Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Nie rozumiem jednej rzeczy dlaczego wszelkie info na temat RBR-K to taka tajemnica? to ma być kocioł dla wybranych czy o co chodzi?

Niby jeszcze oficjalnie go nie ma, ale już można go kupić....

Miałem w tym sezonie zakładać RBR ekouniwersal polecono mi się wstrzymać na oficjalną pemierę modelu "K" tylko że to było w kwietniu mamy już połowę września i dalej nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nową elewację to nie mam na to kasy a piec chcę koniecznie wymienić bo zimy są mocno uciążliwe. Jestem ze Świeradowa Zdroju, dzwoniłem do urzędu miasta i powiedziano mi że nie łapię się na dofinansowanie jeżeli będę palił węglem. Sprawdzałem dane z cieplowlasciwe i nie wiem co tam jest nie tak.

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1lji

 

Na mały domek wyszło mi 2 kW więc chyba ok.

Byłeś w tym "magicznym" miejscu, gdzie podałem Ci namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Sprawdzałem dane z cieplowlasciwe i nie wiem co tam jest nie tak.

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1lji

 

Na mały domek wyszło mi 2 kW więc chyba ok.

 

Chwila zastanowienia i nawet laik domysla sie ze cos jest nie w porządku z cieplemwlasciwym, ale niektórzy dalej je polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko będzie wiadomo po badaniach.

 

Grzesiu, daj sobie siana, bo wiesz jak jest. Byłeś przy tym. :bash: po raz kolejny. Kotel se posral w szu, to je známo, :yes:

Po co się ośmieszasz?

ps.

Titanic potopení a kapela hraje

Edytowane przez boluslolusj23
dopisek ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w tym "magicznym" miejscu, gdzie podałem Ci namiar?

 

Nie byłem bo Pani nie miała czasu ale rozmawialiśmy przez telefon. Mówiła że jest z pieca bardzo zadowolona. Ona ma 350 m2 powierzchni, dom też nie jest ocieplony a piec spokojnie daje radę. Dlatego właśnie kusi mnie ta 17 bo jednak dom mam przeszło 100 m mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalanie pierwszy raz , czy rozpalanie po dłuższym czasie postoju ma to do siebie że może się woda skroplić i pod szufladą będzie mokra plama.

 

Podnieś temp na kotle do 70*C, niech się porządnie nagrzeje.

Wytrzyj wszystko jeszcze raz(jeśli coś będzie), przygotuj sobie dobrą latarkę i obserwuj popiół w szufladzie - jeśli popiół w szufladzie będzie wilgotny (będzie się sklejał ) to latarka i oględziny : wyciągasz szufladę , wycierasz do sucha i czekasz 1h-2h po tym czasie jeśli byłby problem z nieszczelnością będzie plama. (manometry w układzie też dają do myślenia)

Jutro rano pojadę i sprawdzę czy jest mokro. Podniosę też temperaturę na piecu.

Wieczorem zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano pojadę i sprawdzę czy jest mokro. Podniosę też temperaturę na piecu.

Wieczorem zdam relację.

Rano trochę wilgoci pod szuflada było i poza tym sporo sadzy.

Podniosłem temperaturę na 60 stopni (powrót ma około 50) i przy okazji wyczyściłem kocioł.

Z południe po wilgoci nie było już wcale śladu:)

Zatem wyższa temperatura na pewno bardziej mu służy.

Przy okazji: jak wyciągacie do czyszczenia zawirowywacz spalin żeby nie upierdzielić całej kotłowni?

Bo płytki przy wyciąganiu zasypane sadzą:( a czyszczenie tego nie jest przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: jak wyciągacie do czyszczenia zawirowywacz spalin żeby nie upierdzielić całej kotłowni?

Bo płytki przy wyciąganiu zasypane sadzą:( a czyszczenie tego nie jest przyjemne.

No właśnie te kierownice to coś kosztem czegoś. Komfort czyszczenia spada kosztem pewnie niewielkiego zysku :)

Mam wrażenie, że zostały one stworzone w celu zamknięcia jadaczek kilku osobom na forum niż dodaniu samej funkcjonalności pieca.

 

Wypowiedź ta opieram tylko na dawnych komentarzach z tego działu - taki dodatek co by zamknąć buzie osobą od cyferek ^^

 

EDIT:

 

Od pewnego czasu kapie mi delikatnie smar z końcówki podajnika, coś tam należy konserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te kierownice to coś kosztem czegoś. Komfort czyszczenia spada kosztem pewnie niewielkiego zysku :)

Mam wrażenie, że zostały one stworzone w celu zamknięcia jadaczek kilku osobom na forum niż dodaniu samej funkcjonalności pieca.

 

Wypowiedź ta opieram tylko na dawnych komentarzach z tego działu - taki dodatek co by zamknąć buzie osobą od cyferek ^^

 

EDIT:

 

Od pewnego czasu kapie mi delikatnie smar z końcówki podajnika, coś tam należy konserwować?

 

 

Po co wyciągać zawirowywacz - wystarczy otworzyć kierownicę spalin, wysunąć go, ale nie do końca, wsunąć, zamknąć kierownicę i po robocie.

 

Zobacz czy nie kapie z motoreduktora, może oring padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyciągać zawirowywacz - wystarczy otworzyć kierownicę spalin, wysunąć go, ale nie do końca, wsunąć, zamknąć kierownicę i po robocie.

 

Zobacz czy nie kapie z motoreduktora, może oring padł.

 

Proste? Ponoć tak.

Kapie? Oring? Niemożliwe. W tym typie, przy tej ilości??? "Gwiazda" a już problemy?

Svet se posral. A hudba hra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste? Ponoć tak.

Kapie? Oring? Niemożliwe. W tym typie, przy tej ilości??? "Gwiazda" a już problemy?

Svet se posral. A hudba hra.

Powiem Ci boluś "pies jak nie ma co robić to jajca liże"

Zaczynasz się dopie....ać do części mechanicznych jakbyś nie wiedział ,że nawet mycek po wyjeździe z salonu może klęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piecu przepaliłem trzy sezony i ogólnie do samego pieca z grubsza się nigdy nie czepiałem można powiedzieć, że działa jak powinien. Bardziej mnie zirytowała firma e-sterownik ponieważ przez te trzy lata, dwa razy spalił mi się moduł od neta, a kroją za niego taką cenę, że podchodzi pod wyłudzanie :p

 

Co do kapania postaram się obadać sprawę dokładnie, jeżeli padł oring samemu się to naprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci boluś "pies jak nie ma co robić to jajca liże"

Zaczynasz się dopie....ać do części mechanicznych jakbyś nie wiedział ,że nawet mycek po wyjeździe z salonu może klęknąć.

 

Drogi Grzegorzu,

Wszystko i zawsze ma prawo paść. Z człowiekiem włącznie.

Zapomniałeś jak to kilka lat temu działo się z całą wielką serią silników do motoreduktorów?

Chodzi o to, że lepszy sprzęt ma mniejsza awaryjność. Tyle, że lepszy to i najczęściej droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...