Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz rację, swojego czasu rozważałem taką opcję, ale to dalej ogrzewanie przepływowe. nie mam doświadczeń z różnymi wariantami przygotowania cwu, dlatego w/g mnie najlepszy będzie zbiornik w zbiorniku. W związku z tym, ze całość hydrauliki robię sam, nie za bardzo mogę pozwolić sobie na doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację, ale ja nie jestem do tego przekonany. Być może to dobry pomysł, ale zostanę przy tym zbiorniku w zbiorniku :)

A jak z cyrkulacją w takim rozwiązaniu?

 

Tak samo, wysyła ciepło z CWU w ściany budynku :). A poważnie, to żaden problem. Powrót cyrkulacji przed wężownicę. Można też zawór antyoparzeniowy zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wymyśliłem, że grzejniki zasilę z górnej części zbiornika, a podłogówkę ze środkowej, dlatego potrzebuje takiego zbiornika z kilkoma wyjściami/wejściami. Zbiornik ma służyć za bufor i sprzęgło hydrauliczne.

jeszcze dokładnie nie wiem jak to połączę, choć główny zarys mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie taki bufor.

Zrób normalny, taki porządny.

Bawienie się w półśrodki w trakcie użytkowania może Cie rozczarować.

Wystarczy że przeliczysz sobie czas oddawania ciepła przez ścianki Twojego wymyślonego układu i porównasz go do takiego z wężownicą CWU z Cu.

 

Policz to i podaj co Ci wyszło.

Jeśli to akceptujesz, to ok.

Do Twojego pomysłu musisz dorzucić anodę i dorobić odpowiedni kanał by móc ją wymieniać. Dodatkowe koszty.

Osobiście bym się takim rozwiązaniem nie zainteresował.

Szkoda czasu i pieniędzy.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odbiegam od tematu ale czy ktoś z was ma zamontowane panele fotowoltaiczne produkujące energie elektryczną dla potrzeb domowych a nadwyżkę odprowadza do sieci?
tutaj masz wszystko na ten temat http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie&highlight=panele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Może odbiegam od tematu ale czy ktoś z was ma zamontowane panele fotowoltaiczne produkujące energie elektryczną dla potrzeb domowych a nadwyżkę odprowadza do sieci?

Teraz dopiero madrzejecie,po fakcie ?

Zużycie energii na potrzeby bytowe to ok.3000-4000kWh a na potrzeby ogrzewania Twojego domu to ok.10000kWh.

Zatem zastosowanie PV do czego bardziej się nada ? :D

 

Wytwarzacie energię na ogrzewanie z wungla,to jaki problem dostosować ten system do wytwarzania energii na potrzeby bytowe ? :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero madrzejecie,po fakcie ?

Zużycie energii na potrzeby bytowe to ok.3000-4000kWh a na potrzeby ogrzewania Twojego domu to ok.10000kWh.

Zatem zastosowanie PV do czego bardziej się nada ? :D

 

Wytwarzacie energię na ogrzewanie z wungla,to jaki problem dostosować ten system do wytwarzania energii na potrzeby bytowe ? :D

 

Spływaj trolu internetowy nie do Ciebie pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...