Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Panowie podpowiedzcie jak rozsądnie ustawić pompkę cyrkulacyjną ? Jaki czas pracy ? Jeśli ustawię 5 to mam rozumieć, że ona pracuje 5 min na 1 godzinę ? Jaką wpisać temperaturę załączania ?

 

edit.

Jeszcze jaki czas postoju pompki cyrkulacyjnej?

 

Pomyśl o czujnikach ruchu... wchodzisz do łazienki, za chwilę masz ciepłą wodę... wychodzisz z łazienki, pompa się wyłączy... to samo w kuchni. Pogadaj z elektrykiem.. :)

-------

Też jest jeszcze inna możliwość, np. jesteś pół godziny w łazience, oczywiście po uruchomieniu czujnika ruchu, a w obiegu woda uzyskała żądaną temperaturę, pompa cyrkulacyjna wyłączy... /sterownik pompy cyrkulacyjnej/ :)

 

http://www.tmk.com.pl/pl/produkty/sterowniki-pomp/sp-100cw-sterownik-pompy-cyrkulacyjnej-cwu-z-wyswietlaczem

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie bedzie to działać gdy w domu bedziemy mieli różne fazy w róznych pomieszczeniach

Trzeba o tym pamietać i o rozdzielnosci faz

Jezeli wszystko jest na 1 fazie wtedy ma to sens

 

A kto w domu jednorodzinnym, mając nawet dostęp do 3 faz (tzw. siła) zasila gniazdka różnymi fazami? Chyba, zeby mieć możliwość skorzystać z 400V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto w domu jednorodzinnym, mając nawet dostęp do 3 faz (tzw. siła) zasila gniazdka różnymi fazami? Chyba, zeby mieć możliwość skorzystać z 400V.

 

Bolus wpis ignoranta. W moim domu mam obciążenie rozdzielone między fazy. Np miesiąc temu pół dnia nie było jednej fazy, na górze dzieciaki nie miały prądu do komputerów, ale na dole żona robiła posiłki w piekarniku, ktoryjest na innej fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiataliście panowie Docenta Slawka gleboko pod szafe

Widać elektryka nie jest jego dziedziną w której by mogl udzielać fachowych odpowiedzi w przeciwienstwie do zdolnosci konstruowania kotłow typu Perpetum Mobile nie potrafiacych poprawnie spalić zwyklego groszku czy mialu :-) :-)

 

Ps. Sławuś tylko nie wal focha od razu, bo powiedzialem to z przekąsem :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam ignorant, może ze względu na wiek pamięta lepiej trudne czasy PRL, żeby dostać pozwolenie na siłę należało chęć jej posiadania odpowiednio uzasadnić, miało się dwa liczniki, jedno i trójfazowy. Co jakiś czas pan z elektrowni przychodził i trzeba było się wykazać, iż udzielone pozwolenie jest aktualne. Większość osób z mojego osiedla potrzebę instalacji 3f uzasadniała posiadaniem bojlera CWU, a potem przeszedł gaz.

Do dzisiaj mam dwa liczniki, być może dopłacam do energetyki, ale nigdy nie chciało mi się dociekać czy nie pora już zlikwidować licznik 1f a zasilane z niego trzy obwody rozdzielić do 3 faz, ale motywacja słaba bo u mnie energetyka nie zawodzi. A jak faza nawala to się odplombowuje skrzynkę przyłączeniową i pod tzw. napięciem przekłada fazę i wszystkie instalacje działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co, mieliście bekę?

Mitojaj taki mądraśny, analfabetyczny. Już dawno ludzie wymyślili coś, co ma rzeczywisty sens i na dodatek zabezpiecza przed wieloma niebezpieczeństwami.

Poczytaj kołeczku grubo strugany choćby to:

http://www.fif.com.pl/41

Może coś skumasz. Bo to, ze stanąłeś w rozwoju zaraz jak cię z pieluch uwolnili, to sam przyznajesz.

Na górnej półce po lewej stronie (lewa to ta jak śpisz na brzuchu to od ściany) masz takie okrągłe tableteczki w kolorze blue. Po 2 trzy razy dziennie przed jedzeniem.

To, że wiedza niektórych stanęła w końcu komuny, to nie moja wina.

Trza się było uczyć. Komuna za darmo to oferowała.

 

p.s. przepraszam założyciela tego wątku, że ośmieliłem się do niego wogóle wejść.

Edytowane przez boluslolusj23
dopisek. p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boluslolusj23;

Urządzenie które wskazujesz ma inne przeznaczenie, nie ma możliwości rozdziału mocy. Mam trzy fazy - np: 3x25 A Moja propozycja pozwala poprawnie podłączyć duża płytę indukcyjną i wykorzystać grzałki dużej mocy. Ty proponujesz większą szanse na obejrzenie meczu do końca transmisji. Maksymalne obciążenie 1x25 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boluslolusj23;

Urządzenie które wskazujesz ma inne przeznaczenie, nie ma możliwości rozdziału mocy. Mam trzy fazy - np: 3x25 A Moja propozycja pozwala poprawnie podłączyć duża płytę indukcyjną i wykorzystać grzałki dużej mocy. Ty proponujesz większą szanse na obejrzenie meczu do końca transmisji. Maksymalne obciążenie 1x25 A

 

Czyli rozumiem, że część ludzi zasila odbiorniki o znacznych mocach z gniazdek ogólnego użytku zamiast zrobić do nich oddzielne obwody na określonych przekrojach i oddzielnych zabezpieczeniach. Też można. Już niejeden tak wyhajcował gniazdko czy dyt w ścianie. Zwłaszcza gdy na pionie bezpieczniki watowane.

Wszystko można, bo kto bogatemu zabroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...