek jest :D

Na drugim forum blizniaczym dobijam do 2000 postów i to na autko fajne :D

 

Ostrzegam nie świadomych inwestorów co to nie mają pojęcia o niczym przed takimi jak Ty i bardzo dobrze że biznesik pada a zielonych inwestorów jest dzięki temu coraz mniej co widać właśnie po tematach węglowych w porównaniu do tego co było kilka lat temu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam od każdego postu 30zł razy 11000 postów i domek jest :D

Na drugim forum blizniaczym dobijam do 2000 postów i to na autko fajne :D

 

Ostrzegam nie świadomych inwestorów co to nie mają pojęcia o niczym przed takimi jak Ty i bardzo dobrze że biznesik pada a zielonych inwestorów jest dzięki temu coraz mniej co widać właśnie po tematach węglowych w porównaniu do tego co było kilka lat temu.

 

Trochę cieńko jak na taką kasiórkę tylko raptem 120 m2. Dodajmy że raczej to nie jest dom energooszczędny który miałeś w planach skoro masz 84 kWh/m2/rok (domy energooszczędne mają poniżej 50 kWh/m2/rok :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Trochę cieńko jak na taką kasiórkę tylko raptem 120 m2. Dodajmy że raczej to nie jest dom energooszczędny który miałeś w planach skoro masz 84 kWh/m2/rok (domy energooszczędne mają poniżej 50 kWh/m2/rok :p

Miałem mieć bo w projekcie było 84kWh/m2/rok ale pomyślałem w przeciwieństwie do Ciebie i za 300 stówki mam 40kWh/m2/rok i nie mam syfu w domu a rachunek za prąd czyli za ogrzewanie i cwu tysiak rocznie :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mieć bo w projekcie było 84kWh/m2/rok ale pomyślałem w przeciwieństwie do Ciebie i za 300 stówki mam 40kWh/m2/rok i nie mam syfu w domu a rachunek za prąd czyli za ogrzewanie i cwu tysiak rocznie :)

Bla, Bla, Bla, Bla, Mówiłeś że masz 84 kWh/m2/rok.- post nr #26423. Widzisz kłamstwo ma zawsze krótkie nogi:lol: Ja to tłumacze tak że mogłeś mieć 40 kWh/m2/rok ale brakło kasy :lol2: względnie za mało postów. Od dzisiaj będe mówił nie Arturo72 ale Fujara72 może być;-);-):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bla, Bla, Bla, Bla, Mówiłeś że masz 84 kWh/m2/rok.- post nr #26423. Widzisz kłamstwo ma zawsze krótkie nogi:lol: Ja to tłumacze tak że mogłeś mieć 40 kWh/m2/rok ale brakło kasy :lol2: względnie za mało postów. Od dzisiaj będe mówił nie Arturo72 ale Fujara72 może być;-);-):lol:

Wiem,że masz problem ze zrozumieniem teksu a wiec jeszcze raz:

Ja w projekcie gotowym bez zmian z went.grawitacyjna miałem zapotrzebowanie 84kWh/m2/rok.

A wiesz do czego służy adaptacja projektu ? Projekt gotowy to jedynie szkielet domu,skorupa,którą się dostosowywuje do siebie.

Trzeba myśleć co się robi i jak się buduje...a nie na pałę jak Ty.

Zmieniłem projekt gotowy czyli zmieniłem fundament ławowy na izolowaną płyte,zwiększyłem znacznie izolacje,zmieniłem okna,wywalilem komin,zmieniłem system grzewczy,zmieniłem wentylację i za 3 stówki wyszło 40kWh/m2/rok,teraz dotarlo czy dalej masz problem ze zrozumieniem ?

Wiesz teraz do czego służy OZC zrobione jeszcze przed budową i dlaczego jest tak to ważne ?

Kopara opadła,że tak można o to w dodatku w tej kasie ???

Sądze,że dalej nie zajarzysz bo masz wegiel w domu i z jarzeniem problem :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
3 stówki + "sponsorzy" o których Artek jakoś zapomina a ludzie to czytają :)

np.jacy sponsorzy ? Konkrety zamiast pisac idiotyzmy i robic z siebie błazna.

Zapomniałem jeszcze o pompce za free bo mu się z dostawą spóźnili to za freeko podobnież dostał w ramach zadość uczynienia :)

Jaka za free ? 14tys.zł a dzisiaj ona kosztuje 16tys.zł to za free (Atlantic) ?

Nie doplaciłem jedynie różnicy ok.1500zł do mocniejszej pompy w ramach pokrycia moich strat na zaliczki to jest za free ? Także bez zrozumienia czytasz ?

Konkrety zamiast pisać idiotyzmy i robić z siebie błazna.

Myślę że jeszcze wyjdzie prędzej czy później jak z tą pompką było naprawdę :)

Macierewicz też myśli,że był zamach,podobnie jak jemu przyda się psychiatra :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że masz problem ze zrozumieniem teksu a wiec jeszcze raz:

 

A wiesz do czego służy adaptacja projektu ? Projekt gotowy to jedynie szkielet domu,skorupa,którą się dostosowywuje do siebie.

Trzeba myśleć co się robi i jak się buduje...a nie na pałę jak Ty.

Zmieniłem projekt gotowy czyli zmieniłem fundament ławowy na izolowaną płyte,zwiększyłem znacznie izolacje,zmieniłem okna,wywalilem komin,zmieniłem system grzewczy,zmieniłem wentylację i za 3 stówki wyszło 40kWh/m2/rok,teraz dotarlo czy dalej masz problem ze zrozumieniem ?

Wiesz teraz do czego służy OZC zrobione jeszcze przed budową i dlaczego jest tak to ważne ?

Kopara opadła,że tak można o to w dodatku w tej kasie ???

Sądze,że dalej nie zajarzysz bo masz wegiel w domu i z jarzeniem problem :D

Kopara mi opadnie jak zobaczę Charakterystykę Budynku zrobioną przez kogoś kto ma uprawnienia a na "gębę" to se możesz być nawet najlepszym inwestorem w Polsce ba na Świecie. Za 3 stówy to zrobiłeś?- to lepiej "puknij" się w ten g... łeb. Za 300 to se możesz co najwyżej kupić szczotę do kibla. :lol2: a nie zrobić takie poważne zmiany. Znowu tatuś wybudował co?:rolleyes:

Sam robisz z siebie błazna podając takie informacje.

Edytowane przez raf1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za 300 stówy to zrobiłeś?- to lepiej "puknij" się w ten g... łeb. Za 300 to se możesz co najwyżej kupić szczotę do kibla. :lol2: a nie zrobić takie poważne zmiany. Znowu tatuś wybudował co?:rolleyes:

Sam robisz z siebie błazna podając takie informacje.

Proponuję się wczytać,gdzie pokazane są i podliczone każde etapy budowy to kopara ponownie opadnie :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

Dom od trzech lat na ogrzewanie potrzebuje ok.5500kWh oczywiście dzielone na COP czyli realnie 1700-1900kWh a więc ?

Za parę miechów zaczynam 4 okres grzewczy...

Podziel to sobie na 125m2 i wyjdzie 40kWh/m2/rok,to nie papierek,to życie i rzeczywistość :D

 

Mówiłem,że przy budowie i o budowie się myśli a nie buduje na pałę ;)

A z tatusiem to pojechałeś,sądzę,że to ja synusiowi mogę wybudować bo niedługo może i dziadkiem zostanę :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się wczytać,gdzie pokazane są i podliczone każde etapy budowy to kopara ponownie opadnie :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

Dom od trzech lat na ogrzewanie potrzebuje ok.5500kWh oczywiście dzielone na COP czyli realnie 1700-1900kWh a więc ?

Za parę miechów zaczynam 4 okres grzewczy...

Podziel to sobie na 125m2 i wyjdzie 40kWh/m2/rok,to nie papierek,to życie i rzeczywistość :D

 

Mówiłem,że przy budowie i o budowie się myśli a nie buduje na pałę ;)

A z tatusiem to pojechałeś,sądzę,że to ja synusiowi mogę wybudować bo niedługo może i dziadkiem zostanę :D

 

Uważnie czytaj! Pokaż charakterystykę energetyczną budynku, liczą się fakty których ty oczywiście nie podajesz. A tego dziennika nie chce mi się czytać szkoda mojego czasu. Bajki ta ja czytam mojemu synowi. A na pałę to ja stawiam sobie słoik z ogórkami :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z ostatnich 2 tyg.

Średnie zużycie

2.0 kg/d

Średnia moc kotła

0.3 kW

Średni koszt

0.7 PLN/d

 

No ładnie! Też do tego dąże. Jedyny parametr który mi znaczącą odbiega od twojego jest Czas krótkiej przerwy w podtrzymaniu- nie wiem tak w zasadzie co można uzyskać przez jego zmianę. Kiedyś chyba go zmniejszyłem bo za bardzo zapadał mi się kopczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.jacy sponsorzy ? Konkrety zamiast pisac idiotyzmy i robic z siebie błazna.

 

Jaka za free ? 14tys.zł a dzisiaj ona kosztuje 16tys.zł to za free (Atlantic) ?

Nie doplaciłem jedynie różnicy ok.1500zł do mocniejszej pompy w ramach pokrycia moich strat na zaliczki to jest za free ? Także bez zrozumienia czytasz ?

Konkrety zamiast pisać idiotyzmy i robić z siebie błazna.

 

Macierewicz też myśli,że był zamach,podobnie jak jemu przyda się psychiatra :D

A co już z dziennika wykasowałeś że tatuś zasponsorował bodajże 200 ton podsypki pod płytę ?

Co tam jeszcze było od sponsorów nie pamiętam bo jakoś przestało mnie bawić czytanie Twoich bajek dla naiwnych.

Te posty gdzie pisałeś o tym że pompkę dostałeś za kilkumiesięczne opóźnienie w jej dostawie też wykasowane ?

Pewnie w tych poprzednich wykasowanych kilku tysiącach pościków wylaciało :)

Są tu tacy co pamiętają te brednie, nie tylko ja.

Z resztą ile Ty tych cen podawałeś, hehe, i było 15, i było 20, i było za darmo, i było 25 tysięcy, teraz nowość 14-cie.

Motasz się już w zeznaniach miszczu inwestorze.

Czyli kto tu robi z siebie błazna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Te posty gdzie pisałeś o tym że pompkę dostałeś za kilkumiesięczne opóźnienie w jej dostawie też wykasowane ?

Czyli kto tu robi z siebie błazna?

No Ty z siebie robisz błazna bo żaden mądry człowiek nie pomyśli,że 20tys.zł można komuś obcemu dać w prezencie ?

No chyba,że znasz takich Gatesów ?

Panasa dostałem zamiast Atlatica,Panas wart był 16tys,zł a Atlantic 14tys.zł,dojdzie w końcu do ...pały ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Panie Marku, wie pan że nie jestem ani złośliwym, ani zawistnym czy zazdrosnym człowiekiem, nie jestem też przeciwnikiem "czystego" ogrzewania, ja jednak jak zwykle poczekam aż zderzy się pan z rzeczywistością.

Liczę jak zawsze w pana przypadku na uczciwe i szczere podsumowanie w przyszłości.

Oby nie podzielił pan losu już chyba trzech osób ( to przypadki mi znane ) które naczytały się forum.

Pozdrawiam.

I na prawdę bez złośliwości.

Panie Wiesławie....przy zapotrzebowaniu rzędu 7000 kWh/rok mógłbym grzać czystym prądem.Nawet gdyby było to ok 5k zł rocznie-i wie Pan co,nie jeden z tych "biednych" forumowiczów ze średnio 2-3 krotnie przewymiarowanymi kotłami-wydaje rocznie więcej na fajki,wódę i inne niepotrzebne do życia pierdoły.

Proszę nie straszyć mnie "zderzeniem z rzeczywistością" bo robię to co dzień.Kwestia smrodzenia w Polsce,to kwestia świadomości-nie popieram formy jej wspierania przez Arturo-ale nie pochwalam tego co pisze się o grzaniu kotłami na eko.Problem zanieczyszczenia powietrza,to problem zdrowia naszych dzieci.

A Pan sam używa sterownika,który w podtrzymaniu emituje największe stężenia CO2 (i nie tylko) -VERB to kiedyś ładnie udowodnił i opisał wskazania miernika-więc co tu dużo pisać-przecież Pan sam dobrze to wszystko wie.

Ja jestem już bliski wyprowadzki,bo moi obecni sąsiedzi zatruwają mnie i mojej rodzinie życie w każdym tego słowa znaczeniu.A takich w Polsce jest cała masa.

Co tu dużo pisać-sam moderator wątku używa sterownika który smrodzi niemiłosiernie i najbardziej właśnie w podtrzymaniu-to jak ma wyglądac świadomość w takim wątku? :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty z siebie robisz błazna bo żaden mądry człowiek nie pomyśli,że 20tys.zł można komuś obcemu dać w prezencie ?

No chyba,że znasz takich Gatesów ?

Panasa dostałem zamiast Atlatica,Panas wart był 16tys,zł a Atlantic 14tys.zł,dojdzie w końcu do ...pały ?

Czyli już to wykasowałeś :)

Ja tych bzdur nie pisałem, tylko Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wiesławie.... ,,,,

 

Pan Wiesław nie reaguje, to ja pozwolę sobie na małe sprostowanie.

 

 

,,,, A Pan sam używa sterownika,który w podtrzymaniu emituje największe stężenia CO2 ,,,,

 

To raczej dobrze świadczy o sterowniku.

Przecież w spalaniu paliw stałych, płynnych czy większości gazowych zależy nam na tym, by wytworzyć w procesie spalania jak najwięcej CO2.

 

 

,,,, VERB to kiedyś ładnie udowodnił i opisał wskazania miernika-więc co tu dużo pisać ,,,,

 

Mało prawdopodobne (raczej niemożliwe), by VERB pisał o takich nonsensach.

 

 

,,,, przecież Pan sam dobrze to wszystko wie. ,,,,

 

Powątpiewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli już to wykasowałeś :)

Ja tych bzdur nie pisałem, tylko Ty.

Sądzę,że tylko debil by wyczytał bezrozumnie z tekstu ,że ktoś komuś dał 20tys.zł przy zmianie jednej marki urządzenia na drugą markę urządzenia...

Zatem nie prowokuj karoka,bym Cię bezpośrednio nazwał kim jesteś.

W duchu myślę kim jesteś ale publicznie nie daj mi szansy bo zgłoszę to,że sam się narażasz na nazwanie Cię naprawdę kim jesteś

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wiesławie....przy zapotrzebowaniu rzędu 7000 kWh/rok mógłbym grzać czystym prądem.Nawet gdyby było to ok 5k zł rocznie-i wie Pan co,nie jeden z tych "biednych" forumowiczów ze średnio 2-3 krotnie przewymiarowanymi kotłami-wydaje rocznie więcej na fajki,wódę i inne niepotrzebne do życia pierdoły.

Proszę nie straszyć mnie "zderzeniem z rzeczywistością" bo robię to co dzień.Kwestia smrodzenia w Polsce,to kwestia świadomości-nie popieram formy jej wspierania przez Arturo-ale nie pochwalam tego co pisze się o grzaniu kotłami na eko.Problem zanieczyszczenia powietrza,to problem zdrowia naszych dzieci.

A Pan sam używa sterownika,który w podtrzymaniu emituje największe stężenia CO2 (i nie tylko) -VERB to kiedyś ładnie udowodnił i opisał wskazania miernika-więc co tu dużo pisać-przecież Pan sam dobrze to wszystko wie.

Ja jestem już bliski wyprowadzki,bo moi obecni sąsiedzi zatruwają mnie i mojej rodzinie życie w każdym tego słowa znaczeniu.A takich w Polsce jest cała masa.

Co tu dużo pisać-sam moderator wątku używa sterownika który smrodzi niemiłosiernie i najbardziej właśnie w podtrzymaniu-to jak ma wyglądac świadomość w takim wątku? :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek.

 

Piszesz tak jakbyś chciał zmienić cały świat. To nie używaj prądu-notabene wytwarzany w Polsce z węglą, nie używaj auta -spala przecież benzynę itd.U mnie widać na wsi kto ma kocioł z podajnikiem a kto nie- obecnie jest to jeden śmierdziel. W rzeczywistości różnica jest ogromna przy rozpalaniu takiego kotła przez smierdziela u mnie na podwórku tworzy się zasłona dymna. Wiec nie gadaj że przy kotłach z podajnikiem też tak wygląda a jeżeli to ci przeszkadza to chodz w masce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...